Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 56

Temat: Zerwany pasek rozrządu - ostrzeżenie dla innych - Giulietta rok 2012, 1750 QV

  1. #11
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    - jeśli nie ma na ostatniej fakturze wpisu, że serwis przypomina (zaleca) o terminie wymiany paska rozrżądu to nic nie zdziałasz, wiem to z utopsji, no ale powodzenia.
    _______________________________________
    - AR 156 TS 2.0 ecu M1.5.5
    - 147 1.6 16v 105CV ecu ME7.3.1.
    - G 1.4 MA 170CV@190CV ecu 8GMF przebieg 91000 km.
    + e-Niro KIA 64 kWh battery, 200CV, 400 Nm

  2. #12
    Użytkownik Świeżak Avatar Mrseeba03
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB / Ibiza V 1.0 TSI
    Postów
    217

    Domyślnie

    Wykaz czynności serwisowych jest odnotowany w przypadku Giulietty w książce serwisowej. Obowiązkiem użytkownika jest zapoznanie się z instrukcją obsługi i zawartymi weń interwałami eksploatacyjnymi. Serwis może, acz nie musi, przypomnieć i zasugerować prace niezbędne do wykonania.

    To właściciel decyduje o zakresie żądanej usługi, nie warsztat. Skąd FCA ma wiedzieć, że nie było sugestii o konieczności danych wymian, napraw przy zleceniu przeglądu? Jak udowodnisz, że zwyczajnie nie odmówiłeś wymiany, bo mały przebieg, bo może w przyszłym roku przy następnym serwisie,, bo koszt, bo czas... Jedyne co, doradca serwisowy winien w uwagach na FV wpisać „zalecana wymiana rozrządu z uwagi na przebieg/upływ czasu” po uprzedniej informacji ustnej.
    Niemniej, tak jak na początku napisałem, w instrukcji wszystko jest opisane, klient sie nie raczył zapoznać, wiec teraz niech prostuje banany.

  3. #13
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    Cytat Napisał bubu321 Zobacz post
    - jeśli nie ma na ostatniej fakturze wpisu, że serwis przypomina (zaleca) o terminie wymiany paska rozrżądu to nic nie zdziałasz, wiem to z utopsji, no ale powodzenia
    Może i nie zdziała ale przybliży to FCA do decyzji aby zabrać autoryzację tej firmie.
    Takie firmy trzeba napiętnować bo następnym razem awarii ulegnie coś co spowoduje kalectwo czy śmierć.

    Cytat Napisał ilm Zobacz post
    Oczywiście pogodziłem się z tym że będziemy musieli zapłacić jak za zboże i tu mam prośbę kto zna jakiegoś szpeca który na terenie Śląska by się tego podjął - bo mechanicy których znam nie maja narzedzi odpowiednich i nie chcą się podjąć.
    A co to za narzędzia?
    Zrywają głowicę oceniają stan zniszczeń i koszty naprawy.
    W Częstochowie masz http://www.flar-ital.pl/ dzwoń i naprawiaj.
    Laweta z ubezpieczalni itd.
    Kuba ci doradzi co lepiej czy nowy słupek czy remont.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  4. #14
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    A co to za narzędzia?
    Pewnie blokady rozrządu
    W tamtym tygodniu robiliśmy rozrząd w Tbi, którego właścicielowi aso podobno odmówiło wymiany ponieważ nie mają "specjalistycznych" blokad... świat się wali.
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  5. #15
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    Może i nie zdziała ale przybliży to FCA do decyzji aby zabrać autoryzację tej firmie.
    Takie firmy trzeba napiętnować bo następnym razem awarii ulegnie coś co spowoduje kalectwo czy śmierć.
    mnie jedno ASO w 2017 r. wypuściło Julką z odkręconą nakrętką piasty koła przedniego -tak auto pokonało nim się zorientowałem ponad 150 kmautostradą- i nikomu włos z głowy nie zleciał.
    To samo będzie w tym przypadku. FCA Poland kompletnie nie zależy na poprawy jakości ASO AR. Wyprą się że zalecali wymianę, ale klient nie chciał - słowo przeciwko słowu.
    Ostatnio edytowane przez Piotriix ; 27-03-2019 o 09:58 Powód: dubel

  6. #16
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    FCA Poland kompletnie nie zależy na poprawy jakości ASO AR
    FCA Polska może i nie ale w centrali coś tam się zmieniło.
    Zobacz ile jest teraz autoryzowanych serwisów a ile było parę lat temu.
    Każda taka opinia powoli wyklucza z rynku dziadostwo.
    Może nie będzie to natychmiast ale będzie.
    Zobacz dobry szanujący się warsztat mechaniczny ma więcej klientów z polecenia ustnego niż z reklam czy szyldów.

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    mnie jedno ASO w 2017 r. wypuściło Julką z odkręconą nakrętką piasty koła przedniego -tak auto pokonało nim się zorientowałem ponad 150 km autostradą
    Miałem podobnie jeszcze jak miałem FSO 125 w Posiczu za głębokiej komuny.
    Jak wróciłem to mechanik razem z kierownikiem usłyszał co o nich myślę a każdy kto mnie zna wie ,że to były tylko miłe pozdrowienia
    Ostatnio edytowane przez Piotriix ; 27-03-2019 o 10:09
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  7. #17
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Nie do końca i żeby nie było że bronie serwisu.
    Na coś się musimy zdecydować - albo robimy tak jak zaleca producent albo wiemy lepiej. Polacy twierdzą że wiedzą lepiej co trzeba a co nie wymieniać - no to się serwisy "dostosowały". Już widzę minę klienta gdyby miał wyskoczyć za wymianę w ASO rozrządu bez wcześniejszego uzgodnienia bo wynikało to z książki- gwarantowane wyzwiska od oszustów i naciągaczy bo przecież ma 70 tkm i jeszcze czas.
    Pretensje bo nie sprawdzili paska - a co mieli go posmakować, skosztować? może szklaną kulę mają?- w 90% przypadków do zerwania paska dochodzi nie z powodu uszkodzeń samego paska ale np zatarcia rolki czy pompy wody etc. po drugie jak sie kobita nie zna może powiedzieli, że trzeba wymienić rozrząd w przyszłości bo czas. No to jak czas to czas- kobieta mechanikiem nie jest.
    także w tym przypadku pretensje mieć trzeba do samego siebie, że przez tyle lat użytkowania do głowy taka oczywista rzecz nie przyszła jak wymiana rozrządu.
    podobnie przykład XJ6 - ja wymieniam filtr kabinowy co 4 miesiące bo jest tak zapchany i brudny że masakra więc uważam minimum raz w roku klimę trzeba serwisować. no ale tu w oczach piszącego "naciągnięto" starszą kobietę.

    - - - Updated - - -


    i co napisze? że przez 2 lata nikt nie przypomniał mu o konieczności wymiany rozrządu? bądźmy pozwani.
    Naciągnięto. Ty mieszkasz zdaje się na Ślasku. To może i tam trzeba co dwa dni wymieniać przeciwpyłkowy, ale ona mieszka w terenie rolniczym, na wsi, gdzie takiego syfu w powietrzu nie ma. Wiem, bo tez tam mieszkałem. Poza tym co ma filtr, do odgrzywbiania i czyszczenia klimy? Czy to musi kosztować 400 zł w aucie miejskim? To nie jest naciąganie? Miałem rózna auta i sobie sam serwisowałemw tym zakresie klimę i po 150 tys. km. w żadnym razie klima nie wymagała odgrzybiania i "czyszczenia". A w nowym aucie to po porstu naciąganie i tyle.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    Darek opieram się na tym co napisał autor tematu.
    Fakty.
    1.Serwisuje tam cały czas.
    2.Był na przeglądzie okresowym gdzie jak wskazał jest wyrażna informacja o terminie wymiany paska.
    3. To jest serwis a klient nie musi się znać .
    4.Oddając do serwisu ufasz ,że robią to profesjonalnie.
    5.Gdyby np. był uszkodzony przewód hamulcowy lub coś w tym stylu i kobieta by się rozwaliła to miałby mieć pretensje do siebie,że nie sprawdził ich sam/ a przecież nie musi się na tym znać i mieć techniczne możliwości to zrobić / ? To absurd!
    6.Zaprowadziła Pani samochód do serwisu na przegląd okresowy gdzie jak byk jest napisane co należy zrobić i co wymienić .
    Skoro przegląd zrobili i się pod nim podpisali to biorą również za to odpowiedzialność.
    Lekarza też mamy sprawdzać i pouczać?
    Tutaj najważniejsze to jest jakie było zlecenie klienta na papierze.
    Amen.

  8. #18
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    mieszkam na Podkarpaciu a tak wygląda po 4 miesiącach filtr kabinowy w Julce czy Tobie się to podoba czy nie. Zbiera się syf i wszystkie drobnoustroje niezależnie od tego czy auto przejdzie 1000 km w rok czy 20 tkm. co rok ozonuje i odgrzybiam- a że nowe auto - wiadomo że w ASO będzie cena wyższa.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170728_211525.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	74.7 KB
ID:	256265
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170728_212350.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	140.6 KB
ID:	256266
    autko użytkowane w 80% na autostradzie A4
    widzisz twierdzisz że 400pln dużo - a wracając do rozrządu jestem ciekaw - pewnie ze 3000 tys w aso by wyszło -już widzę minę właściciela.

  9. #19
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    A skoro było go stać na wymianę oleju to i rozrząd by zrobił.
    W serwisie wymiana oleju raczej do tanich nie należy.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  10. #20
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    Giulia 2.0 200hp, Giulietta 1.8 tbi
    Postów
    384

    Domyślnie

    Czy jest wiadomo co było przyczyną zerwania paska? Zużyty pasek (czy wiadomo jak wyglądał przed awarią?), pompa wody ? Jak wyglądał pasek po demontażu ?
    Ostatnio edytowane przez tzebrowski ; 27-03-2019 o 15:02

Podobne wątki

  1. Zerwany pasek rozrządu - 2.0 TS
    Utworzone przez Dawidowy w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26-10-2017, 12:55
  2. zerwany pasek rozrządu alfa 156 2,5v6
    Utworzone przez darcio w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-07-2015, 12:48
  3. [159] Zerwany pasek rozrządu w 2.0JTd 170KM
    Utworzone przez Lech w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 06-03-2015, 21:13
  4. [145] 145 1.9jtd zerwany pasek rozrządu.
    Utworzone przez tomkolp w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15-07-2013, 21:23
  5. AR 156 1.8 TS Pasek rozrządu zerwany. POMOCY
    Utworzone przez Roalek w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 06-05-2009, 22:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory