Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Witam.Jestem nowym alfoholikiem i potrzebuje paru rad.

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2019
    Auto
    Giulietta 1.6 jdt 105 km
    Postów
    1

    Red face Witam.Jestem nowym alfoholikiem i potrzebuje paru rad.

    Witam Użytkowników.Jak w temacie jestem nowy przepraszam z góry jeżeli mój post nie powinien tutaj być.Ale do rzeczy.Kupiłem dwa dni temu Giuliette 1.6 diesel 105 km 2012 r.Mam parę pytań do Państwa.Z góry dziękuje za pomoc.

    1.W tylnim zderzaku brakuje zaślepki od haka czy coś takiego(tzn była ale wyleciała) i pytanie w związku z tym gdzie takie coś dostane ,przelciałem stronki i nic były jakieś stare aukcje.Czy w serwisie Fiata dostanę takie coś?A jak nie to gdzie?
    2.Jadę do swojego mechanika na obsługę i jaki olej polecacie?
    3.Wydaje mi się ,że w lewej lampie wibruje żarówka czy to tylko jej powolny koniec i takie mam wrażenie(żarówka od świateł tych normalnych do jazdy w nocy).Czy to coś innego?
    4.I tutaj dość nietypowe .Czy normalnym jest że woda się skrapla, osadza pod pokrywą maski na samym początku nad reflektorami??

    Z góry dziekuję za udzieloną pomoc i przepraszam jeżeli w zły sposób dodałem posta na forum.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    MiTo 1,4 95 KM, 2010
    Postów
    75

    Domyślnie

    W kwestii pierwszego pytania, to miałem podobną sytuację w MiTo. W ASO dostaniesz bez problemu tę zaślepkę. Niestety jak na kawałek plastiku (w mojej MiTo, część zderzaka w której jest ta zaślepka jest nielakierowana, ale są wersja z lakierowanym całym zderzakiem, nie wiem jak to jest w Giuliettcie), to cena była dość absurdalna. Poszukałem na Allegro i znalazłem kilkanaście złotych taniej (z przesyłką jakieś 40 zł).

    Nie wiem, czy o to chodzi, ale jeśli tak, to myślę, że ciężko może być znaleźć w lepszej cenie:

    https://allegro.pl/oferta/zaslepka-z...BoC74MQAvD_BwE


    Co do Oleju, to Selenia na pewno nie będzie złym wyborem, chociaż ja osobiście jeżdżę na Liqui Moly i mogę go polecić.
    Ostatnio edytowane przez z_mazur ; 18-04-2019 o 07:23

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    1.zaslepke kupowalem w ASO rok temu - ok 35zl byla akurat dostepna od reki. przedlift numer 156090483, pierwszy i drugi lift 156117147, sa jeszcze inne wersje dla wersji Sprint czy pakietu Zaner, ale to chyba Ciebie nie dotyczy. W ASO dobiora CI odpowiednia wg VIN, jesli masz daleko to telefonicznie najpierw, zamow, odbierzesz sobie pozniej.
    2.moze byc Selenia, ale tanio nie jest. poczytaj watek olejowy, kupisz tanszy a lepszy bez problemu (ja nie doradze konkretnego bo tego silnika nie znam)
    3.na poczatek sprawdz zarowke/gniazdo itp - minuta roboty
    4.mysle ze tak, kondensacja to normalne zjawisko w przyrodzie w warunkach np wzrostu temperatury - teraz w nocy jest jeszcze dosc zimno.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-12-2018, 22:49
  2. Witam jestem nowym posiadaczem Alfy
    Utworzone przez Kraja74 w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-11-2017, 18:28
  3. Witam Was, jestem nowy :)
    Utworzone przez Alfarulez17 w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-07-2017, 21:43
  4. [159] Witam serdecznie, Z racji tego że jestem nowym użytkownikiem forum, chciałbym na wst
    Utworzone przez pablito w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-05-2017, 12:56
  5. Hej, potrzebuje paru dupereli.
    Utworzone przez Rozzen w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-07-2014, 21:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory