Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: rozmiar ET

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2019
    Auto
    AR GIULIETTA 1.4 TB 120KM
    Postów
    2

    Domyślnie rozmiar ET

    witam,jestem całkowicie początkującym właścicielem Giulietty,stąd moje pewnie pytanie?jaki przedział ET felgi mogę założyć,myślę tu o feldze 16 cali szerokości 7'',czy ET rzędu 33,34 będzie ok?dziękuję za każdą odpowiedż

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Powinna być ok. Będzie nieco bardziej wystawać poza obrys auta. Zaciski hamulcowe masz zwykłe, więc kształt felgi i ramion przy piaście nie powinien mieć tutaj znaczenia. Ale znam przypadki, że nawet mimo mniejszego ET niż fabryka, nie pasowały felgi ze względu na ich formę w okolicy piasty/zacisku. Także na 100% nikt Ci nie powie, chyba że pokażesz model felgi i ktoś już je montował na tym aucie.

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Pełna zgoda z kolegą. Dodam tylko że będą mu wystawać praktycznie tyle co standardowe 17/18 (bo tam jest 7.5" ET41), czyli i tak dalej koła beda schowane. Można iść w niższe ET spokojnie (lub szerszą felgę/oponę i odpowiednio dopasować ET) - ja np mam felgi ze 159 18x8 ET41, czyli wystawione ok 6.5mm wg ori 17", wyglada juz ciut lepiej ale dalej są schowane. Wiem że niektórzy ładowali felgi 8" ET41 ze 159 na dosc sporych dystansach i też było OK, tak więc jest swoboda wyboru.

    No i jest wątek o felgach, czemu nie tam pisać? Subskrybują go Ci którzy nie raz coś wymieniali, więc na pewno ktoś z głowy Ci powie ile można wysunąć na max (ode mnie masz tylko potwierdzenie delikatnego wysunięcia).

    A tak w ogóle to nie rozważasz większej średnicy felgi? 16 tak trochę skromnie wyglądają.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 01-05-2019 o 10:50
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2019
    Auto
    AR GIULIETTA 1.4 TB 120KM
    Postów
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Pełna zgoda z kolegą. Dodam tylko że będą mu wystawać praktycznie tyle co standardowe 17/18 (bo tam jest 7.5" ET41), czyli i tak dalej koła beda schowane. Można iść w niższe ET spokojnie (lub szerszą felgę/oponę i odpowiednio dopasować ET) - ja np mam felgi ze 159 18x8 ET41, czyli wystawione ok 6.5mm wg ori 17", wyglada juz ciut lepiej ale dalej są schowane. Wiem że niektórzy ładowali felgi 8" ET41 ze 159 na dosc sporych dystansach i też było OK, tak więc jest swoboda wyboru.

    No i jest wątek o felgach, czemu nie tam pisać? Subskrybują go Ci którzy nie raz coś wymieniali, więc na pewno ktoś z głowy Ci powie ile można wysunąć na max (ode mnie masz tylko potwierdzenie delikatnego wysunięcia).

    A tak w ogóle to nie rozważasz większej średnicy felgi? 16 tak trochę skromnie wyglądają.
    wyglądają skromnie ale komfort większy i opony mogę kupić lepsze za mniejszą kasę,a felgi mam na mysli takiehttps://allegro.pl/oferta/alufelgi-16-5x110-7j-alfa-romeo-37m03-7972494344

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    te felgi gdzies widzialem w GIuietcie kiedys, wygladaly nawet calkiem spoko (alfowy wzor) - sam je mialem w pierwszej 159 i je lubilem (ale potem byly jednak juz wieksze).
    tylko ta cena to taka troche wysokawa - ten wzor jest tak popularny ze ceny nie trzyma. za 1200 to sie kupuje 17" ze 159 w dobrym stanie a nie 16 ktorych wszedzie na peczki. widywalem komplety tych 16 po 500zl i nie jakos szczegolnie porysowane.

    co do opon - komfort na 17 jest dobry (na 18 ktore mam w Giulietcie juz ciut gorzej), fakt opony i felgi drozsze - rozumiem, tak tylko zasugerowalem bo ja juz jednak troche zboczony w kierunku wiekszych felg
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #6
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Cytat Napisał valdez Zobacz post
    witam,jestem całkowicie początkującym właścicielem Giulietty,stąd moje pewnie pytanie?jaki przedział ET felgi mogę założyć,myślę tu o feldze 16 cali szerokości 7'',czy ET rzędu 33,34 będzie ok?dziękuję za każdą odpowiedż
    Zobacz w moim wątku. Letnie felgi mają chyba właśnie ET 33. Leciutko wystają. Nic to nie przeszkadza. Pytanie może bez sensu, bo każdy ma to co chce, ale czemu nie 17"? 16 giną w nadkolach.

    - - - Updated - - -

    Sorry. Odpowiedź co do większych felg już była. tak to jest jak się od razu chce odpowiedzieć nie czytając do końca wątku

Podobne wątki

  1. [159] Jaki rozmiar kół ?
    Utworzone przez mario0066 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 71
    Ostatni post / autor: 30-10-2019, 07:13
  2. [156] rozmiar opon, a rozmiar felg
    Utworzone przez alces1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 30-05-2015, 15:06
  3. Opony do 147 2.0 - rozmiar
    Utworzone przez jaro1984 w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-11-2013, 08:45
  4. Rozmiar tarcz
    Utworzone przez eternal_slavo w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-09-2013, 19:54
  5. [156] rozmiar ET
    Utworzone przez patryk81 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-07-2008, 18:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory