Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Plastikowa nakladka kierownicy (2010-2013)

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    681

    Domyślnie Plastikowa nakladka kierownicy (2010-2013)

    Znacie jakiś nieinwazycjny sposób (bez ściągania kierownicy) na otarcia i zadrapania plastikowej części kierownicy?
    Jakiś tytan księgowości wymyślił, że czarną nakładkę najliepiej zrobić z pomalowanego białego plastiku niż go zwyczajnie zabarwić.
    Ta nakładka występuje jako częśc zamienna, ale ścignięcie kierownicy zaraz zacznie budzić pytania i przeszłość niby-kolizyjną.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AlfaLorenzo
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 170km, poprzednio Alfa159, 2.2 JTS
    Postów
    309

    Domyślnie

    Cytat Napisał mareksz159 Zobacz post
    Znacie jakiś nieinwazycjny sposób (bez ściągania kierownicy) na otarcia i zadrapania plastikowej części kierownicy?
    Jakiś tytan księgowości wymyślił, że czarną nakładkę najliepiej zrobić z pomalowanego białego plastiku niż go zwyczajnie zabarwić.
    Ta nakładka występuje jako częśc zamienna, ale ścignięcie kierownicy zaraz zacznie budzić pytania i przeszłość niby-kolizyjną.
    Okleić i malować, albo kleić folią. Na pewno na zdemontowanym najlepiej.
    Ja wymieniałem właśnie z tego powodu, przy okazji obszywałem kierownicę na nowo.
    Dziurkami bym się w ogóle nie przejmował

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Niemiecki
    Postów
    21

    Domyślnie

    Ja poprosiłem mojego kolegę mechanika o wymianę tej nakładki, kierownicy nie musiał ściągać lecz powiedział, że gdyby wiedział, że tyle czasu mu to zajmie to by tego nie robił. Teraz ciesze się nową nakładką


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Doblo
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta QV - 156FL 2.5 V6
    Postów
    488

    Domyślnie

    Kiery nie trzeba ściągać, ale poduchę już tak, czyli bez dziur się nie obejdzie. Ale jak najpierw zrobisz nacięcia nożem do tapet w miejscach gdzie wpycha się śrubokręt, to otwory będą one ledwo widoczne.
    You can't be a true petrolhead until you've owned an Alfa Romeo

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar lookash
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB 120KM
    Postów
    136

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doblo Zobacz post
    Kiery nie trzeba ściągać, ale poduchę już tak, czyli bez dziur się nie obejdzie. Ale jak najpierw zrobisz nacięcia nożem do tapet w miejscach gdzie wpycha się śrubokręt, to otwory będą one ledwo widoczne.
    A ogólnie nie ma jakiś specjalnych dedykowanych "otwieraczy"? Tak jak w radiach do niektórych aut. Bo nie chce mi się wierzyć, że np. ASO miałoby dla przykładu wymienić poduszkę na nową na gwarancji, bo z poprzednia było coś nie tak i oddaliby klientowi auto z taką masakrą w kierownicy. nie przyjałbym czegos takiego w ogóle.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Doblo
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta QV - 156FL 2.5 V6
    Postów
    488

    Domyślnie

    Jak u siebie zmieniałem kierownicę to przyglądałem się temu rozwiązaniu. Na moje, to nie ma innego sposobu demontażu/wymiany poduszki czy kierownicy :|
    Ostatnio edytowane przez Doblo ; 07-05-2019 o 14:39
    You can't be a true petrolhead until you've owned an Alfa Romeo

  7. #7
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał lookash Zobacz post
    A ogólnie nie ma jakiś specjalnych dedykowanych "otwieraczy"? Tak jak w radiach do niektórych aut. Bo nie chce mi się wierzyć, że np. ASO miałoby dla przykładu wymienić poduszkę na nową na gwarancji, bo z poprzednia było coś nie tak i oddaliby klientowi auto z taką masakrą w kierownicy. nie przyjałbym czegos takiego w ogóle.
    Wymiana kierownicy jest wtedy częścią procedury wymiany poduszki. Coś mi chodzi po głowie, że [MENTION=17351]Imć[/MENTION] miał problem z trzeszczącą kierownicą (faktycznie była to wina tego logo na poduszce) i w ramach wymiany poduszki ASO wymieniło całą kierownicę.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair / Mito 1.4 TB
    Postów
    511

    Domyślnie

    Niestety jest to tak rozwiązane, że nie ma innej opcji jak tylko ściągnąć poduszkę dziurawiąc kierownicę.
    Mnie również dotknął temat tego plastiku - po jednej stronie zrobiły się małe bąbelki pod lakierem i zaczął odpryskiwać.
    Odżałowałem 50 zł na demontaż poduszki w ASO (zależało mi na dokumentacji faktu ściągania poduszki) a plastik wymieniłem już we własnym zakresie.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Imć
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    WJ
    Auto
    Giulietta MA TCT, Giulia 2.0T Veloce, Spider 916 1.8 TS
    Postów
    520

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiLykie Zobacz post
    Wymiana kierownicy jest wtedy częścią procedury wymiany poduszki. Coś mi chodzi po głowie, że [MENTION=17351]Imć[/MENTION] miał problem z trzeszczącą kierownicą (faktycznie była to wina tego logo na poduszce) i w ramach wymiany poduszki ASO wymieniło całą kierownicę.
    Tia, zdjęcie poduszki to podziurawienie tyłu kierownicy. ASO wymienia nie poduszkę tylko całą kierownicę. Mam nową, piękną, nietrzeszczącą i spłaszczoną od dołu Normalnie mogę ustawić przebieg na 30kkm mniej i nikt nie rozpozna

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] [2013.12.01] 1 Bytomska Barbórka - 4 Runda SRC 2013
    Utworzone przez Miklaj w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-01-2014, 13:42
  2. [Giulietta] Giulietta 1.4 170 KM - porównanie osiągów modelu 2010 i 2013
    Utworzone przez matrix_blue w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-11-2013, 22:17
  3. [Zapowiedź] SZOMBIERKI RALLY CUP 2013 - 3 RUNDA 08.09.2013 - Bytom
    Utworzone przez Miklaj w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-09-2013, 21:31
  4. [Zapowiedź] Forza Italia 2013 - 31 sierpnia 2013 Tor Poznań
    Utworzone przez qbas w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 190
    Ostatni post / autor: 06-09-2013, 12:30
  5. Alfa 75 nakladka na blotnik
    Utworzone przez Wujo w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 23-03-2013, 20:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory