Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 40

Temat: Czy do MiTo pasują 15 calowe felgi z Fiata Stilo?

  1. #11
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar jamrozw
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Czechowice-Dziedzice, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Spider 916
    Postów
    431

    Domyślnie

    do noramlnego mita wchodz 15 natomiast do 155 i 170 ze zewzględu na wieksze zacisku najmniejsza 16

  2. #12
    Użytkownik Romeo Avatar _tomek_
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    tychy
    Auto
    Mieczysław i Julia
    Postów
    550

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej_Kolbudy Zobacz post
    Jeśli macie ubezpieczenie AC to można zakładać opony tylko zgodne z instrukcją obsługi, bo w razie kolizji ubezpieczyciel będzie szukał pretekstu na nie wypłacenie odszkodowania.

    jakoś nie miałem z tym problemu podczas kolizji

    ---------- Post dodany o godzinie 11:45 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 11:42 ----------

    Cytat Napisał shazan Zobacz post
    Czyli powinny wejść 16' i się nie ocierać? - zawsze stalowe można tańszym kosztem wyprostować i mniejszy rozmiar na zime jak dla mnie lepszy.
    Prosiłbym o jakieś namiary na takie felgi

    ---------- Post dodany o godzinie 11:00 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 10:18 ----------

    Na stronie:
    http://www.opony.com/felgi-stalowe/16

    znalazłem takie felgi
    Magnetto Wheels MW R1-1710(Rozmiar7,00Jx16,Rozstaw4x98,Otwór c.58,ET 58,00)
    oraz
    Alcar KFZ 9442 (Rozmiar 7,00Jx16,Rozstaw 4x98, Otwór centr. 58, ET 39,00- )

    Jakie byłyby odpowiednie do 114kW wersji 1.TB 155 ? te z ET 39,00 czy te z 58,00 ? proszę o pomoc

    I jeszcze jedno do takich felg jaki rozmiar zimówki najodpowiedniejszy? R16/205/50 czy jakiś inny?

    seria ma et albo 39 albo 41 - w książce serwisowej napewno to jest
    ja smigam na zimowych 195/55/16
    205/55 wyjdą zdecydowanie najtaniej, ale nie wiem czy ktoś takie montował

  3. #13
    chriscy
    Gość

    Domyślnie

    Zajrzyj jeszcze na http://www.felgi-opony.com/felgi_stalowe
    Chyba jeszcze troszeczkę tańsze niż w poprzednim poście.

  4. #14
    shazan
    Gość

    Domyślnie

    Mam takie kluczowe pytanie - jestem przed wyborem felg, poczytałem forum, posłuchałem rad innych ale jeszcze co do jednej rzeczy nie jestem pewien. Mianowicie chodzi mi o wskaźnik ET felg czy przy wersji 1.4 TB 155 mogę założyć z ET 35 lub ET38, ET 41 czy tylko z katalogowym ET 39?? ( Przyjmując pozostałe parametry felgi 7Jx16/4x98/58/ET39)
    Proszę o sprawdzone odpowiedzi! - zima idzie najwyższy czas podjąć jakąś decyzje

    http://www.felgi.pl/narzedzia/m/321/kalkulator_et.htmlx

    polecam wszystkim to mądre narzędzie - naprawdę rzuca jasne światło na to o czym rozmawiamy
    Ostatnio edytowane przez shazan ; 28-10-2010 o 09:14

  5. #15
    Croatan
    Gość

    Domyślnie

    Drodzy Przyjaciele
    Odkopuję temat.
    Zima już dawno nas przywitała i stoje nadal przed dylematem kupna opon zimowych. Mam Mitciaka 1.4 TB MultiAir 135 KM, kółka 215/45/R17. Noszę się z zakupem 16" felg stalowych i oponek. Niestety o ile opony dostanę bez problemu, to z felgami jest problem, oczywiście można kupić nowe, ale w tym wypadku nie stać mnie na wydanie 1000-1200 zł na felgi stalowe i drugie tyle na opony. Szukałem i felga stalowa kosztuje od 250 do 330 zł. szukałem na szrotach giełdach nic nie znalazłem z tymi parametrami 7Jx16 4x98 ET: 39 Co myślicie o 15" zobaczcie sobie to http://www.autocentrum.pl/awc/dzienn...y-zimowe-8423/ całkiem ciekawe... z tego co zauważyłem do mojego silnika można włożyć 15" według instrukcji obsługi Myślałem, żeby kupić coś na te 17" ale szkoda mi felgi i tak już mam jedną uszkodzoną. Oponki będę szukał coś z dunlop'a, goodyear, bądź kumho. ale najgorsze są felgi... poradźcie. Możliwe że ktoś z Was ma na sprzedaż w rozsądnej cenie, albo Wasi znajomi. HELP Jestem zdesperowany

  6. #16
    Użytkownik Romeo Avatar _tomek_
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    tychy
    Auto
    Mieczysław i Julia
    Postów
    550

    Domyślnie

    Cytat Napisał Croatan Zobacz post
    Drodzy Przyjaciele
    Odkopuję temat.
    Zima już dawno nas przywitała i stoje nadal przed dylematem kupna opon zimowych. Mam Mitciaka 1.4 TB MultiAir 135 KM, kółka 215/45/R17. Noszę się z zakupem 16" felg stalowych i oponek. Niestety o ile opony dostanę bez problemu, to z felgami jest problem, oczywiście można kupić nowe, ale w tym wypadku nie stać mnie na wydanie 1000-1200 zł na felgi stalowe i drugie tyle na opony. Szukałem i felga stalowa kosztuje od 250 do 330 zł. szukałem na szrotach giełdach nic nie znalazłem z tymi parametrami 7Jx16 4x98 ET: 39 Co myślicie o 15" zobaczcie sobie to http://www.autocentrum.pl/awc/dzienn...y-zimowe-8423/ całkiem ciekawe... z tego co zauważyłem do mojego silnika można włożyć 15" według instrukcji obsługi Myślałem, żeby kupić coś na te 17" ale szkoda mi felgi i tak już mam jedną uszkodzoną. Oponki będę szukał coś z dunlop'a, goodyear, bądź kumho. ale najgorsze są felgi... poradźcie. Możliwe że ktoś z Was ma na sprzedaż w rozsądnej cenie, albo Wasi znajomi. HELP Jestem zdesperowany
    jeżeli możesz montować 15" to sie nawet nie zastanawiaj, cenowo wychodzi to dużo korzystniej, komfort sie zdecydowanie poprawia, a i zawieszenie sie mniej zużywa z uwagi na wiekszą gumę która bardziej tłumi dziury

  7. #17
    Croatan
    Gość

    Domyślnie

    @_tomek_ dziękuję za odpowiedź/podpowiedź rozmawialem z Toba na gg, ale co z bezpieczeństwem na takiej oponie, jak to wyglada z przyczepnością. Opony tak jak wspominałem może nie będą to Michelin, ale inne uważam że bardzo dobre opony, a nie żadne matadory przyczepność i ogólnie pojęte bezpieczeństwo na 15" jak sprawa z tym wygląda?

  8. #18
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    Cytat Napisał shazan Zobacz post
    Mam takie kluczowe pytanie -. Mianowicie chodzi mi o wskaźnik ET
    Ja mam alusy 16'' ET 35 i jest OK, rozstaw kół zatem jest szerszy o 8 mm od serii
    ---------- Post dodany o godzinie 05:04 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 05:00 ----------

    Cytat Napisał Croatan Zobacz post
    przyczepność i ogólnie pojęte bezpieczeństwo na 15" jak sprawa z tym wygląda?
    Prawdopodobnie taka guma ma wyższy profil niż 16-tka. Tak jak napisano opona jest bardziej komfortowa ale w ostro branych zakrętach wyższy profil może pracować powodując "pływanie". Oczywiście jeszcze kwestia grubości bocznej ścianki opony też z tym jest różnie.
    Warto wziąć auto na stalowych a potem jakieś aluski dokupić bo w nich większy wybór niż stalówek
    Ostatnio edytowane przez metan ; 08-12-2010 o 05:12

  9. #19
    Użytkownik Romeo Avatar _tomek_
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    tychy
    Auto
    Mieczysław i Julia
    Postów
    550

    Domyślnie

    Cytat Napisał Croatan Zobacz post
    @_tomek_ dziękuję za odpowiedź/podpowiedź rozmawialem z Toba na gg, ale co z bezpieczeństwem na takiej oponie, jak to wyglada z przyczepnością. Opony tak jak wspominałem może nie będą to Michelin, ale inne uważam że bardzo dobre opony, a nie żadne matadory przyczepność i ogólnie pojęte bezpieczeństwo na 15" jak sprawa z tym wygląda?
    jaki to miał by być rozmiar tej opony na 15 calowej feldze ?
    co do bezpieczeństwa myślę że zasadniczo bez różnicy, przyczepność, siła ciągu to już kwestia opony, jedyni minus wysokiego profilu to podwijanie się opony w ostro branych zakrętach

  10. #20
    Croatan
    Gość

    Domyślnie

    na 15" rozmiar 185/65/R15 a na 16" myślałem 195/55/R16 badź 205/55/R16

Podobne wątki

  1. [159] Kupię felgi 17 calowe z oponami zimowymi lub bez
    Utworzone przez b0b3k w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-06-2013, 15:32
  2. [MiTo] Felgi do mito ze STILO
    Utworzone przez tomas1907 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 01-12-2012, 18:54
  3. Jakie lekkie 16-17 calowe felgi z małym ET do 156?
    Utworzone przez tryme w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-08-2011, 22:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory