Strona 9 z 204 PierwszyPierwszy 1234567891011121314151617181959109 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 2036

Temat: [MiTo/Giulietta] porady przy zakupie aut nowych

  1. #81
    kocis
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał deryl Zobacz post
    Rozumiem ze zamawiales samochod, jaki rocznik samochodu bedziesz mial?
    Zamówiłem rocznik 2010, ale z dodatkowym wyposażeniem.
    Data zamówienia 25 listopada - odbiór wg dealera koniec stycznia czyli czas oczekiwania 2 miesiące.

  2. #82
    Miss Alfaholicy 2011 Romeo Avatar Lutraki
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Mito Distinctive 1.4 MPI MultiAir 16v 105 KM
    Postów
    547

    Domyślnie

    Cytat Napisał kocis Zobacz post
    Zamówiłem rocznik 2010, ale z dodatkowym wyposażeniem. Data zamówienia 25 listopada - odbiór wg dealera koniec stycznia czyli czas oczekiwania 2 miesiące.
    Zgadza się, ja miałam podobnie, 27.11.2009 zamawiałam auto, a odbierałam 22.02.2010 ze względu tak jak u Ciebie na dodatkowe wyposażenie. Co zamówiłeś dodatkowo jeśli można wiedzieć?

  3. #83
    kocis
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lutraki Zobacz post
    Zgadza się, ja miałam podobnie, 27.11.2009 zamawiałam auto, a odbierałam 22.02.2010 ze względu tak jak u Ciebie na dodatkowe wyposażenie. Co zamówiłeś dodatkowo jeśli można wiedzieć?
    Oczywiście oprócz lakieru, tempomat, przyciemniane szyby i regulację lędźwiową fotela.

    Prześledziłem temat ubezpieczenia auta dla MiTo. Czy ktoś wie czy oferowane jest ubezpieczenie w pakiecie przy zakupie samochodu i jakie są warunki?

  4. #84
    Miss Alfaholicy 2011 Romeo Avatar Lutraki
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Mito Distinctive 1.4 MPI MultiAir 16v 105 KM
    Postów
    547

    Domyślnie

    Cytat Napisał kocis Zobacz post
    Oczywiście oprócz lakieru, tempomat, przyciemniane szyby i regulację lędźwiową fotela.

    Prześledziłem temat ubezpieczenia auta dla MiTo. Czy ktoś wie czy oferowane jest ubezpieczenie w pakiecie przy zakupie samochodu i jakie są warunki?
    Ja się zgapiłam z szybami. Co do regulacji lędźwiowej super sprawa; tempomat też, ale ja w tym nie mam, za mało jeżdżę w trasie.

    Co do ubezpieczenia to mi w salonie Benefię proponowano, ale było diabelnie drogo.
    Jest wątek o ubezpieczeniach na forum

  5. #85
    Vincent
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał czachurek Zobacz post
    Kuzyn ostatnio odbieral Insignie, miala 1.5miesiaca poslizgu - przed odbiorem przebadal ja w konkurencyjnym ASO
    Jak to zrobił? Nie chce mi się wierzyć, że ASO wydało niezarejestrowane auto przed zapłatą, żeby je załadować na lawete i jeździć ''w te i we fte'' itd.

  6. #86
    czachurek
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vincent Zobacz post
    Jak to zrobił? Nie chce mi się wierzyć, że ASO wydało niezarejestrowane auto przed zapłatą, żeby je załadować na lawete i jeździć ''w te i we fte'' itd.
    laweta i jazda - powiedzial ze inaczej nie odbierze. a ze to wersja doposazona na maxa (4x4 na 20''), wiec za predko by im z parkingu nie zeszla. a ze odbierac nie musial, bo przekroczyli termin umowy, wiec musieli sie zgodzic

  7. #87
    Vincent
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał czachurek Zobacz post
    laweta i jazda - powiedzial ze inaczej nie odbierze. a ze to wersja doposazona na maxa (4x4 na 20''), wiec za predko by im z parkingu nie zeszla. a ze odbierac nie musial, bo przekroczyli termin umowy, wiec musieli sie zgodzic
    Chyba, że tak. Bardzo droga wersja, po terminie i mogł stawiac warunki.

  8. #88
    deryl
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał kocis Zobacz post
    Zamówiłem rocznik 2010, ale z dodatkowym wyposażeniem.
    Data zamówienia 25 listopada - odbiór wg dealera koniec stycznia czyli czas oczekiwania 2 miesiące.
    Ja tez zamawialem 25 listopada z tym ze mial byc 2011 ale sie w fabryce pospieszyli i zrobili 2010 :/ jak sie o tym dowiedzialem to chcialem zamawiac nowy samochod...

  9. #89
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar milleniusz
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    387

    Domyślnie

    Cytat Napisał deryl Zobacz post
    Ja tez zamawialem 25 listopada z tym ze mial byc 2011 ale sie w fabryce pospieszyli i zrobili 2010 :/ jak sie o tym dowiedzialem to chcialem zamawiac nowy samochod...
    Podstawą do wyceny auta powinna być data rejestracji, nie produkcji. Nie rozumiem, dlaczego mamy inaczej niż reszta cywilizowanego świata i auto, które parę tygodni postało na placu jest uważane za roczne.

    Tak naprawdę jeśli będziesz użytkował auto przez pięć lat, czy więcej, to na cenie bardziej zaważy stan techniczny, przebieg, etc, a nie to, że akurat jest z przełomu roku. A jak kupujący nie rozumie, to niech sobie idzie do handlarza po 100% bezwypadek od niemieckiego lekarza emeryta, co jeździł tylko w niedzielę do kościoła. No ale skoro miał być 2011, to pewnie możesz wynegocjować upust, który ci tę ewentualną stratę pokryje.

    Też miałem czekać na 2011, ale machnąłem na to ręką. Ciekawe ile na tym stracę. Generalnie na samochodach się traci i trzeba się z tym pogodzić.

  10. #90
    deryl
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał milleniusz Zobacz post
    Podstawą do wyceny auta powinna być data rejestracji, nie produkcji. Nie rozumiem, dlaczego mamy inaczej niż reszta cywilizowanego świata i auto, które parę tygodni postało na placu jest uważane za roczne.
    Dla tego właśnie chciałem nowy samochód. Porażką są te nasze przepisy!!

    Cytat Napisał milleniusz Zobacz post
    No ale skoro miał być 2011, to pewnie możesz wynegocjować upust, który ci tę ewentualną stratę pokryje.
    Tak też się stało, nie mam jeszcze samochodu bo jest w transporcie ale chyba powinienem być zadowolony z negocjacji
    Cytat Napisał milleniusz Zobacz post
    Też miałem czekać na 2011, ale machnąłem na to ręką. Ciekawe ile na tym stracę. Generalnie na samochodach się traci i trzeba się z tym pogodzić.
    Według ekspertów najwięcej się traci sprzedając samochód po 2-3 latach a najmniej po 5-7 latach. W sumie do tego nie potrzeba eksperta Ja niestety zaliczam się do grupy która użytkuje samochód maksymalnie 3 lata, mam nadzieje to zmienić

Podobne wątki

  1. Potrzebuje porady przy zakupie AR 159 Q4
    Utworzone przez janwar w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-03-2014, 11:10
  2. Porady przy zakupie
    Utworzone przez assasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-12-2011, 16:55
  3. Porady przy zakupie
    Utworzone przez assasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-12-2011, 19:50
  4. [159] Porady przy zakupie
    Utworzone przez jjokocha w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-01-2011, 19:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory