Strona 172 z 204 PierwszyPierwszy ... 72122162163164165166167168169170171172173174175176177178179180181182 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,711 do 1,720 z 2036

Temat: [MiTo/Giulietta] porady przy zakupie aut nowych

  1. #1711
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    607

    Domyślnie

    Pieta niezłe zestawienie. Brawo Ty

  2. #1712
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar balbinka
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Giulietta 1.6 JTDM 120 KM
    Postów
    16

    Domyślnie Giulietta z wyprzedaży u Dealera

    Hej.

    Ja tu pierwszy raz, więc witam się na wstępie

    Z racji tego, że moja Alfa ma już 12 lat (ja mam ją już prawie 6) i zaczęła leTko niedomagać, stwierdziłam, że czas spełnić marzenia i kupić auto z salonu. Wybierałam między Giuliettą/Mazdą 3, a nawet Volvo v40 (ale to ostatecznie wybił mi z głowy mąż - mechanik). Jednak serce moje jest przy Alfie (ta jest chyba siódmą) i padło na Giuliettę. No ale do brzegu...

    Chciałam początkowo tę z silnikiem 2.0 150 KM (diesel), ale te niestety rozeszły się jak ciepłe bułeczki, więc została mi wersja 1.6 120 KM (też diesel - innego sobie nie wyobrażam po jeździe moją obecną Alfą).

    Po paru mejlach z dilerem złożyłam zamówienie na auto ze stocku (nie mogę wstawić linka, to Alfa: 1.6 JTDM 16v 120 KM SUPER SZARY - LIPARI GREY -> jest tylko jedna na stocku) i tu moje pytanie: czy jako znawców tematu mogę prosić o opinię czy to jest dobry wybór (chodzi głównie o wersję wyposażenia)? Czy cena też jest OK (ceny katalogowe powalają)? Pierwszy raz kupuję w salonie i nie mam pojęcia czy na wyprzedaży można coś jeszcze ugrać.


    Co do ubezpieczenia od nich: czy to jest na stałą wartość samochodu czy zmienną? Bo my dostaliśmy ofertę od brokera za 2500 i nie wiemy którą brać.

    Z góry dzięki!

  3. #1713
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    607

    Domyślnie

    Cześć. Złożyłaś już zamówienie, czy na razie tylko zarezerwowałaś?
    Ostatnio edytowane przez Andrzej_Kolbudy ; 05-02-2017 o 10:05

  4. #1714
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    133

    Domyślnie

    Cytat Napisał balbinka Zobacz post
    Hej.

    Ja tu pierwszy raz, więc witam się na wstępie

    Z racji tego, że moja Alfa ma już 12 lat (ja mam ją już prawie 6) i zaczęła leTko niedomagać, stwierdziłam, że czas spełnić marzenia i kupić auto z salonu. Wybierałam między Giuliettą/Mazdą 3, a nawet Volvo v40 (ale to ostatecznie wybił mi z głowy mąż - mechanik). Jednak serce moje jest przy Alfie (ta jest chyba siódmą) i padło na Giuliettę. No ale do brzegu...

    Chciałam początkowo tę z silnikiem 2.0 150 KM (diesel), ale te niestety rozeszły się jak ciepłe bułeczki, więc została mi wersja 1.6 120 KM (też diesel - innego sobie nie wyobrażam po jeździe moją obecną Alfą).

    Po paru mejlach z dilerem złożyłam zamówienie na auto ze stocku (nie mogę wstawić linka, to Alfa: 1.6 JTDM 16v 120 KM SUPER SZARY - LIPARI GREY -> jest tylko jedna na stocku) i tu moje pytanie: czy jako znawców tematu mogę prosić o opinię czy to jest dobry wybór (chodzi głównie o wersję wyposażenia)? Czy cena też jest OK (ceny katalogowe powalają)? Pierwszy raz kupuję w salonie i nie mam pojęcia czy na wyprzedaży można coś jeszcze ugrać.


    Co do ubezpieczenia od nich: czy to jest na stałą wartość samochodu czy zmienną? Bo my dostaliśmy ofertę od brokera za 2500 i nie wiemy którą brać.

    Z góry dzięki!
    Na początku napiszę że świetny kolor wybrałaś (mam też taki), w słońcu ten kolor pięknie się mieni Co do wyposażenia dodałbym tylko ksenony skrętne bo dają światło dużo większe niż halogeny. Czujniki parkowania masz i one dużo dają. A tak poza tym nic więcej nie potrzeba, zależy co kto jeszcze lubi mieć w aucie Od tej ceny jaka jest w stocku to myślę że jeszcze 1-2% możesz ugrać. Ja kupowałem swoją Julkę w sierpniu i dostałem 15% rabatu to teraz dają pewnie z 17-18% maksymalnie. Ubezpieczenie masz tanio, mi wyszło 2,8 tyś w salonie cały pakiet ale przy silniku 1.4 benzyna. Moim zdaniem wersja którą wybrałaś jest fajna i warta tej kasy

  5. #1715
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar mcwaw
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    Giulietta 1,4 170 KM, MT, 2015
    Postów
    229

    Domyślnie

    Dla pewności to ta ?
    http://stock.alfaromeo.pl/35596/alfa...opened=0&adv=0
    Jeśli tak, to zdecydowanie podzielam zdanie przedmówcy. Faktycznie ksenony byłyby przydatne, bo dużo dają. Inne rzeczy to już różne "wodotryski", oczywiście fajne, ale można bez nich żyć. Masz pakiet komfort, czyli m.in. czujniki przód i tył, to się przydaje. Ceny raczej wiele nie obniżysz na tym etapie wyprzedaży, mnie udało się wytargować więcej, ale było to w lipcu a nie w lutym, i determinacja do sprzedaży samochodu już większa
    Ubezpieczenie w tej cenie jest ok, ja u dealera płaciłem za pakiet >3000 pln
    Dobrej jazdy i do zobaczenia na drogach !
    Ostatnio edytowane przez mcwaw ; 05-02-2017 o 09:55 Powód: Edit

  6. #1716
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    607

    Domyślnie

    Racja.
    Ostatnio edytowane przez Andrzej_Kolbudy ; 05-02-2017 o 10:04

  7. #1717
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar balbinka
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Giulietta 1.6 JTDM 120 KM
    Postów
    16

    Domyślnie

    Hej.

    Dzięki za odpowiedzi (temu co mnie pojechał też dziekuję ).

    Tak to ta z linka, mam ją w cenie 83900. Zamówienie już złożyłam, ale że bierzemy w leasing to teoretycznie możmy jeszcze zrezygnować jak dostaniemy odmowę (choć to ponoć niemożliwe, ale wtedy i tak wezmę tyle, że w kredycie 50+25+25%). Ja generalnie to chciałam bardzo czerwoną (w końcu babą jestem!), ale ostatnio mam jakąs fazę właśnie na te "brudne" kolory i nawet ten sprawdzałam w konfiguratorze, więc jak zobaczyłam, że jest na stanie to wzięłam tę Czerwona też jest w Wa-wie, ale bez pakietu komfort, więc ciut słabsza (choć za 81900).

    Co do wypowiedzi Kolegi, który napisał, że nie rozumie wyboru to już spieszę z wyjaśnieniami

    1. Otórz, z modeli wyprzedażowych była tylko jedna AR z tym silnikiem i dokładnie taka jak chciałam ale po 1 w wersji bieda, a po 2 to już była zarezerwowana jak dzwoniłam (ona dalej wisi na stocku, ale już poszła z tego co wiem). Druga i trzecia są czarne i to je dyskwalifikuje. Poza tym jedna jest 90k, a druga za 105 i są to wersje nawet bez czujników parkowania.
    2. Mąż mnie przekonał, że nasza staruszka po tych 12 latach na pewno nie ma już tych przypisanych 150KM tylko pewnie właśnie ze 120, więc i tak nie odczuję róznicy w mniejszej mocy (zwłaszcza, że auto lżejsze bo to obecne mamy w sportwagonie).
    3. Gdyby została tylko wersja 1.6 105 KM to bym nie brała z "braku laku".
    4. Oto moto i allego mieliśmy przeskanowane, że już nie mogłam na nie patrzeć. Za silnik 2.0 150 KM z wyposażeniem jakie chciałam (fotele z alcantarą, podgrzewane, czujniki parkowania itp. itd.) i roczniku - od 2014 to ceny szły powyżej 60tys., a te co były tańsze to albo puknięte albo podjerzane (jedna była z Shelby, 1 od prywaciarza i jeszcze jedna od handlarza, o którym tu gdzieś wspominacie ale nazwy nie pamiętam). Także jakby patrząc na różnicę w cenie to mąż doradził, że lepiej mieć nówkę z salonu i przy mojej jeździe nie do zajechania (niecałe 10 tys. robię w rok) niż kota w worku.
    5. Z salonu w Opolu (jestem z Wro ale z ADF-u w życiu nie kupię) dostałam 2 oferty na nowe auta z 2017 i ceny mnie powaliły. Jedna 101 tys., a druga 105 i nie miały nawet tego co chciałam (podgrzewane fotele chociażby).
    6. Salon w Bielsku niby miał też tylko już 1.6 120 KM, ale mnie olali, wiec ja ich też i nie wiem czy tam ceny lepsze by były (nie doczekałam się nawet oferty).

    Także ta moja "wybranka" jest uważam jest dobrym mix-em wszystkich opcji oraz możliwości i mam nadzieję, że będę zadowolona.

    Co do ksenonów to czy z wyprzedaży można sobie takie dodatki zażyczyć? Nie mam pojęcia, ale wydawało mi się, że nie. To chyba zderzak już musi być zmieniony wtedy pod spryskiwacze, prawda?

  8. #1718
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    nie dołożysz ori xenonu po taniości- wymiana lamp samopoziomowanie spryskiwacze- do tego kwestia uruchomienia systemu AFS - czyli skrętu xenonu.
    ja wrzuciłem HID zamiast żarówek H7 i jest ok - przynajmniej widzę gdzie jadę bo halogen w Giuliettcie to porażka.

  9. #1719
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    607

    Domyślnie

    Tak. Mój post był nie na miejscu. Miałem nadzieję, że go zdążyłem zedytować. Przepraszam.

    Jednak polecam Ci zakup Gulietty taką jaką sobie wymarzyłaś.

    Piszę to z własnego doświadczenia.

    Pierwszy nowy samochód - Mito zamówiłem prawie idealny. Zastanawiałem się właśnie nad ksenonami. Sprzedawca mi nie potrafił pomóc i ich nie zamówiłem. Przez te 8 lat żałuję, że ich nie kupiłem.

    Drugi samochód Fieste kupiliśmy już taki jak chcieliśmy. Specjalne wykonanie, na które czekaliśmy kilka miesięcy. Zapewne jedyna taka w Polsce.

    Wczoraj w Gdańsku siedziałem w czerwonej Gulietta z pakietem Veloce
    http://stock.alfaromeo.pl/33654/alfa...opened=0&adv=0

    Wnętrze rewelacyjne, karbon, alkanrara i Twój czerwony kolor.
    Rozumiem, że chcesz diesla - sam mam diesle i uwielbiam ich siłę, ale ta Turbo benzyna w dynamice już bardzo zbliżyła się do siły diesli. To juz nie te same benzyny co w 156.
    Przejdź się ta benzyną, a zobaczysz, że Ci wystarczy.


    lub zamów do produkcji samochód jaki chcesz i niech sprzedawca się gimnastykuje jak Ci dac 10-12% rabatu dla Alfisti (masz przecież Alfę).

  10. #1720
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar mks
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Koszalin
    Auto
    Mercedes C63 AMG '14
    Postów
    371

    Domyślnie

    Cytat Napisał balbinka Zobacz post
    (...)mąż doradził, że lepiej mieć nówkę z salonu i przy mojej jeździe nie do zajechania (niecałe 10 tys. robię w rok) (...)
    i mąż mechanik nie doradził, że przy takim przebiegu lepiej wziąć benzynę ? za tą kasę dostaniesz o wiele lepiej wyposażone 1,4TB, a chociaż odpadnie problem z DPF przy małych miejskich przebiegach, i komfort jazdy benzyną z ręczną skrzynią po mieście jest dużo większy

Podobne wątki

  1. Potrzebuje porady przy zakupie AR 159 Q4
    Utworzone przez janwar w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-03-2014, 11:10
  2. Porady przy zakupie
    Utworzone przez assasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-12-2011, 16:55
  3. Porady przy zakupie
    Utworzone przez assasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-12-2011, 19:50
  4. [159] Porady przy zakupie
    Utworzone przez jjokocha w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-01-2011, 19:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory