Strona 183 z 204 PierwszyPierwszy ... 83133173174175176177178179180181182183184185186187188189190191192193 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,821 do 1,830 z 2036

Temat: [MiTo/Giulietta] porady przy zakupie aut nowych

  1. #1821
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    Grande Punto Macchina Italiana
    Postów
    12

    Domyślnie

    W końcu także ja dorzucę swoje trzy grosze do tego tematu. Prawie od roku jestem czytelnikiem tego i kilku innych forów internetowych. Powód jest oczywiście prozaiczny, poczułem, że czas zmienić auto. Na co dzień poruszam się 10-letnim już Grande Punto z najsłabszym dostępnym w palecie silnikiem diesla. Nie powiem żeby był to szczyt komfortu, a po podliczeniu ostatnich dwóch lat nie nazwę tego też szczytem oszczędności. Cykl jest prosty: zatankować jeździć naprawić jeździć zatankować. Oczywiście silniczek z naszej lokalnej fabryki w Bielsku chodzi wspaniale, ale reszta auta to już zupełnie inny świat. Samochód zaczął generować stałe koszta udokumentowane historią napraw prowadzoną w Excelu więc czemu nie przeanalizować zakupu nowego auta? Skoro już nakreśliłem swoją perspektywę wracam do tematu, oto moje odczucia podczas poszukiwania auta nowego w klasie kompakt. Chronologicznie wyglądało to mniej więcej tak:

    Wymagania

    Ustaliliśmy wymagania - szukaliśmy auta które posiada:
    - światła przeciwmgielne, światła do jazdy dziennej,
    - silnik turbo benzynowy o mocy minimum 120km,
    - dwustrefową klimatyzację i tempomat,
    - system ułatwiający parkowanie: czujniki bądź kamera cofania,
    Wszystko ponad było miłym dodatkiem. Budżet nie był zdefiniowany, ale kluczem było znalezienie najlepszego stosunku jakości i funkcji do ceny.

    Giulietta Super TB 120KM
    Po doświadczeniach z Grande naturalnym krokiem było rozpoczęcie poszukiwań w salonie fiata. Niestety na początku roku najciekawszym elementem tego salonu było Tipo Sedan w najbiedniejszej wersji. Może Bravo? Ale Bravo już nie produkują. Podobno Giulietta jest na tej samej płycie, no i Alfa to też FCA, a przecież 159 taka piękna. Pierwsza wizyta w salonie i szybko okazuje się, że Giulietta to nie uniwersalne kształty Bravo, Alfa to inny cennik niż Fiat, a 159 w 2.4 JTDm to nie kompakt w benzynie.
    Pierwsze wrażenie było bardzo złe. Specyficzna linia, kobiecy charakter, mocno zabudowane wnętrze, podstawowy silnik benzynowy bardziej do instalacji gazowej niż dynamicznej jazdy, stosunkowo wysoka wycena jak na podstawę. Standardowe szare wnętrze, jasne 16 calowe felgi, brak spoilerów na progach, podstawowy wydech. Czujniki parkowania na małym komputerku. Nic zachwycającego.

    Zamówienie z 10% rabatem, 2 lata gwarancji ~ 84 tys.

    Opel Astra V Enjoy 125km + Pakiet Business
    Kontynuujemy poszukiwania. W wersji Enjoy środek wygląda całkiem schludnie. Jedyna wada to tapicerka siedzeń, która jest zbyt jasna i przaśna. Na plus standardowe radio 7’’ z Android Auto. Ta wersja nie ma żadnych elektronicznych systemów których nie byłoby w Alfie. Silnik turbodoładowany z bezpośrednim wtryskiem – całkowicie nowa konstrukcja GM która zadebiutowała w Astrze w 2015. Za dopłatą 2500 zł ten sam silnik z fabryczną mapą na 150km, potencjalna opcja odblokowania u tunera. Niestety egzemplarze z początku produkcji mają wadę i pierwszy tłok pęka bądź komputer odcina moc między 2 tys. – 3 tys. Obrotów (filmy na youtube). GM umywa ręce i wprowadza dyskretne poprawki w następnych rocznikach. No i owiana złą sławą skrzynia M32 o której jeszcze później będzie. Na pokładzie czujniki parkowania. Niestety na forach opinie, że czasami potrzebują poprawki kalibracji. Ta wersja jest na 16’’ stalowych kołach strukturalnych.

    Zamówienie z rabatem > 10%, 2 lata gwarancji ~ 70 tys.

    Kia cee’d 1.6 GDI 135km wersja wyposażenia M + pakiet Smart Plus
    Absolutny hit jeżeli chodzi o to co dostajemy za konkretne pieniądze. Wersja z nawigacją fabryczną (7 lat aktualizacji map), podgrzewanymi stołkami, kamerą cofania (chyba) i ogromnym bagażnikiem wersji kombi z organizerem. Problemy? A i owszem. Silnik wolnossący z wielopunktowym wtryskiem zapewnia nieakceptowaną dynamikę. Gwarancja 7-letnia okazuje się zwykłym chwytem marketingowym, ostatnie lata to gwarancja na blok silnika. Problemy z lampami (chyba), jeden z youtuberów raportował wymianę sprzęgła poniżej 50 tys. której przyczyną był wyciek oleju ze skrzyni. Jakość nie jest tak dobra jak w promocji marki. Zawieszenie zestrojone zbyt komfortowo. 16 calowe felgi aluminiowe.

    Zamówienie z rabatem 4,5% + rabat na pakiet Smart Plus, 7 lat niby gwarancji, KOMBI ~ 71,5 tys

    Seat Leon 1.4 TSI 125km w wersji Copa (nie Cupra)
    Seat okazał się całkiem przyzwoitym samochodem za przyzwoite pieniądze. Wersja Copa jest w roku 2017 drugą od dołu. W 2018 zostanie zastąpiona przez FullLed, która przeskoczy nad wersję style, a wersja Style zastąpi wersję Copa. Ogólnie rozchodzi się o oświetlenie: halogen czy LED. Rozważana wersja Copa to klasyczne oświetlenie. Silnik o niesławnej inskrypcji TSI podobno został poprawiony, jednak w świadomości użytkowników samochodów występuje jako ten awaryjny co na pewno przełoży się na wartość odkupu. Aktualne problemy to pękające lampy tylnie i problemy z wrzucaniem pierwszego biegu w skrzyni manualnej (czasami można nie wystartować ze świateł). Skrzynie DSG 7-biegowe niedostępne z tą wersją silnikową także nie mają zbyt dobrej opinii. Na wyposażeniu ogrzewanie foteli, czujniki parkowania i radio z dużym wyświetlaczem na którym pokazywany jest odczyt z czujników. Wersja Copa wymaga dorzucenia klimatronika za 2500PLN. W standardzie 16 calowe felgi aluminiowe.
    Z fajniejszych rzeczy nie uwzględnionych w wycenie jest możliwość dołożenia aktywnego tempomatu za 1500 zł i kamery cofania za 1000 zł. Inna rzeczy o której trzeba wspomnieć że z opisanych do tej pory SEAT ma najlepsze finansowanie z leasingiem od 101,5% więc 3%-4% niżej od dostępnego w innych salonach (minimum 2 tys. taniej na start)

    Zamówienie z rabatem 13% ~ 73.5 tys.

    Pozostałe auta, które oglądaliśmy
    Renault Megan – nieakceptowanlne wnętrze, kosmiczna wycena,
    Skoda Octavia – przekombinowana deska, rozmiar sedana i wysoka cena z nim związana ~ 88 tys.,
    Volkswagen Golf – wysoka wycena podstawowej wersji ~ 85 tys.
    Hyundai I30 - wysoka wycena podstawowej wersji praktycznie jak Golf, sposób mocowania tableto-radia nieakcpetowalny, nie wiem jak i30, ale i20 w 5 osób wiesza się na ,,śpiących policjantach”,
    Toyota Auris – wnętrze ciosane siekierą, wycena na poziomie Hyundaia i Golfa albo i lepiej,
    Mazda 3 – prawdopodobnie najlepszy odpowiednik Giulietty, bardzo słabo wykonane pokrętła do sterowania, obejrzeliśmy żeby odhaczyć, nawet nie robiliśmy wyceny, nie nasza bajka,
    Citroen C4 – tego wnętrza nie znajdziecie nigdzie indziej, polecam zobaczyć jakby to było gdyby wszystko w kokpicie pozamieniać miejscami,

    Fiat Tipo – tu nie obejdzie się bez wylania gorzkich żali, bo jako wieloletni posiadacz Fiata wiązałem z premierą tego auta duże nadzieje, początkowo mój zapał ostudziła wersja Sedan, HB czy Kombi nie poprawiło sytuacji, zresztą w moim przypadku w grę wchodziła tylko najwyższa wersja wyposażenia. W tym przypadku trzeba sobie jednak odpowiedzieć na pytanie czy najwyższa i najdroższa wersja auta która będzie ceną równać do średniej z rocznika, nie straci przypadkiem dużo więcej niż średnia wersja równająca do średniej ceny z rocznika? No i od siebie dodam, że Tipo Sedan zajmuje w mojej subiektywnej liście aut którymi jeździliśmy z Uberem najniższe miejsce. Lepiej było nawet w Dacii Doker. Z pozytywów silnik 1.4TB żywcem z Bravo i Giulietty, dostępny nawet fabryczny gaz jak kiedyś w Alfie.

    Podsumowanie
    Giulietta w podstawie do zamówienia jest droga i dość słabo wyposażona. Sam fakty konfigurowania nie daje nam zbyt dużej dowolności co do wyposażenia bo wszystko jest sprytnie pozazębiane. Dostajemy za to auto, które jakością nie odbiega od liderów w klasie i może być przyjemnym dupowozem. Tylko czy to już premium Alfa czy tylko fiat w przebraniu w nieco wyższej cenie? Na koniec hit: przeglądając popularny portal z ogłoszeniami trafiłem na alternator, który pasuje do Grande Punto i do Giulietty. Regeneracja szczotek komutatora czeka mnie po raz kolejny?
    Mam jeszcze do opisania aktualną sytuację w klasie kompakt w wersji ,,oczko wyżej” dla samochodów z wyprzedaży rocznika. Jeżeli będziecie zainteresowani to mogę jeszcze coś dorzucić to tych wypocin. Pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez naute ; 09-12-2017 o 23:47

  2. #1822
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    muszę Cie rozczarować płyta Bravo nie ma nic wspólnego z Giulietta- jedyna rzecz co je łączy to silniki TB 120 skrzynia biegów i to po 2011 r.
    a co do reszty- słabo negocjowałeś -
    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...-ID6znsiA.html
    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...-ID6ziX3B.html w tej drugiej pakiet komfort pakiet widoczność masz 17 cali progi el reg lezwiową halogen tempomat etc etc
    ja taką kupiłem w połowie września- pewnie jeszcze urwiesz ze 2 tyś minimum
    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...-ID6z6w3O.html alu 18 metalik czy 18 cali- mało?

    po prostu szukaj tego co jest na stocku a nie pod zamówienie- w moim przypadku różnica była 12 tyś miedzy tym samym autem u poszczególnych sprzedawców.
    Ostatnio edytowane przez Dareek ; 10-12-2017 o 01:27

  3. #1823
    Użytkownik Rowerzysta Avatar BoL
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Alfa Giulietta 1.4 TB 2015
    Postów
    75

    Domyślnie

    Zamówienie z 10% rabatem, 2 lata gwarancji ~ 84 tys.
    Mógłbyś wyjaśnić czy to cena za auto konfigurowane czy za wersję ze stocku, bo 120-konne modele z wyposażeniem "super" na portalach i na stronie alfy można znaleźć za 74k, pewnie jeszcze do utargowania na miejscu. Z wymagań, które wymieniłeś raczej nie będzie czujników cofania, ale to można dokupić u dealera.

    Tylko czy to już premium Alfa czy tylko fiat w przebraniu w nieco wyższej cenie?
    Ani jedno, ani drugie. W tym przedziale cenowym nie ma premium, żadne z wymienionych przez Ciebie aut nie oferuje takiej jakości. Co to podobieństwa do Bravo - kolega Dareek już to wyjaśnił, powielasz urban legends.

    Najkorzystniejszą ofertę można dostać na auto "z placu" - idziesz na kompromis w sprawie wyposażenia i koloru, za znacznie lepszą cenę. Ale też żadna cena nie zrekompensuje ci auta, które Ci się nie podoba, a widzę że Giulietta Cię nie zachwyciła. Ja miałem dokładnie odwrotnie - w planach było kupno czegoś innego, a po wizycie w salonie przepadłem z kretesem.
    Is it the Truth or your image that makes your life worth livimg?

  4. #1824
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...-ID6ziX3B.html
    to co podałem wcześniej i ma dodatkowo w cenie
    Samochód posiada następujące opcje dodatkowe:
    -szyby tylne przyciemnione,
    -koła ze stopów lekkich 17 cali,
    -lakier pastelowy,
    -Pakiet Komfort, w którego skład wchodzą:
    *podłokietnik tylny;
    *regulacja lędźwiowa w przednich fotelach;
    *fotel pasażera regulowany na wysokość;
    *czujniki parkowania przód i tył;
    -spoilery progowe.
    [MENTION=76862]naute[/MENTION]- chcesz - dam CI namiary na sprzedawce w tej firmie i jeszcze urwiesz z ceny. tam kupiłem identyczną we wrześniu.

  5. #1825
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pawelek
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB
    Postów
    264

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...-ID6ziX3B.html

    [MENTION=76862]naute[/MENTION]- chcesz - dam CI namiary na sprzedawce w tej firmie i jeszcze urwiesz z ceny. tam kupiłem identyczną we wrześniu.
    o, prawie taką samą (teraz to byłaby wersja Super + te same pakiety) kupiłem za bardzo podobną cenę równo 6 lat temu.

    W tym czasie miałem 2 usterki związane z elektroniką/czujnikami o wartości napraw w ASO < 500 zł + gwarancyjna wymianę głośnika i schowka na podszybiu.

  6. #1826
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    Grande Punto Macchina Italiana
    Postów
    12

    Domyślnie

    [MENTION=34131]Dareek[/MENTION] dzięki za linka. Podstawowa wersja nie przemawia do nas, brakuje jej czegoś co wyróżniałoby ją na tle konkurencji. Taki zwyczajny kompakt, który nawet na przecenie rocznika przegrywa z konkurencją w kategorii cena/wartość. Dzięki za komentarz o płycie, to faktycznie mit

    Na chwilę obecną patrzymy na wersje MA 150 super + pakiet veloce i ksenony. Myślę, że taka wersja wyceniana w okolicy 88 tys. może być dobrą alternatywą dla Seata Leona w wersji FR czy Astry Dynamic. Poniżej krótkie porównanie:

    Leon FR 150 EcoTSI
    W tej wersji wnętrze znacznie lepsze niż w podstawie, nie oszukujmy się podstawa w Leonie wygląda biednie. Zasosowano inne materiały na siedzeniach, podobonie jak w Alfie wszędzie czerwone przeszycia. Seryjny wydech zamieniony na sportowy, w mojej opinii Giulietta z pakietem Veloce ma dużo lepszy dźwięk. w Alfie bardziej podeszło mi zawieszenie, twardsze i bardziej sportowe, z kolei na plus dla Leona radio z dużym wyświetlaczem. Światła w Leonie to full led, w tej konkurencji Gulietta musi mieć ksenony żeby w ogóle doszło do porównania. Nigdzie nie mogę znaleźć info o konstrukcji tylnego zawieszenia, ale moim zdaniem Leon ma belkę, a w Alfie jest wielowachacz więc zdecydowanie na plus. W tym porównaniu pomijam systemy elektroniczne. Nowa konstrukcja silnika TSI z prefixem Eco potrafi w trakcie jazdy odłączać dwa z czterech cylindrów. W tym przypadku wybrałbym jednak MA mając nadzieję, że problemy z pierwszych lat produkcji (padający moduł hydraulicznego sterowania zaworami) zostały usunięte. No i MA wydaje się prostszą konstrukcją.

    Opel Astra 150 Dynamic + IntelliLux, pakiet kierowcy
    Zaczynając od foteli, te znacznie lepiej wypadając w Alfie. Astra ma ciemne materiałowe fotele, można oczywiście dobrać skórę ale ten pakiet jest niekorzystnie wyceniony. Wnętrze z początku bardzo mi się podobało, ale z czasem zacząłem skłaniać się ku Alfie. Astra w Dynamicu wykończona jest w plastikach Piano Black które nie są zbyt praktyczne ale robią wrażenie luksusu. Opel ma magiczny przycisk Sport, który nieco zwiększa czułość elektronicznego pedału gazu, w Alfie tryb Dynamic daje overboost momentu obrotowego i zmienia siłę wspomagania więc jest to bardziej rozbudowany system. Radio w Astrze umożliwia podłączenie telefonu, ale w tej wersji w pakiecie radio z nawigacją i kamerą cofania. Zawieszenie najbardziej komforotowe, takie samo dla wszystkich wersji Aastry. Z tyłu belka skrętna, bez porównania do Alfy. Dźwięk silnika bardzo słaby, kręcenie go nie sprawia przyjemności, bardziej wyrzuty sumienia. Alfa i sportowy wydech to zupełnie inna liga. Skrzynia M32 w testowanej Astrze z przebiegiem ~ 2 tys. km bardzo nas rozczarowała. Biegi wchodziły z nieprzyjemnym oporem miejscami hacząc. Alfa ma znacznie lepszą skrzynię, wygląd lewarka zmiany biegów na plus dla Astry. Astra ma mnóstwo systemów elektronicznego wspomagania jazdy: system kontroli pasa ruchu, ostrzeganie przed kolizją, odczyt znaków itp. Dla nas zupełnie nieprzydatne funkcje. Ostatni temat jaki poruszę to światła, matrycowe światła IntelliLux + ledy z tyłu w Astrze kosztują 6 tys. Oglądałem je tylko na testach internetowych, kamera wykrywa nadjeżdżające pojazdy i wycina fragment drogi z doświetlania światłami długimi, reszta jest oświetlona jak na długich. Problem jest taki, że światła mają kilka trybów i nie do końca działają tak inteligentnie przy wyższych prędkościach. No i lampa która kosztuje minimum 3 tys. może generować koszty, nie wiem jaka jest trwałość tego rozwiązania. Astra jest super autem dla rodziny ale emocje i subiektywnie mierzona frajda z jazdy znacznie na plus dla Alfy.

    Na chwilę obecną czekam do końca roku. Wydaje mi się, że w najbliższym czasie może wpaść gruby news o planach co do Giulietty: zakończenie produkcji/nowy model/facelifting i zakończy się rzeźnią w cennikach już wyprodukowanych modeli. Niemniej gdybym miał kupować teraz moim faworytem byłaby doposażona Alfa.

  7. #1827
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Z tym przegrywaniem z konkurencją to lekko Cie poniosło- Giulietta w wielu dziedzinach jest lepsza ale w kilku bezapelacyjne w tym wygląd i bezawaryjność. Prowadzenie tez niczego sobie - tylko wyciągaj sam wnioski a nie powtarzaj bzdur pismaków. podobnie relacja cena wartość jest zaletą- auto minimlanie traci na wartosci i w przeciweństie to tych modeli co podałeś używki salonowe sprzedają się na pniu- ja dla przykładu 120 stkę z 2014 r. progression czyli total bieda łącznie z manualną klima sprzedałam w pół godziny za 55 tyś
    nie spodziewałbym się rewolucji w cennikach jak tylko tego że zniknie kilka wersji silnikowych. Ceny i tak są bardzo dobre w relacji do tego co oferuje konkurencja. Jełi liczysz na wyprzedaż to możesz się roczarować- mało co zostało ale jest już teraz kilka fajnych i spełniających te kryteria
    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...-ID6yYIVD.html
    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...-ID6zhIXd.html
    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...-ID6z6w3O.html
    ta ostatnio b rzadko spotykany kolor i fele i z tego co wiem cena do urwania.
    a co do reszty
    Ostatnio miałem do zabezpieczenia nowego Leona FR 150 - nie wiem gdzie te super materiały widziałeś, ale ja już dawno nie widziałem w tylu miejscach takiej tandety. Nie licząc cieńiutkiego lakieru ( 80 mikronów) beznadziejnego silnika który raz że chodził jak kosiarka to po niespełna 1000 km dostawał drgawek, słabiutkich świateł led
    (już zaparowanych do połowy) czy wtop jakościowych jak jakość tapicerek czy końcówki wydechu wykonane ze..zwykłej stalowej rurki.
    Co do astry nie zapomnij o dokupieniu pakietu cisza inaczej huk i szumy jakby auto miało otwarte okna to raz i dwa - do żadnego z tych modeli nie kupisz nowej lampy LED poniżej 5 tys/szt a kompletna podchodzi pod 10 tyś pln. Inna sprawa że matrycowe światła drogowe działają ale tylko w ....teorii podobnie jak Ci asystenci.
    Ostatnio edytowane przez Dareek ; 15-12-2017 o 12:27

  8. #1828
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    Grande Punto Macchina Italiana
    Postów
    12

    Domyślnie

    Dareek, z jakim przegrywaniem, przecież piszę, że Alfa w tej konfiguracji wychodzi obronną ręką w każdym porównaniu Nie zrozum mnie źle, Leon FR w środku ma lepsze materiały od bieda podstawy w wersji Style czy Copa, nie ma tu nawiązania do Alfy. Potwierdzam także, że Ledy w Leonie parują, tak samo zresztą jak zaparowane halogeny w Astrze, które widziałem w aucie demonstracyjnym. Co do wyciszenia to także trzeba powiedzieć, że Astra i Seat mają w bagażniku gołą blachę, Astra to nawet w podstawie nie ma wyciszenia nadkoli, Alfa jest tu zdecydowanym faworytem.

    W nowym cenniku ma się pojawić wersja wyposażenia SPORT, zobaczymy jak to się będzie przekładać do obecnych modeli. Może jakieś nowe silniki? MA jest fajny, ale wsadzenie 2.0 z Giuli też byłoby możliwe, a to otwiera całkiem nowe możliwości i bardziej wpada w segment premium niż 1.4.

  9. #1829
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Kupuj co jest bo w następnym toku zostaje 1.6 MJ oraz 1.4 TB - MA znika z oferty.

  10. #1830
    Użytkownik Rowerzysta Avatar qooba
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    było 159 SW 1.9 JTDm 16V, jest skoda, będzie Giulia :)
    Postów
    350

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Kupuj co jest bo w następnym toku zostaje 1.6 MJ oraz 1.4 TB - MA znika z oferty.
    czyli klasyczne wygaszanie modelu... podobnie było z lancią deltą
    ale skąd ta informacja jeśli można wiedzieć?

    poza tym, naute, sprawdzałeś czy ilość miejsca z tyłu jest dla Ciebie wystarczająca? Bo wg moich kryteriów Giulietta tu poległa całkowicie...

Podobne wątki

  1. Potrzebuje porady przy zakupie AR 159 Q4
    Utworzone przez janwar w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-03-2014, 11:10
  2. Porady przy zakupie
    Utworzone przez assasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-12-2011, 16:55
  3. Porady przy zakupie
    Utworzone przez assasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-12-2011, 19:50
  4. [159] Porady przy zakupie
    Utworzone przez jjokocha w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-01-2011, 19:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory