Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 64

Temat: Giulietta felgi stalowe

  1. #21
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Cytat Napisał TOM & JULIA Zobacz post

    Napiszę jeszcze raz ET jest jak ciśnienie w kołach nie zależy jaki profil opony 2 bary to zawsze będą 2 bary
    .
    Nie do końca tak jest. Ciśnienie w oponie zmienia sie w zależności od rozmiaru.

  2. #22
    TOM & JULIA
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał lechtak Zobacz post
    Nie do końca tak jest. Ciśnienie w oponie zmienia sie w zależności od rozmiaru.
    Nie mów mi że jak napompujesz 2 bary do 16" i 2 bary do 17" to tak naprawdę będzie inne ciśnienie bo o takie porównanie mi chodziło.
    16 calowa felga zawsze będzie 16 calowa nie zależnie od ET , rozstawu śrub czy szerokości .
    Tak samo w ET jak jest 35 to znaczy że zawsze środek opony na feldze będzie oddalony od piasty 35milimetrów i nie zmieni tego szerokość felgi kropka

  3. #23
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Cytat Napisał TOM & JULIA Zobacz post
    Nie mów mi że jak napompujesz 2 bary do 16" i 2 bary do 17" to tak naprawdę będzie inne ciśnienie bo o takie porównanie mi chodziło.
    16 calowa felga zawsze będzie 16 calowa nie zależnie od ET , rozstawu śrub czy szerokości .
    Tak samo w ET jak jest 35 to znaczy że zawsze środek opony na feldze będzie oddalony od piasty 35milimetrów i nie zmieni tego szerokość felgi kropka
    No jasne! jeden kilogram to zawsze kilogram, źle cie zrozumiałem.

  4. #24
    Użytkownik Romeo Avatar _tomek_
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    tychy
    Auto
    Mieczysław i Julia
    Postów
    550

    Domyślnie

    Cytat Napisał TOM & JULIA Zobacz post

    A od kiedy to się kupuje większe felgi żeby wyżej auto stało ?
    Jeszcze nie widziałem żeby ktoś kupował większe felgi i zakładał opony o tym samym profilu na nie.
    Chyba nie bierzecie pod uwagę pełnego obciążenia samochodu, bo może się okazać na wybojach że nadkole wpadnie wam do środka
    Nie wspominam tu że i przy pełnym skręcie będzie problem z obcieraniem i o przekłamaniach licznika przy takim zabiegu .
    emotke -> <- na koncu widział? to tak z przymrożeniem oka było...

    Cytat Napisał TOM & JULIA Zobacz post
    Napiszę jeszcze raz ET jest jak ciśnienie w kołach nie zależy jaki profil opony 2 bary to zawsze będą 2 bary

    ET - "offset" czy odsadzenie - to głębokość osadzenia koła na piaście, decydująca o rozstawie kół na osi
    a to że szerokość felgi też o tym decyduje to jest inna sprawa .
    et to tak jak mówisz odsadzenie, ale skoro zależ od szerokości felgi to gdzie tu "stałość"
    jest ściśle powiązany z szerokością

  5. #25
    jprm
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał TOM & JULIA Zobacz post
    Producent nie przewiduje do Julek z silnikiem Diesel 2.o felg 16"
    Prawdopodobnie bez problemu wejdą ale zawsze jest ta niepewność,
    najlepiej podjechać na warsztat i przymierzyć taką felgę bez opony na sucho, to da ci pewność w 100% czy nie będzie obcierała o zacisk.
    W katalogu są 16".

  6. #26
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Cytat Napisał jprm Zobacz post
    W katalogu są 16".
    przypomnę tylko ze mam takowe na sprzedaż. R16 J7 5x110 ET 41
    Ostatnio edytowane przez lechtak ; 11-12-2010 o 15:52

  7. #27
    TOM & JULIA
    Gość

    Domyślnie

    No zgadza się są 16"
    ale też jest wzmianka że jak masz zwiększone zaciski to już nie ma 16"


  8. #28
    jprm
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał TOM & JULIA Zobacz post
    No zgadza się są 16"
    ale też jest wzmianka że jak masz zwiększone zaciski to już nie ma 16"

    No i oto mi chodzi. Chcę stalowe felgi bo awaryjnie muszę myśleć o łańcuchach. W zimę to tylko spokojnie SUVem 4x4 dojade pod dom (bezpiecznie i bez przygód) . I z stąd moje pytanie jakie felgi stalowe z możliwością założenia łańcuchów, jak by jeszcze mocniej popadało kiedyś, do moje wersji Julki mam kupić? Ja mam tylko katalog. Nie mam instrukcji w której są wszystkie opisy. A w salonie jak pisałem to zmierzą co i jak, jak już Julka przyjedzie i będą dopasowywać felgi. Ale wcześniej nie mogę kupić bo to ryzyko. No i autko będzie stać i czekać aż będę wiedział jakie mam kupić stalówki. Już sam nie wiem co zrobić. Nikt nie jest pewny że to i to będzie pasować.

  9. #29
    macacus
    Gość

    Domyślnie

    ETzawsze stałe, bo mierzone do środka felgi. Szersza felga przy tym samym ET będzie jedynie bardziej wystawać z nadkola.
    Popieram zakup alu, zakup nowych "nieoryginalnych" wyjdzie taniej niż fabryczna stal.
    Myślę, że na zimę w zupełności wystarczy 205/55/16, kupowanie 215 mija się z celem, ponieważ na zimę jednak lepsze węższe i o wyższym profilu - lepsza trakcja na śniegu i większy komfort na dziurach, oszczędność zawieszenia.
    Przy 2.0 JTD zaciski są takie same jak w MA. Ja założyłem alu 7,0x16 ET 39 (Dezent V). Felgi pasują "idealnie", nie trzeba nawet podkładek, ponieważ średnica otworu jest taka sama jak średnica piasty. Piszę idealnie w cudzysłowiu, ponieważ w MA z przodu trzeba uważać na ciężarki i przykleić je tak, żeby nie tarły o zaciski. "Szarpnąłem się" na pasujące średnicą dekielki , 60zł komplet na allegro - jak oryginały.

  10. #30
    Użytkownik Romeo Avatar _tomek_
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    tychy
    Auto
    Mieczysław i Julia
    Postów
    550

    Domyślnie

    Cytat Napisał macacus Zobacz post
    ETzawsze stałe, bo mierzone do środka felgi. Szersza felga przy tym samym ET będzie jedynie bardziej wystawać z nadkola.
    ehh to życzę powodzenia, z tego co mówisz wynika że szersza felga przy tym samym et będzie tylko bardziej wystawać, co nie jest prawdą...
    jeżeli masz szersza felgę i to samo et to owszem będzie bardziej wystawa, ale... będzie bardziej też schowana ..

Podobne wątki

  1. [33] Felgi stalowe do 33 1.7 16v
    Utworzone przez Guzol w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 22-10-2009, 19:17
  2. felgi stalowe
    Utworzone przez rochicz w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-10-2009, 21:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory