Strona 1 z 7 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 64

Temat: Giulietta felgi stalowe

  1. #1
    jprm
    Gość

    Domyślnie Giulietta felgi stalowe

    Czytam i nie wiem .Mam mieć " kiedyś " zamówioną Giuliette i nie wiem dokładnie jakie parametry mają mieć felgi stalowe pod to autko. A do salonu to nie chce mi sie jechać. I tak by chcieli mi sprzedać "swoje". To takie jak w 159? Opony mam zamówione 16 cali zimowe 205/55 . Jak przypuszczam felgi 16tki 5x110? Jakie ET? Czy to ważne? I czy stalowe felgi są różne ? Znaczy czy mają różne ET czy to sie rozwiązuje podkładkami. Akurat co do kół to mało sie znam. Mam mieć pakiet Sport 1 czy jakoś tak ,silnk 2 JTD. Klocki chyba tam są normalne wielkościowo? Poradźcie coś jak macie takie koła. No i gdzie są w normalnych cenach bo na Allegr... coś mało nowych .

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Jejku, kupujesz auto z salonu i chcesz się w stalówki pchać? Ja już więcej tego błędu nie powtórzę, bo przy niewielkiej różnicy w cenie i złodziejstwie kołpaków stalówek kupować się po prostu nie opłaca. Szczególnie do Alfy.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar _tomek_
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    tychy
    Auto
    Mieczysław i Julia
    Postów
    550

    Domyślnie

    Cytat Napisał jprm Zobacz post
    Czytam i nie wiem .Mam mieć " kiedyś " zamówioną Giuliette i nie wiem dokładnie jakie parametry mają mieć felgi stalowe pod to autko. A do salonu to nie chce mi sie jechać. I tak by chcieli mi sprzedać "swoje". To takie jak w 159? Opony mam zamówione 16 cali zimowe 205/55 . Jak przypuszczam felgi 16tki 5x110? Jakie ET? Czy to ważne? I czy stalowe felgi są różne ? Znaczy czy mają różne ET czy to sie rozwiązuje podkładkami. Akurat co do kół to mało sie znam. Mam mieć pakiet Sport 1 czy jakoś tak ,silnk 2 JTD. Klocki chyba tam są normalne wielkościowo? Poradźcie coś jak macie takie koła. No i gdzie są w normalnych cenach bo na Allegr... coś mało nowych .
    5x110 jest rozstaw, et dokladnie nie pamietam ale chyba 40 (sprawdze w książce serwisowej)
    tak et jest ważne, dystanse to tylko półśrodek, tak felgi są różna

    ---------- Post dodany o godzinie 10:10 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 10:08 ----------

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Jejku, kupujesz auto z salonu i chcesz się w stalówki pchać? Ja już więcej tego błędu nie powtórzę, bo przy niewielkiej różnicy w cenie i złodziejstwie kołpaków stalówek kupować się po prostu nie opłaca. Szczególnie do Alfy.
    na żadne z pytań odpowiedzi tu nie widzę
    w pakiecie sport dają felgi aluminiowe-wiec jak rozumiem auto wyjedzie na nich z salonu, a stalowe tylko na zimę

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Jak bedziesz miał pakiet sport to i felgi 17" - lepiej się upewnij że wejdą te 16" (chodzi o średnicę tarcz hamulcowych). Już ktoś wczesniej kupił 16 i potem sprzedawał. U mnie na 100% wchodzą tylko 17", ale to ze względu na wzmocnione stałe zaciski hamulcowe.
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Ludvigus
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Trzebownisko, Rzeszów, PL
    Auto
    Giulia 2.0TB, 147 1.6 TS
    Postów
    761

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Jejku, kupujesz auto z salonu i chcesz się w stalówki pchać? Ja już więcej tego błędu nie powtórzę, bo przy niewielkiej różnicy w cenie i złodziejstwie kołpaków stalówek kupować się po prostu nie opłaca. Szczególnie do Alfy.
    Wiem, że nie wniosę nic do tematu, ale popieram kolegę radosuaf. 2 lata temu rozważałem stalówki na zimę do mojej AR156, ale koszt nowych był taki sam, jak używanego ładnego kompletu alusów dedykowanych do AR156.
    Rozważ kupno używanych alusów na zimę - zyska estetyka, a cenowo wcale nie będzie dużo drożej. Gorzej, jeśli koniecznie chcesz mieć nowe felgi na zimę, wówczas cena będzie rzeczywiście większa.

    Pozdrawiam,

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar _tomek_
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    tychy
    Auto
    Mieczysław i Julia
    Postów
    550

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ludvigus Zobacz post
    Wiem, że nie wniosę nic do tematu, ale popieram kolegę radosuaf. 2 lata temu rozważałem stalówki na zimę do mojej AR156, ale koszt nowych był taki sam, jak używanego ładnego kompletu alusów dedykowanych do AR156.
    Rozważ kupno używanych alusów na zimę - zyska estetyka, a cenowo wcale nie będzie dużo drożej. Gorzej, jeśli koniecznie chcesz mieć nowe felgi na zimę, wówczas cena będzie rzeczywiście większa.

    Pozdrawiam,
    ale dedykowanych do giulietty tak łatwo w dobrych pieniądzach nie dostaniesz, bo ich zwyczajnie nie ma, można szukać coś w oplach, saabach, ew. 159, croma

  7. #7
    TOM & JULIA
    Gość

    Domyślnie

    W pakiecie sport 1 są normalne zaciski i bez problemu wchodzą 16"
    Wsadzić do Julki stal to profanacja
    Jeśli chodzi o ET to najlepiej mieć 41 , zakres polecany 38-42
    co nie znaczy że np. 35 będzie bardziej wystawało .

    Wygląda to tak jak macie na lato 17" 225/45 ET 41
    i się wsadzi na zimę 16" 205/55 ET 35 to opona wystaje na zewnątrz dokładnie tyle samo .

    Polecam felgi ATT http://www.autotiptop.com.pl/index_p...advanti=7,5x16

    Osobiście wsadziłem do mojej białej model ATT680C





    Proszę nie sugerować się ceną mnie ten komplet wyniósł 1300pln plus naklejki na dekielki allegro 15pln
    Ostatnio edytowane przez TOM & JULIA ; 11-12-2010 o 14:08

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Zgrabny felunek, kolego .
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar _tomek_
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    tychy
    Auto
    Mieczysław i Julia
    Postów
    550

    Domyślnie

    Cytat Napisał TOM & JULIA Zobacz post
    W pakiecie sport 1 są normalne zaciski i bez problemu wchodzą 16"
    Wsadzić do Julki stal to profanacja
    Jeśli chodzi o ET to najlepiej mieć 41 , zakres polecany 38-42
    co nie znaczy że np. 35 będzie bardziej wystawało .

    Wygląda to tak jak macie na lato 17" 225/45 ET 41
    i się wsadzi na zimę 16" 205/55 ET 35 to opona wystaje na zewnątrz dokładnie tyle samo .

    Polecam felgi ATT http://www.autotiptop.com.pl/index_p...advanti=7,5x16

    Osobiście wsadziłem do mojej białej model ATT680C

    Proszę nie sugerować się ceną mnie ten komplet wyniusł 1300pln plus naklejki na dekielki allegro 15pln
    ja mam stalowe w julce
    a et nie jest przecież parametrem stałym, zależy od szerokości

  10. #10
    TOM & JULIA
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał _tomek_ Zobacz post
    ja mam stalowe w julce
    a et nie jest przecież parametrem stałym, zależy od szerokości
    ET jest stałym parametrem ale faktycznie trzeba brać pod uwagę również szerokość felg i przy węższej feldze można też zjechać z ET i będzie OK

Podobne wątki

  1. [33] Felgi stalowe do 33 1.7 16v
    Utworzone przez Guzol w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 22-10-2009, 19:17
  2. felgi stalowe
    Utworzone przez rochicz w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-10-2009, 21:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory