Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 64

Temat: Giulietta felgi stalowe

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Mam do sprzedania oryginalne, nowe, stalowe felgi do Giulietty 16 Kupiłem do swojej QV lecz nie pasują z uwagi na większe zaciski hamulców.
    Cena 600,00zl + przesylka 50,00zł
    Ostatnio edytowane przez lechtak ; 11-12-2010 o 09:29

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    kuj-pom
    Postów
    51

    Domyślnie

    Ja założyłem do Julki mojego ojca oryginalne 16 alu z mojej 159, sobie kupiłem 17 żeby wyżej stała. W porównaniu do 16 oryginalnych z Julki, 16 ze 159 są szerzej odsadzone. Auto lepiej wygląda niż na dedykowanych, pasują idealnie do standardowych zacisków.
    159 1.9 JTDM 150KM
    wcześniej GTV6, 147GTA,156 2.0JTS i 156 1.8TS

  3. #13
    TOM & JULIA
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał lechtak Zobacz post
    Mam oryginalne, nowe, stalowe felgi do Giulietty 16 Kupiłem do swojej QV lecz nie pasują z uwagi na większe zaciski hamulców.
    Do pakietu Sport 2 jak i QV nie można wsadzać 16" felg nie ma znaczenia jakich ,
    oczywiście do modeli z Extra zaciskami również i nikt tu nie dyskutuje na ten temat .


    Cytat Napisał lewarek Zobacz post
    Ja założyłem do Julki mojego ojca oryginalne 16 alu z mojej 159, sobie kupiłem 17 żeby wyżej stała. W porównaniu do 16 oryginalnych z Julki, 16 ze 159 są szerzej odsadzone. Auto lepiej wygląda niż na dedykowanych, pasują idealnie do standardowych zacisków.
    Kolega raczej tylko widzi wszystko żeby lepiej wyglądało

    Proszę mi wytłumaczyć sprawę kupiłem 17" żeby wyżej stało

    Bo według mnie stoi tak samo tylko jest twardziej .

    Co to znaczy że lepiej wygląda jak na dedykowanych ?

    Zasadniczo każdy samochód na większych felgach wygląda lepiej ,
    co nie znaczy że właściwości trakcyjne są lepsze , mam tu na myśli zimę .
    Ostatnio edytowane przez TOM & JULIA ; 11-12-2010 o 01:37

  4. #14
    jprm
    Gość

    Domyślnie dzięki za wszelkie informacje

    Sprecyzuje mój problem-pytanie. Na początek powiem że w salonie "główny w Katowicach" powiedział że muszą pomierzyć co i jak to bedzie wiadomo jakie felgi stalowe się nadają do mojego nowego samochodu. Dla mnie to porażka skoro wiedzą jaki samochód wchodzi w grę bo "u nich go kupuję" przecież. Wiem że mój samochód ma mieć letnie kola 17" opcja 420 taka żadka turbina . Standardowo w tym modelu 2.0 jtdm 2 16 v przednie zaciski mają
    305mm tak jak w 1.4 tb 16v. Nie są to zaciski jak do QV co ma silnik tbi 1750. I moje pytanie brzmi czy do Julki z moja z silnikiem 2.0 jtd z pakietem sport 1 można założyć (czy zaciski hamulcowe) są większe od standardu w tej wersji silnikowej czyli 305 mm. Czy w tym pakiecie sport 1 są już wieksze jak w pakiecie sport 2 albo jak w QV. Pytam tych którzy mają takie autka z felgami stalowymi. Myślę że 16" 5x110 z et od 41 do 35 bedą pasować.

  5. #15
    Użytkownik Romeo Avatar _tomek_
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    tychy
    Auto
    Mieczysław i Julia
    Postów
    550

    Domyślnie

    Cytat Napisał TOM & JULIA Zobacz post
    ET jest stałym parametrem ale faktycznie trzeba brać pod uwagę również szerokość felg i przy węższej feldze można też zjechać z ET i będzie OK
    nie jest stałym, et 30 przy 7 calach to nie to samo co et 30 przy 7,5
    ET zależy od szerokości felgi, wiec gdzie tu "stałość" tego parametru

    przeliczenie et nie stanowi żadnego problemu generalnie, mając dane seryjnej felgi naturalnie
    ale to przy danym rozmiarze, bo np przy zmniejszeniu rozmiaru felgi przy et które powinno pasować mogą pojawić sie inne komplikacje..

    ---------- Post dodany o godzinie 02:06 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 02:01 ----------

    Cytat Napisał TOM & JULIA Zobacz post
    Do pakietu Sport 2 jak i QV nie można wsadzać 16" felg nie ma znaczenia jakich ,
    oczywiście do modeli z Extra zaciskami również i nikt tu nie dyskutuje na ten temat .




    Kolega raczej tylko widzi wszystko żeby lepiej wyglądało

    Proszę mi wytłumaczyć sprawę kupiłem 17" żeby wyżej stało

    Bo według mnie stoi tak samo tylko jest twardziej .

    Co to znaczy że lepiej wygląda jak na dedykowanych ?

    Zasadniczo każdy samochód na większych felgach wygląda lepiej ,
    co nie znaczy że właściwości trakcyjne są lepsze , mam tu na myśli zimę .
    wyżej stało- większa średnica - opona+felga
    twardziej jest jak masz opony odpowiednio niższe, bo odpowiednio niższa opona mniej "pracuje"
    lepiej na dedykowanych-pod tym sie podpisuje mało felg z poza seryjnych pasuje do alfy-rzecz gustu naturalnie

  6. #16
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Cytat Napisał TOM & JULIA Zobacz post
    Do pakietu Sport 2 jak i QV nie można wsadzać 16" felg nie ma znaczenia jakich ,
    oczywiście do modeli z Extra zaciskami również i nikt tu nie dyskutuje na ten temat .
    Zapomniałem dodać ze sprzedam te felgi 600,00zł + przesyłka

  7. #17
    TOM & JULIA
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał jprm Zobacz post
    Sprecyzuje mój problem-pytanie. Na początek powiem że w salonie "główny w Katowicach" powiedział że muszą pomierzyć co i jak to bedzie wiadomo jakie felgi stalowe się nadają do mojego nowego samochodu. Dla mnie to porażka skoro wiedzą jaki samochód wchodzi w grę bo "u nich go kupuję" przecież. Wiem że mój samochód ma mieć letnie kola 17" opcja 420 taka żadka turbina . Standardowo w tym modelu 2.0 jtdm 2 16 v przednie zaciski mają
    305mm tak jak w 1.4 tb 16v. Nie są to zaciski jak do QV co ma silnik tbi 1750. I moje pytanie brzmi czy do Julki z moja z silnikiem 2.0 jtd z pakietem sport 1 można założyć (czy zaciski hamulcowe) są większe od standardu w tej wersji silnikowej czyli 305 mm. Czy w tym pakiecie sport 1 są już wieksze jak w pakiecie sport 2 albo jak w QV. Pytam tych którzy mają takie autka z felgami stalowymi. Myślę że 16" 5x110 z et od 41 do 35 bedą pasować.
    Producent nie przewiduje do Julek z silnikiem Diesel 2.o felg 16"
    Prawdopodobnie bez problemu wejdą ale zawsze jest ta niepewność,
    najlepiej podjechać na warsztat i przymierzyć taką felgę bez opony na sucho, to da ci pewność w 100% czy nie będzie obcierała o zacisk.

    Cytat Napisał _tomek_ Zobacz post
    wyżej stało- większa średnica - opona+felga
    A od kiedy to się kupuje większe felgi żeby wyżej auto stało ?
    Jeszcze nie widziałem żeby ktoś kupował większe felgi i zakładał opony o tym samym profilu na nie.
    Chyba nie bierzecie pod uwagę pełnego obciążenia samochodu, bo może się okazać na wybojach że nadkole wpadnie wam do środka
    Nie wspominam tu że i przy pełnym skręcie będzie problem z obcieraniem i o przekłamaniach licznika przy takim zabiegu .

    Cytat Napisał _tomek_ Zobacz post
    ET nie jest stałym parametrem, et 30 przy 7 calach to nie to samo co et 30 przy 7,5 ET zależy od szerokości felgi, wiec gdzie tu "stałość" tego parametru
    Napiszę jeszcze raz ET jest jak ciśnienie w kołach nie zależy jaki profil opony 2 bary to zawsze będą 2 bary

    ET - "offset" czy odsadzenie - to głębokość osadzenia koła na piaście, decydująca o rozstawie kół na osi
    a to że szerokość felgi też o tym decyduje to jest inna sprawa .
    Ostatnio edytowane przez TOM & JULIA ; 11-12-2010 o 14:07

  8. #18
    Kowalski
    Gość

    Domyślnie

    ale przy 17 masz tez cienszy profil opony...co ma tutaj wyzej stać? Wyzej ci stanie (jak to brzmi w ogóle))) ) jak postawisz auto na 14'. I dasz oponę terenową))
    Natomiast poszerzania zasięgu opon, czyli dystansów NIE POLECAM. To bardzo niebezpieczne na polskich drogach.

  9. #19
    czachurek
    Gość

    Domyślnie

    i ja nie pojmuje tego "wyzszego stania" - im wieksze kolo, tym ciensza opona .. 15tki z oponami maja taka sama srednice jak 17tki z oponami ... a jesli ktos zaklada opony o wysokim (nie przewidzianym do tego rozmiaru!) profilu do 17tek to jest niespelna rozumu

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    kuj-pom
    Postów
    51

    Domyślnie

    Mało domyślnym chciałem wytłumaczyć, że jeżeli zamiast opon 205/55/16 zakłada się oponę 215/55/17 to auto zdecydowanie wyżej stoi (+/- 2cm) i łatwiej poruszać się w śniegu. Nawet homologowany rozmiar 225/50/17 ma dużo większą średnicę niż homologowane 205/55/16 Rozmiar 215/55/17 średnicą pasuje idealnie tak jak felgi 18 cali z niższym profilem opony. Na innym forum wielu użytkowników 159 zmieniło właśnie na taki rozmiar felgi i opony, ponieważ 159 jest bardzo niska. " Wyżej stoi" czy trzeba to jakoś specjalnie nazywać ?? A co do wyglądu to chyba oczywiste, że ładniej auto prezentuje się wtedy kiedy koła szerzej są zamontowane, tak ja oryginalne 17 do Giulietty. No i nie będę nikogo przekonywał, że poprawia to też trakcję.
    159 1.9 JTDM 150KM
    wcześniej GTV6, 147GTA,156 2.0JTS i 156 1.8TS

Podobne wątki

  1. [33] Felgi stalowe do 33 1.7 16v
    Utworzone przez Guzol w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 22-10-2009, 19:17
  2. felgi stalowe
    Utworzone przez rochicz w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-10-2009, 21:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory