Strona 26 z 29 PierwszyPierwszy ... 1617181920212223242526272829 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 251 do 260 z 282

Temat: System start & stop

  1. #251
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Zapamiętywanie a nie działanie to dwie różne sprawy . Twój body zapamiętuje stan po wyłączeniu stacyjki. To że SS nie działa to inna rzecz. Albo sensor uszkodzony albo coś z konfiguracją nie tak. Trzeba pojechać na diagnostykę zresztą wszystko jest zapisane w body tzn powody nie zadziałania SS , jest to wszystko opisane w jakimś temacie dot akumulatora, Kojarzę że ktoś już pisał kiedyś na tym forum o identycznych objawach jak Twoje ale nie pamiętam już co ostatecznie okazało się tego przyczyną

  2. #252
    Użytkownik Świeżak Avatar Rossi 69
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Giulietta 1,4 MA Lusso TCT 170KM
    Postów
    114

    Domyślnie

    Cytat Napisał tx555 Zobacz post
    Zapamiętywanie a nie działanie to dwie różne sprawy . Twój body zapamiętuje stan po wyłączeniu stacyjki. To że SS nie działa to inna rzecz. Albo sensor uszkodzony albo coś z konfiguracją nie tak. Trzeba pojechać na diagnostykę zresztą wszystko jest zapisane w body tzn powody nie zadziałania SS , jest to wszystko opisane w jakimś temacie dot akumulatora, Kojarzę że ktoś już pisał kiedyś na tym forum o identycznych objawach jak Twoje ale nie pamiętam już co ostatecznie okazało się tego przyczyną
    Dzięki.Na wszelki wypadek nie będę sprawdzał aby nie zepsuć tego fajnego stanu

  3. #253
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulietta 1.6 JTDm
    Postów
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał TOM & JULIA Zobacz post
    Moja 147 miała już 10 lat myślę o sprzedaży więc jadę do lokalnego mechanika zrobić zawieszenie przednie bo już 100k wbiło i przydało by się przynajmniej tuleje/sworznie wymienić .
    A o na moją wizytę tak chłopie ja jeszcze takiego samochodu nie robiłem , to jeszcze nowa bryka czemu nie jadę do ASO.
    .
    To samo usłyszałem gdy chciałem zrobić geometrię

  4. #254
    Użytkownik Świeżak Avatar Mrseeba03
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB / Ibiza V 1.0 TSI
    Postów
    217

    Domyślnie

    System S&S trochę mi świruje. Przez niemalże rok komunikat "Start/Stop unavailable". Zapewne z uwagi na aku (fabryczny, produkcja 2010). W ciągu ostatnich dni zadziałał ze trzy razy, jednakże zachowanie auta wydaje mi się trochę dziwne. Silnik gaśnie, mija dosłownie 5 sekund i automatycznie odpala się z powrotem. Wszystkie warunki brzegowe spełnione by jednostka napędowa nie musiała startować, a ten mimo wszystko swoje - brak uruchomionych odbiorników, klima wyłączona (a nawet nawiewy). Czy to może być powiązane mimo wszystko ze stanem akumulatora?

  5. #255
    Użytkownik Świeżak Avatar Mrseeba03
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB / Ibiza V 1.0 TSI
    Postów
    217

    Domyślnie

    Może komuś się przyda info - problem rozwiązany. Wystąpił sporadyczny błąd styku sprzęgła. Wyczyściłem kostkę, zakonserowałem. Na razie spokój.

  6. #256
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170 + LPG
    Postów
    563

    Domyślnie

    Koledzy, przeklikalem calego mesa, wszystkie opcje wszystko co się dało i nigdzie nie widzę tego S&S do wyłączenia? Pasy znalazłem a tego mi się nie udalo

  7. #257
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    Nadwozie
    Can setap/proxi...
    Iiiiii jest.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  8. #258
    Użytkownik Świeżak Avatar Anzelmo
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2,0 JTDM2 170KM
    Postów
    109

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mrseeba03 Zobacz post
    System S&S trochę mi świruje. Przez niemalże rok komunikat "Start/Stop unavailable". Zapewne z uwagi na aku (fabryczny, produkcja 2010). W ciągu ostatnich dni zadziałał ze trzy razy, jednakże zachowanie auta wydaje mi się trochę dziwne. Silnik gaśnie, mija dosłownie 5 sekund i automatycznie odpala się z powrotem. Wszystkie warunki brzegowe spełnione by jednostka napędowa nie musiała startować, a ten mimo wszystko swoje - brak uruchomionych odbiorników, klima wyłączona (a nawet nawiewy). Czy to może być powiązane mimo wszystko ze stanem akumulatora?

    Może komuś się przyda info - problem rozwiązany. Wystąpił sporadyczny błąd styku sprzęgła. Wyczyściłem kostkę, zakonserowałem. Na razie spokój.

    Moje doświadczenie w tym zakresie jest takie, że miałem identyczne objawy, samochód odpalał po kilku sekundach od zatrzymania, a aku z 2011r. po naładowaniu prostownikiem miał dość wysokie napięcie i je trzymał przez kilka tygodni, wydawał się nawet sprawny.
    Wina była jednak po stronie akumulatora, po jego wymianie S/S zaczęło funkcjonować prawidłowo, w czasie jazdy (głównie w mieście w korkach) pomimo włączonego s/s akumulator regeneruje się i nie trzebag o doładowywać prostownikiem.

  9. #259
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170 + LPG
    Postów
    563

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    Nadwozie
    Can setap/proxi...
    Iiiiii jest.
    podziękował

  10. #260
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Julka TCT
    Postów
    139

    Domyślnie

    wybaczcie jeśli pytanie już padło, ale czy w Giulietta 2011 można wyłączyć TRWALE start-stop? bo mam upierdliwy problem, mianowicie w aucie zimą często "brakuje prądu" - po rozpoczęciu jazdy w pierwszych 500 metrach wywala mi błąd start-stopa z równoczesnym nieprzyjemnym szarpnięciem. mam instalkę LPG i wtedy też resetuje się pompa LPG, czy po podpięciu komputera da się trwale wyłączyć ten system? czy tylko ASO czy pierwszy z brzegu mechanik robiący fiaty mi to ogarnie? dzięki

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Ładowanie akumulatora z auta z system Start & Stop.
    Utworzone przez bubu321 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 96
    Ostatni post / autor: 07-10-2017, 14:18
  2. [MiTo] Start & Stop
    Utworzone przez piotr_c w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 10:32
  3. [MiTo] system start&stop coś nie halo
    Utworzone przez Lutraki w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 06-02-2012, 20:03
  4. [159] System start stop
    Utworzone przez misiu7911 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-01-2012, 22:03
  5. [MiTo] Start/Stop
    Utworzone przez jjokocha w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-01-2011, 17:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory