Strona 132 z 135 PierwszyPierwszy ... 3282122123124125126127128129130131132133134135 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,311 do 1,320 z 1344

Temat: Usterki po 10 tys.( i wiecej) km

  1. #1311
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    680

    Domyślnie

    77000km

    Mocne pocenie, może wyciek, ze złączki przewodu ciśnieniowego z wysprzęglikiem.
    Zapocenie widoczne na złączeniu obudowy skrzyni z silnikiem. Nie jest to olej, bo nie jest tłuste i zasycha na żółto (czyli raczej płyn hamulcowy).
    Nie wiem, czy da się to spokojnie wymienić bez ściągania skrzyni. Z zewnątrz wygląda, że tak, bo wszystkie zawleczki są na wierzchu.

  2. #1312
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek1983 Zobacz post
    Przy 38 000 spalił mi się prawy boczny kierunkowskaz, w środku była woda.
    Zakupiłem używany, przed montażem profilaktycznie objechałem łączenie plastików silikonem. To samo zrobiłem z lewym, działającym kierunkowskazem.
    Od tamtego czasu omijałem obszar kierunkowskazów na myjni bezdotykowej.
    Minął rok, przebieg 48 000 i już widzę, że zarówno w lewym jak i prawym jedna dioda nie świeci i w środku widać kropelki wilgoci.
    Reanimuję właśnie stary, spalony kierunkowskaz przelutowując diody, ale zastanawiam się, czy tylko u mnie występuje taki problem? 3 kierunkowskazy z wilgocią wewnątrz to nie może być przypadek...
    W poprzedniej padły oba w ciągu 4 lat (jakoś po trzech, nie pamiętam dokładnie), więc raczej TTTM.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  3. #1313
    Użytkownik Świeżak Avatar Piracik
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Kleczew, Poland
    Auto
    była 156 1,9 JTD 16V 2003r, jest Giulietta 2,0 JTDM 2012r
    Postów
    223

    Domyślnie

    Panowie przyczyną świecącej się kontrolki otwartego bagażnika jest zepsuty zamek z logo w tylnej klapie - mikrostyki itp? wiele Julek ma ten problem, naprawialiście już to?

  4. #1314
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    680

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piracik Zobacz post
    Panowie przyczyną świecącej się kontrolki otwartego bagażnika jest zepsuty zamek z logo w tylnej klapie - mikrostyki itp? wiele Julek ma ten problem, naprawialiście już to?
    Zacznij od sprawdzenia wiązek między klapą a nadwoziem, prędzej tu coś pęknie niż mikrostyki w logo.

  5. #1315
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    680

    Domyślnie

    Wiązka prawa, sprawdziłem dokładnie w rok po wymianie lewej. Jest w o wiele "lepszym" stanie: pęknięty tylko jeden przewód, lekkie pęknięcie ale bez przerwania na drugim (cienki zielony) i pęknięta izolacja na kablu, który u mnie do niczego nie służy (na zdjęciu pierwszy od lewej, kabel koncentryczny w oplocie, typ antenowy ale zakończony ślepą wtyczką - jest pod górną osłoną klapy).
    Jeszcze ciekawostka: rurka peszel, która jest tylko w części wiązki. Nie mam pojęcia do czego służy, bo spryskiwacz jest w lewej wiązce.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	G_wiązka.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	57.2 KB
ID:	232273

  6. #1316
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar mcwaw
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    Giulietta 1,4 170 KM, MT, 2015
    Postów
    229

    Domyślnie

    Może trudno nazwać to usterką, ale po przejechaniu 20.000 km zaczęły trzeszczeć plastiki w tylnej części kabiny. Winowajcą okazały się tylne słupki, bardziej ten po stronie kierowcy. Trochę smaru silikonowego w miejsca połączeń rozwiązało problem i nastała cisza

    I jeszcze jeden drobiazg, o którym już pisali inni. Przy prędkości ok. 80-90 zaczynają "śpiewać" lusterka boczne /nie zawsze/, bardziej od strony pasażera. Ale przy ok. 130-140 przestają. Wniosek jest jeden...

  7. #1317
    Użytkownik Świeżak Avatar Anzelmo
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2,0 JTDM2 170KM
    Postów
    109

    Domyślnie

    Kupiłem ostatnio AR Giulietta (rok prod. 2011r.) i mam spalone oba kierunkowskazy boczne, w środku widać wodę.
    Wiem, że należy je przed założeniem uszczelnić (np sylikonem) tak jak pisał radosuaf.
    Rozważam kupno oryginałów (na razie nie wiem gdzie maja oryginały w internecie i ile kosztują - może ktoś podpowie).
    Rozważam również wymianę samych diód.
    Może ktoś to robił i wie jakie są to diody led - dokładne parametry / oznaczenia tych diód. Rozumiem, że muszą być białe, ale świecić na pomarańczowo

  8. #1318
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair / Mito 1.4 TB
    Postów
    511

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anzelmo Zobacz post
    Rozważam również wymianę samych diód.
    Może ktoś to robił i wie jakie są to diody led - dokładne parametry / oznaczenia tych diód. Rozumiem, że muszą być białe, ale świecić na pomarańczowo
    Ja wymieniałem, ale to strasznie pracochłonna robota, samo rozklejenie kierunkowskazu jest dość trudne, ten przezroczysty plastik jest bardzo kruchy i łatwo go uszkodzić.
    Dodatkowo nie znalazłem odpowiednich diód, moje miały inaczej wyprowadzone + i - na nóżkach, lutowałem układ chyba ze 3 razy, zanim doszedłem jak to powinno być zrobione.
    No i samo lutowanie na płytce to też nic fajnego, ale jak ktoś ma wprawę w lutowaniu, to można spróbować.
    Ja kupowałem coś takiego:
    Dioda LED SMD żółta/pomarańczowa (589-592nm)
    IV = 900mcd50mA
    2.2V (min.) 2.5V (max)
    120'
    Obudowa: PLCC-4
    Producent: OSRAM
    Symbol producenta: LYE675 U1-5-4-50


    Obecnie mam je założone na aucie, nie widzę różnicy w świeceniu w stosunku do oryginału.

  9. #1319
    Użytkownik Rowerzysta Avatar TILT
    Dołączył
    09 2008
    Auto
    Giulia Sprint MY21
    Postów
    428

    Domyślnie

    Cytat Napisał mcwaw Zobacz post
    I jeszcze jeden drobiazg, o którym już pisali inni. Przy prędkości ok. 80-90 zaczynają "śpiewać" lusterka boczne /nie zawsze/, bardziej od strony pasażera. Ale przy ok. 130-140 przestają. Wniosek jest jeden...
    Zobacz uszczelkę szyby przedniej czy Ci nie pękła.
    Giulietta 1.4 MA / AR 147 JTDM 16V

  10. #1320
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał TILT Zobacz post
    Zobacz uszczelkę szyby przedniej czy Ci nie pękła.
    Moim zdaniem pisk nie jest od uszczelki. Lusterko można sprawdzić otwierając szybę i zasłaniając ręką pasażera łączenie lusterka z drzwiami. Złożenie lusterek w czasie jazdy też powinno wpłynąć na dźwięk.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Usterki po 100 tys.( i wiecej) km
    Utworzone przez barnio w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 65
    Ostatni post / autor: 05-05-2015, 20:03
  2. wiecej pali
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-01-2012, 12:55
  3. [159] Wiecej mocy....
    Utworzone przez Dzixon w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-03-2011, 13:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory