Strona 12 z 13 PierwszyPierwszy ... 2345678910111213 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 129

Temat: Blue&Me

  1. #111
    Użytkownik Świeżak Avatar Ohapara
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Trójmiasto / Brodnica
    Auto
    Bella 159 1.9jTDM była/ Giulietta 1,4 TB była/ Mito 1.4 t-jet Jest!
    Postów
    72

    Domyślnie

    A jak wygląda możliwość dołożenia modułu b&menu do auta które go nie posiada? Moduł, zmiana panelu kierownicy i... Działa?

  2. #112
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    pytanie czy masz wszystkie wiazki. w 159 dorabialem (kierownice miałem z przyciskami ale nie bylo wiazek pod b&m). jeszcze mikrofon do lampki, potem zmiana ustawien w proxi i uruchomiebie proxi z MESa i dziala. na forum 159 sa tematy o tym, myske ze duzo tam doczytasz. schematy dla giulietty sa w podwieszonym watku na 1 stronie forum giulietty

  3. #113
    Użytkownik Świeżak Avatar Zefir
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta JTDm 170 TCT
    Postów
    195

    Domyślnie

    Mam pytanie, czy ktoś używa nawigacji Tomtom Blue&me live w swojej Julce? Ponieważ mam starą wersję Blue &me Tomtom, a centralkę z nowszym oprogramowaniem i niestety nie potrafią się sparować, to chciałbym zmienić nawigację by mieć dostęp do funkcji car menu. Boję się tylko, by nie było znowu problemów. Czy wersja live była montowana do Julek czy tylko wersja blue&me Tomtom 2? I czy by korzystać z funkcjonalności wersji live trzeba wykupić jakąś subskrypcję na taką usługę pomijając osobną kwestię aktualizacji map.
    Pozdrawiam

  4. #114
    Użytkownik Świeżak Avatar Rossi 69
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Giulietta 1,4 MA Lusso TCT 170KM
    Postów
    114

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zefir Zobacz post
    Mam pytanie, czy ktoś używa nawigacji Tomtom Blue&me live w swojej Julce? Ponieważ mam starą wersję Blue &me Tomtom, a centralkę z nowszym oprogramowaniem i niestety nie potrafią się sparować, to chciałbym zmienić nawigację by mieć dostęp do funkcji car menu. Boję się tylko, by nie było znowu problemów. Czy wersja live była montowana do Julek czy tylko wersja blue&me Tomtom 2? I czy by korzystać z funkcjonalności wersji live trzeba wykupić jakąś subskrypcję na taką usługę pomijając osobną kwestię aktualizacji map.
    Pozdrawiam
    Mam wersję live w przedliftowej Julce.Niestety trzeba wykupić subskrypcję na live i na radary-u mnie skończyły się w 2017 roku

  5. #115
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    W takim razie lepiej jednak mieć chyna nawi z gógiela maps. Wszystko masz aktulane bez aktualizacji.

  6. #116
    Użytkownik Świeżak Avatar jasiekb
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Abarth Punto Evo
    Postów
    60

    Domyślnie

    Mam Abartha Punto Evo rocznik 2012 i Tomtom. Ostatnio wykupiłem aktualizację map Live i fotoradarów. Generalnie kicha. Mapy są średnio aktualne, i co najciekawsze zatrzymały się w Polsce na etapie ograniczenia prędkości do 60km/h w terenie zabudowanym. Generalnie nie polecam. Szkoda kasy. Lepiej korzystać z GoogleMaps w telefonie.

  7. #117
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeCZ
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Giuelitta 2.0JTDm 2011, Rover Mini 1275 1991
    Postów
    519

    Domyślnie

    Panowie (i damy), taki problem. Jak mi się nagrzeje aluminiowy panel na desce rozdzielczej w mej Julce, to zaczyna się restartować moduł B&M - przestaje grać piosenka z USB/odłącza się komórka z BT i nie można znowu przerzucić się na B&M jako źródło. Dopiero po jakimś czasie (kilka minut) znowu się samo podłącza, potem po kilka minutach znowu wyłącza się, itd. Podejrzewam ten aluminiowy panel bo jak auto stało długo na słońcu i panel był nagrzany zaraz początku to zaczęło to robić szybciej, a wczoraj jak jechałem i było chłodniej to sprawdzałem ręką temperaturę aluminia i było spoko i przejechałem godzinę bez problemów... dopiero później problem się znowu pojawił a jak sprawdziłem temperaturę panelu to już był znowu rozpalony.
    A więc moje pytanie - maił z tym ktoś problem? Albo jakieś pomysły jak moduł B&M odsłonić żeby nie było mu tak ciepło? myślałem czy nie wsadzić pomiędzy "amelinium" i moduł naprzykład warstwę z włókna szklannego albo coś takiego?
    Toyota Corolla TS 1.8 2023, Rover Mini 1991 1275
    Ex: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm 2011, Alfa Romeo 164 2.0 V6TB 1995, Honda Civic VIII 1.8, Seat Leon ST FR 1.4TSI 2017, Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 2007 berlina, Fiat Stilo 1.4 MW 2007

  8. #118
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    74

    Domyślnie

    Osłonięcie modułu od panelu nic nie da, ponieważ nagrzewa się cała przestrzeń nad schowkiem. Według mnie jest to raczej problem z samą płytką modułu, na której mogą być zimne luty ewentualnie jakiś uszkodzony układ. Radziłbym Ci ją zanieść do dobrego elektronika, który zacznie od wygrzania lutów i sprawdzenia kontaktów gniazda przyłączeniowego.

  9. #119
    Użytkownik Świeżak Avatar lookash
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB 120KM
    Postów
    136

    Domyślnie

    Tak jak napisał kolega wyżej. Sam mam aluminiowy panel i auto nie raz stoi w słońcu i nic takiego się nie dzieje. Poza tym, ten moduł jest jeszcze w obudowie plastikowej więc nie dotyka bezpośrednio tego aluminium.

  10. #120
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeCZ
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Giuelitta 2.0JTDm 2011, Rover Mini 1275 1991
    Postów
    519

    Domyślnie

    Dzięki panowie, też o takiej możliwości myślałem, ale nim będę szukał elektryka to chciałem wyeliminować inne, bardziej "prozaiczne" możliwości
    Toyota Corolla TS 1.8 2023, Rover Mini 1991 1275
    Ex: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm 2011, Alfa Romeo 164 2.0 V6TB 1995, Honda Civic VIII 1.8, Seat Leon ST FR 1.4TSI 2017, Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 2007 berlina, Fiat Stilo 1.4 MW 2007

Podobne wątki

  1. Jakie żarówki? Bosch Xenon Silver vs Osram Cool Blue vs Philips Blue Vision?
    Utworzone przez dyymianek w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 12-01-2016, 15:11
  2. Blue& Me
    Utworzone przez marzymisiealfa w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-01-2015, 19:17
  3. [159] kto ma Blue & me Nav
    Utworzone przez ryki67 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-05-2012, 15:28
  4. [159] Blue&Me
    Utworzone przez Ducrider w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-05-2011, 15:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory