Strona 2 z 13 PierwszyPierwszy 123456789101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 129

Temat: Blue&Me

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Sierek
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Gulietta QV
    Postów
    282

    Domyślnie

    Te same informacje na wyświetlaczu komputera w oka mgnieniu masz z dowolnego pendrive'a (B&M ma zaskakująco sprawne indeksowanie). Warunek - pliki muszą być otagowane a jeśli korzystasz z playlist - muszą istnieć na pendrive.

    Poza tym jeśli Twoim zdaniem to Ipod odtwarza muzykę "pod kontrolą Blue&Me", to jakim sposobem trafia ona z powrotem do głośników? B&M nie ma protokołu A2DP. Po kabelku USB?

    Skończmy już tą dyskusję, jest wiele ciekawszych tematów związanych z B&M do eksploracji...

  2. #12
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Giulietta 1.4TB Distinctive/Sport/Premium/Dach
    Postów
    480

    Domyślnie

    ;-)
    Wszystkie iPody maja sygnal analogowy na dolnym zlaczu. Wiekszosc dockow do ipoda, ma oprocz wyprowadzenia na kabel do synchronizacji/ladowania rowniez analogowe wyjscie line out. Nieco inaczej jest z iPhone 4, ktory na takich dockach po analogu grac nie chce i trzeba do niego dokupywac specjalne dedykowane docki z obsługą iPhone 4. Pewnie sprawa jakis patentow Apple, za ktore producent akcesorii musi uiscic oplatę.

    Roznica miedzy trybem HDD a natywnym trybem ipoda jest taka, ze w trybie dyskowym w zaden sposob ipodem nie mozesz sterowac, zachowuje sie on jak standardowy HDD, gdzie USB jest tylko interfejsem do ladowanie i transmisji danych. Czyli mozesz jednoczesnie widziec iPoda jako dysk i zapuscic sobie niezaleznie odtwarzanie z niego piosenki. Tyle, ze w tym trybie dzwiek analogowy nie pojdzie po kablu USB, idzie tylko na wyjscie sluchawkowe.

    Tryb sterowania mozna wlasnie poznac po tym, ze urzadzenie sterujace przejmuje wtedy kontrole nad ipodem, samo sterowania ipoda jest zablokowane. Taki tryb maja np amplitunery Pioneera, gdzie cale menu ipoda jest przerzucone na TV, a pilotem amplitunera sterujesz funkcjami ipoda wyswietlonymi na telewizorze.W takim trybie Blue&Me przejmuje rowniez sterowanie w mojej wersji BM.

    Nie mam natomiast pojecia po co wymyślili w takim razie ten dodatkowy adapter do Blue&Me, skoro wszystko co potrzebuje od iPoda B&M obsluguje natywnie, bez tego interfejsu.
    Moze on byl dedykowany do jakis starszych wersji softu ?

  3. #13
    gusia
    Gość

    Domyślnie

    Nie mam systemu blue&me, a chciałabym odtwarzać muzykę z ipod'a w aucie. Czy oprócz tego urządzenia na fale radiowe mam jeszcze jakieś alternatywy?

  4. #14
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Giulietta 1.4TB Distinctive/Sport/Premium/Dach
    Postów
    480

    Domyślnie

    Wejście aux jeżeli takie posiadasz w swojej wersji radia. Poszukaj w schowku przed pasażerem po prawej na górze. Jeżeli jest będzie lepsza jakościowo i pewniejsza niż transmisja radiowa, przy której w większych miastach możesz mieć konieczność przestawiania kanału bo sygnał z transmitera nałoży CI się z lokalną stacją radiową.

  5. #15
    gusia
    Gość

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź. Właśnie problem w tym, że nie ma w oryginalnym radiu zupełnie żadnej możliwość podłączenia czegokolwiek. Myślałam, że można "doinstalować" do radia wejście aux lub usb. Niestety zupełnie się na tym nie znam, a u dealera powiedzieli mi, że to bardzo skomplikowane i takie wyjście usb będzie kosztowało ok. 1500 zł, jeżeli w ogóle się da je zrobić. Jednak pomimo braku wiedzy elektroniczno-motoryzacyjnej nie wydaję mi się, żeby nie było żadnej innej opcji... Nie zdawałam sobie sprawy, że w całkiem porządnym aucie z 2011 roku, puszczanie muzyki z ipod'a może aż tak problematyczne...

  6. #16
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Giulietta 1.4TB Distinctive/Sport/Premium/Dach
    Postów
    480

    Domyślnie

    Cytat Napisał gusia Zobacz post
    Dziękuję za odpowiedź. Właśnie problem w tym, że nie ma w oryginalnym radiu zupełnie żadnej możliwość podłączenia czegokolwiek. Myślałam, że można "doinstalować" do radia wejście aux lub usb. Niestety zupełnie się na tym nie znam, a u dealera powiedzieli mi, że to bardzo skomplikowane i takie wyjście usb będzie kosztowało ok. 1500 zł, jeżeli w ogóle się da je zrobić. Jednak pomimo braku wiedzy elektroniczno-motoryzacyjnej nie wydaję mi się, żeby nie było żadnej innej opcji... Nie zdawałam sobie sprawy, że w całkiem porządnym aucie z 2011 roku, puszczanie muzyki z ipod'a może aż tak problematyczne...
    Mozesz kupić transmitter puszczający sygnał na falach radiowych, będziesz go wtedy odbierała poprzez radio - jak normalną stację radiową.
    Wada jest nieco gorsza jakość i konieczność przestawiania kanału w większych miastach, gdzie mogą pojawić się stacja radiowe nadającej na częstotliwości, która akurat wybrałaś.
    Na allegro jest tego na kilogramy
    http://allegro.pl/sprzet-car-audio-transmitery-14172

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Ciastek C
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Mazowsze :)
    Auto
    Escorcik ;)
    Postów
    487

    Domyślnie

    może jest jak w radiach z Bravo bez B&M
    czyli z tyłu jest wtyczka do kabelka AUX.
    Ale to by się raczej wiązało ze zdjęciem panelu, żeby wyjąć radio i to sprawdzić...Albo najpierw ogarnąć jaki schemat radia, co by nie pruć niepotrzebnie deski
    1+1 = 69 czyli Wyższa Matematyka Stosowana

  8. #18
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Pietropili
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Tychy i Mysłowice-Kosztowy
    Auto
    alfa 156 2.0 jts progresion
    Postów
    208

    Domyślnie

    Ciao! Miałem taki sam problem i... kupiłem sobie najpierw transmiter ,gdzie można podłączyć pena ( gniazdko USB)itp. Ale to nie najlepsze rozwiązanie bo podłączasz to coś do gniazdka zapalniczki a potem ustawiasz swoją częstotliwość w tym urządzeniu i w radiu i te połączenie jest nie najlepsze . Kupiłem więc piękne radio Clarion Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	clarion 201.JPG
Wyświetleń:	159
Rozmiar:	52.9 KB
ID:	49919 i wszystko jest ok . Transmiter kosztuje około 100 więc po co wydawać 1500 pln ??? (mogę odsprzedać za umowną ceną )

  9. #19
    ROSSO ALFA
    Gość

    Domyślnie Zmieniarka cyfrowa

    A nie prościej kupić jakąś zmieniarkę cyfrową np. XCARLINK? Jest np. na Allegro.

  10. #20
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Ciastek C
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Mazowsze :)
    Auto
    Escorcik ;)
    Postów
    487

    Domyślnie

    Cytat Napisał ROSSO ALFA Zobacz post
    A nie prościej kupić jakąś zmieniarkę cyfrową np. XCARLINK? Jest np. na Allegro.
    no ale i tak chyba trza pruć panel, żeby to podłączyć...
    1+1 = 69 czyli Wyższa Matematyka Stosowana

Podobne wątki

  1. Jakie żarówki? Bosch Xenon Silver vs Osram Cool Blue vs Philips Blue Vision?
    Utworzone przez dyymianek w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 12-01-2016, 15:11
  2. Blue& Me
    Utworzone przez marzymisiealfa w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-01-2015, 19:17
  3. [159] kto ma Blue & me Nav
    Utworzone przez ryki67 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-05-2012, 15:28
  4. [159] Blue&Me
    Utworzone przez Ducrider w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-05-2011, 15:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory