Strona 3 z 13 PierwszyPierwszy 123456789101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 129

Temat: Blue&Me

  1. #21
    ROSSO ALFA
    Gość

    Domyślnie

    Niestety, trzeba się trochę wysilić. Ale zawsze można podjechać do serwisu

    BTW na ebayu są już maskownice do Giulietty, które umożliwiają zainstalowanie radia/nawigacji 2 DIN.
    http://tiny.pl/hpt3c

  2. #22
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Od jakiegoś czasu nie mogę połączyć wcześniej sparowanego telefonu z B&M (o dziwo, B&M TomTom łączy się bez zarzutu). Czy jedyna opcja to reset B&M (odłączenie bieguna "-" akumulatora)?
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  3. #23
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Ciastek C
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Mazowsze :)
    Auto
    Escorcik ;)
    Postów
    487

    Domyślnie

    Strzał z klemy zawsze dobrze działał na moje B&M

    Oczywiście potem kalibracja czujnikó jest wymagana bo deska sypie błedami
    1+1 = 69 czyli Wyższa Matematyka Stosowana

  4. #24
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Dołączył w 2007 ale konto wcześniejsze skasowali
    Postów
    67

    Domyślnie

    Cytat Napisał gusia Zobacz post
    Nie mam systemu blue&me, a chciałabym odtwarzać muzykę z ipod'a w aucie. Czy oprócz tego urządzenia na fale radiowe mam jeszcze jakieś alternatywy?
    A takie coś?
    http://allegro.pl/zmieniarka-usb-sd-...163477934.html

    http://allegro.pl/zmieniarka-mp3-usb...183380030.html
    Ostatnio edytowane przez cysio ; 29-04-2014 o 13:02

  5. #25
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Jabolek
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Zandvoort, Oleśnica
    Auto
    AR Giulietta (SAVALI) 2.0 TCT 215KM 405 Nm
    Postów
    623

    Domyślnie

    a nie lepiej kupic z oficjalnych akcesoriow dla Giulietty?
    * ADAPTER MULTIMEDIALNY
    MULTIMEDIA ADAPTER
    Do radia fabrycznego i samochodów
    bez Blue&Me. Umożliwia podłączenie do
    samochodu wszystkich rodzajów odtwarzaczy
    multimedialnych (MP3, WMA, OGG), łącznie
    z iPodem/iPhonem (poprzez złącze AUX
    lub port USB).
    For the factory car’s audio system and the cars
    without Blue&Me. It is possible to connect to
    the car’s audio system all the types of media
    players (MP3, WMA, OGG), iPod and iPhone
    included (through AUX and USB ports).

    http://katalogi.alfaromeo.pl/katalog...katalog_PL.pdf
    2010 Giulietta 1.4 TB progression + dodatki + SAVALI tuning 144KM / 257Nm

    2014 Giulietta 2.0 JTDM 175KM TCT Exlusive + (sportiva QV, premium, pakiet wlokna weglowego, dodatkowe spoilery)

  6. #26
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jabolek Zobacz post
    a nie lepiej kupic z oficjalnych akcesoriow dla Giulietty?
    chyba nie lepiej- szczególnie jeśli ktoś chciał by też używać slotu na karty SD/microSD ktorego tu nie ma . Dzięki za katalog przyda sie
    Ostatnio edytowane przez tx555 ; 30-04-2014 o 08:18

  7. #27
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Giulietta 1.4TB Distinctive/Sport/Premium/Dach
    Postów
    480

    Domyślnie

    Cytat Napisał tx555 Zobacz post
    chyba nie lepiej- szczególnie jeśli ktoś chciał by też używać slotu na karty SD/microSD ktorego tu nie ma . Dzięki za katalog przyda sie
    Te chińskie adaptery widoczne jako zmieniarki to z reguły jeden wielki badziew. Po pierwsze wczytaj się dokładnie w opisy i sprawdź:
    - jakie pliki obsługują - czyli jakie kodeki i do jakiego bitrate'u, poza tym czy obsługują zarówno vbr jak i cbr,
    - jak sobie radzą z polskimi literami, czy tylko nie wyświetlają nazwy, czy też w ogóle na takich plikach się wieszają albo je przeskakują
    - w jaki sposób wyświetlają informacje o tym co słuchasz - czyli czy wyświetlają pełne informacje z tagów jakie są zawarte w pliku, czy też wyświetlają tylko nazwę pliku mp3
    - czy nawigacja odbywa się po folderach, czy wg informacji c ID-tagów
    - jak szybki jest dostęp do pliku
    - jak wygląda ilość obsługiwanych folderów i plików, czy radzą sobie z folderami zagnieżdzonymi - w jednej z tych z linka jest że obsługuje 6 folderów po 99 utworów - dla mnie to jakas porazka

    Pamiętaj, że podłączenie iPod-a przez normalny adater oznacza przeniesienie na samochodowe radio jego znacznej częsci logiki sterowania. Oprócz możliwości słuchania z niego muzyki również pełne sterowanie zblizone do wbudowanego w ipod-a joga. Masz sortowania wg wykonawcy, płyty, rodzaju muzyki, masz normalnie dostępne playlisty itd. Dodatkowo masz wyświetlanie informacji z pliku po id tag-u.

  8. #28
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Cytat Napisał barnio Zobacz post
    - jak wygląda ilość obsługiwanych folderów i plików, czy radzą sobie z folderami zagnieżdzonymi - w jednej z tych z linka jest że obsługuje 6 folderów po 99 utworów - dla mnie to jakas porazka
    ale to jest przecież ogranicznie spowodowane konstrukcją fabrycznego radia a nie kwestia samej cyfrowej zmieniarki (przypominam że ona ma z założenia emulować jedynie tradycyjną zmieniarkę CD)
    Pamiętaj, że podłączenie iPod-a przez normalny adater oznacza przeniesienie na samochodowe radio jego znacznej częsci logiki sterowania. Oprócz możliwości słuchania z niego muzyki również pełne sterowanie zblizone do wbudowanego w ipod-a joga. Masz sortowania wg wykonawcy, płyty, rodzaju muzyki, masz normalnie dostępne playlisty itd. Dodatkowo masz wyświetlanie informacji z pliku po id tag-u.
    Jestes pewien że to urządzenie wyświetla tytuły utworów itd na ekranie radia lub wyświetlaczu na desce ? Skad masz takie informacje? W samym katalogu to własciwie niewiele wynika z tego jakie dokładnie możliwości daje ten adapter . Temat mnie poniekąd interesuje z tego wzgledu że też mam w planach kiedyś coś takiego zakupić. Ipod i wszystko inne na "I" mnie kompletnie nie interesuje (za to obsługa SD owszem-ale ostatecznie można zastosować kolejny adapter do adaptera ), natomiast sortowanie, nazwy ,ID na fabrycznym wyświetlaczu jak najbardziej wiec była by to duża zaleta

  9. #29
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Giulietta 1.4TB Distinctive/Sport/Premium/Dach
    Postów
    480

    Domyślnie

    Cytat Napisał tx555 Zobacz post
    ale to jest przecież ogranicznie spowodowane konstrukcją fabrycznego radia a nie kwestia samej cyfrowej zmieniarki (przypominam że ona ma z założenia emulować jedynie tradycyjną zmieniarkę CD)
    Jestes pewien że to urządzenie wyświetla tytuły utworów itd na ekranie radia lub wyświetlaczu na desce ? Skad masz takie informacje? W samym katalogu to własciwie niewiele wynika z tego jakie dokładnie możliwości daje ten adapter . Temat mnie poniekąd interesuje z tego wzgledu że też mam w planach kiedyś coś takiego zakupić. Ipod i wszystko inne na "I" mnie kompletnie nie interesuje (za to obsługa SD owszem-ale ostatecznie można zastosować kolejny adapter do adaptera ), natomiast sortowanie, nazwy ,ID na fabrycznym wyświetlaczu jak najbardziej wiec była by to duża zaleta
    Dlatego właśnie jestem za normalnym interfejsem do iPoda zamiast za jakąś emulacją poprzez prawie już prehistoryczny interfejs do zmieniarki i to jeszcze realizowaną przez jakiś chiński wynalazek.

    Blue&Me w tej nowszej wersji (bez adaptera) wyświetla nazwy na ekranie radia, na komputerze jest tylko nazwa stacji radiowej. Wyświetlanie na początku się przewija, a potem zatrzymuje się pokazując bodajże wykonawcę i tytuł piosenki. Możesz znów uzyskać na chwilę przewijanie jak "zagadasz" do radia "co jest grane" - jak np leci jakiś fajny numer i nie wiesz na jakiej on jest płycie. Co ważne - nie wyświetla on opisu pobieranego z nazwy pliku lecz ID tagów.

    iPod mnie też kiedyś nie interesował dopóki nie podłączyłem iPod-a żony na kilka dni. Po nich używanie CD przypominało spotkanie z prehistorycznym mamutem, więc poszedłem grzecznie do sklepu i kupiłem Classica z dyskiem 160GB, więc wybór muzyki w samochodzie mam nie gorszy niż w domu. Jakby miały większe dyski iPod-y Touch pewnie kupiłbym ten model, bo dochodzi dodatkowo mozliwość synchronizowania muzyki w samochodzie z poziomu komputera w domu (jak iPod widzi domową sieć WiFi). Wiec tak naprawdę nie musisz go wtedy nigdy wypinać, możesz prawie zamurować go w schowku ...

    Co do sortowania jako takie wprost nie istnieje - w sensie jest tylko jakieś standardowe i random działający w ramach wykonawcy, playlisty lub wszystkich utworów. Natomiast jak najbardziej jest przechodzenie po pierwszych literach wykonawców, następnie wykonawcach, a w ramach nich po ich płytach i potem utworach. Jak masz zgrane jakieś płyty gdzie ścieżki przechodzą jedna w drugą to jak najbardziej interfejs do iPod-a to rozumie ( w przeciwieństwie do domowego blu ray-a philipsa, który dostawia zawsze 2 sekundowego gap-a, więc szlag trafia przyjemność słuchania płyt live i concept albumów)
    Ostatnio edytowane przez barnio ; 03-05-2014 o 17:50

  10. #30
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    kol. barnio dzięki za rozjaśnienie , nawet nie wiedziałem że jest takie akcesorium w ofercie które pozwala na coś więcej niż tylko zwykłe odtwarzanie jak te boxy z allegro , pewnie też jakos to działa ale warto rozważyć czy nie lepiej dopłacić te 200zł i mieć coś więcej , wiadomo coś za coś

Podobne wątki

  1. Jakie żarówki? Bosch Xenon Silver vs Osram Cool Blue vs Philips Blue Vision?
    Utworzone przez dyymianek w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 12-01-2016, 15:11
  2. Blue& Me
    Utworzone przez marzymisiealfa w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-01-2015, 19:17
  3. [159] kto ma Blue & me Nav
    Utworzone przez ryki67 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-05-2012, 15:28
  4. [159] Blue&Me
    Utworzone przez Ducrider w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-05-2011, 15:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory