Strona 11 z 13 PierwszyPierwszy ... 2345678910111213 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 129

Temat: Blue&Me

  1. #101
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    AR Giulietta 1.4 170 KM/Mustang 3.7 V6
    Postów
    408

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zefir Zobacz post
    U mnie ten przycisk miał chyba zaśniedziały mikrostyk. Po użyciu płynu Kontakt i WD 40 pomogło. Tak zresztą polecili koledzy z forum, choć wg mnie dopiero WD 40 zadziałało. Podstawowa rzecz, to zobacz czy możesz poprzez ten przycisk wejść w menu i za każdym razem to się udaje. Jeśli tak, to nie jest kwestia przycisku
    Dziękuję za odpowiedź. Właśnie chyba nie mogę tym przyciskiem wejść do MENU. Jak go naciskam to nic się nie dzieje. Ale w to gdzie mam spryskać tym WD? Mam coś demontować?

  2. #102
    Użytkownik Świeżak Avatar Zefir
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta JTDm 170 TCT
    Postów
    195

    Domyślnie

    Trzeba wciskać przycisk i wpuszczać płyn załączaną końcówką w szczeliny między przyciskami. Można to też zrobić na zapalonym silniku, by obrócić kierownicą dla lepszego rozprowadzenia płynu. Tylko ostrożnie, dobrze podłożyć jakąś szmatkę na siedzenie i kierownicę, bo będzie się wylewało. Ja u siebie zużyłem cały płyn Kontakt i pomogło połowicznie. Dopiero jak poprawiłem WD 40 jest zamierzony efekt, przycisk działa bez zarzutu. Też już myślałem o wymianie przycisków, taka ciekawostka oryginalne sprzedawane są w komplecie z z drugim zestawem przycisków i cena wynosi ok 500 PLN! Dlatego brałem pod uwagę zakup używanej kierownicy, bo taniej by wyszło. Zabieg z płynami jednak pomógł. O ile z funkcji Media playera można by zrezygnować, to system głośnomówiący rzeczywiście się przydaje. Może u Ciebie też się uda w ten sposób.
    Pozdrawiam.

  3. #103
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    jak można wypryskać cały spray na jeden przycisk a potem jeszcze poprawiać innym? nie pamietam na 100% czy nakladki przyciskow da się wyciągnąć bez wyciągania całych modułów przycisków (czyli ściągania poduszki/"klaksonu") - kiedyś zalukałem do swoich przycisków (mam bez b&m) jak myślałem o dodatniu B&M i patrzyłem co jest pod atrapką brakującego przycisku. może ktoś potwierdzi. w każdym razie po zdjęciu przycisku ja bym pryskał punktowo na sam mikrostyk kontakt sprayem, dosłownie jeden psik ale tam gdzie trzeba a nie utopił całą kierownicę w płynie.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #104
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    AR Giulietta 1.4 170 KM/Mustang 3.7 V6
    Postów
    408

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    jak można wypryskać cały spray na jeden przycisk a potem jeszcze poprawiać innym? nie pamietam na 100% czy nakladki przyciskow da się wyciągnąć bez wyciągania całych modułów przycisków (czyli ściągania poduszki/"klaksonu") - kiedyś zalukałem do swoich przycisków (mam bez b&m) jak myślałem o dodatniu B&M i patrzyłem co jest pod atrapką brakującego przycisku. może ktoś potwierdzi. w każdym razie po zdjęciu przycisku ja bym pryskał punktowo na sam mikrostyk kontakt sprayem, dosłownie jeden psik ale tam gdzie trzeba a nie utopił całą kierownicę w płynie.
    wszystko pięknie, tylko jak zdjąć ten przycisk?

  5. #105
    Użytkownik Świeżak Avatar Zefir
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta JTDm 170 TCT
    Postów
    195

    Domyślnie

    Przy okazji czyściłam inne przyciski, a operacja rozłożona była na parę dni. Popsikałem potem rozruch mechaniczny przycisków z naciskiem na menu. Następnego dnia znowu i znowu. Potem już niewielka ilość WD 40 i zadziałało. Nie wlałem całej puszki od razu, choć fakt nie żałowałem aż lało się z kierownicy. U mnie pomogło, każdy sposób jest dobry jeśli jest skuteczny. Można próbować to zdejmować i dostać się do taśmy, bo tam może coś nie łączyć.. Tak mi np sugerowano w ASO. Ja opisałem tylko jak u mnie to wyglądało.
    Pozdrawiam

  6. #106
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Goleniów
    Auto
    Giulietta 1,9 JTDM, 170km
    Postów
    5

    Domyślnie

    Witam i z góry przepraszam za proste pytanie ale szukając rozwiązania mojego problemu mam trochę sprzeczne informacje dot. odłączania klem. Blue działał w mojej Julce bez zarzutu z Sony Xperia Z5, ale zachciało mi sie sparować nowy Huawei P 20. I tu zonk, Auto nie widzi telefonu i odwrotnie, jakby tego było mało Julka zamilkła a klawisze windows i słuchawka jakby nieczynne. Odpięłam na kilka sekund małą klemę ale dało to tyle co umarłemu kadzidło. Mam więc pytanie na jak długo można odłączyc klemę minus- tą małą, aby wyczyścić pamięć Blu. Czy może lepiej odpiąć cały aku? i na jak długo.

  7. #107
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2018
    Mieszka w
    Ożarowice
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDM 170hp
    Postów
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anndora67 Zobacz post
    Witam i z góry przepraszam za proste pytanie ale szukając rozwiązania mojego problemu mam trochę sprzeczne informacje dot. odłączania klem. Blue działał w mojej Julce bez zarzutu z Sony Xperia Z5, ale zachciało mi sie sparować nowy Huawei P 20. I tu zonk, Auto nie widzi telefonu i odwrotnie, jakby tego było mało Julka zamilkła a klawisze windows i słuchawka jakby nieczynne. Odpięłam na kilka sekund małą klemę ale dało to tyle co umarłemu kadzidło. Mam więc pytanie na jak długo można odłączyc klemę minus- tą małą, aby wyczyścić pamięć Blu. Czy może lepiej odpiąć cały aku? i na jak długo.
    Bawiłem się wczoraj z aktualizacją B&M na język Polski i coś poszło nie tak w pewnym momencie i miałem taki sam objaw jak u Ciebie, czyli brak reakcji na przyciski B&M i nawet nie wykrywał opcji MediaPlayer. Rozwiązałem to odłączając aku (sam przycisk B z intrukcji) na 10 minut, po tym B&M się zresetował i wgrałem tylko język Polski bez aktualizacji.

  8. #108
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Vitold
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulietta 1,4TB 2010
    Postów
    4

    Domyślnie

    Chcę zainstalować zmieniarkę z BT, chodzi mi głównie o BT do rozmawiania, coś a'la Dension, Giulietta 2010 bez Blue&Me, kierownica z guzikami bez słuchawki. Jak wciskam MEDIA to zmienia się tylko na CD, ale nie ma CD changer. Czy pojawi się taka opcja po podpięciu zmieniarki? Szkoda wydawać 400 PLN bez gwarancji działania. Będę wyjmował radio, to zobaczę co tam jest ale chciałem Was podpytać jak to działa?

  9. #109
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    tak, pojawi sie cd changer. z densiona w giulietcie jestem srednio zadowolony, nawet mi wymieniali na nowy. pisalem gdzies jakie problemy. moze yatour jest lepszy?

  10. #110
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Vitold
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulietta 1,4TB 2010
    Postów
    4

    Domyślnie

    Dzięki, zgadza się pisałeś... zainspirowałem się Twoim wpisem i stąd pomysł na taki BT

    Poczytam jeszcze co jest fajnego i do roboty, najbardziej zależy mi (Żonie) na rozmowach.

Podobne wątki

  1. Jakie żarówki? Bosch Xenon Silver vs Osram Cool Blue vs Philips Blue Vision?
    Utworzone przez dyymianek w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 12-01-2016, 15:11
  2. Blue& Me
    Utworzone przez marzymisiealfa w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-01-2015, 19:17
  3. [159] kto ma Blue & me Nav
    Utworzone przez ryki67 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-05-2012, 15:28
  4. [159] Blue&Me
    Utworzone przez Ducrider w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-05-2011, 15:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory