Strona 2 z 29 PierwszyPierwszy 123456789101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 285

Temat: Giulietta - skrzynia biegów

  1. #11
    Arkadius
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał lechtak Zobacz post
    U mnie odpadła górna cześć gałki zmiany biegów..... W ferworze walki, podczas zmiany z 3 na 4 została w dłoni.

    Hehehe, walka faktycznie musiała być intensywna. Ja zamówiłem czerwoną gałkę z Lineaccessori, pochwalę się jak przyjdzie (o ile przyjdzie, bo zamówiłem ją razem z Julką i salon miał kombinować bo w Polsce jest niedostępna).

  2. #12
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    01-486 Warsaw PL / 95014 Cupertino CA
    Auto
    Dające Radość z Jazdy
    Postów
    628

    Domyślnie

    Byłem dziś w ASO - problem dostrzeżono (to już coś) niestety nie było czasu by zdiagnozować dokładnie przyczynę - Umówiony jestem z konkretnym mechanikiem za dwa tygodnie - Ma kilka pomysłów, co do przyczyny - Jak najbardziej stwierdził że temat do zrobienia - ale zanim upewni się w 100% nie chciał powiedzieć co będzie wymienione

  3. #13
    TOM & JULIA
    Gość

    Domyślnie

    To czekam z niecierpliwością na decyzję i efekty naprawy , bo w moim ASO Katowice już się nauczyłem że nie mam po co jechać jak sam nie będę wiedział co jest nie tak i co trzeba wymienić .
    Przykład tego bijącego tylnego zawieszenia , pierwszy raz zgłaszałem im tą sprawę w grudniu, styczeń i luty czekam na telefon czy już coś wiedzą o tej przypadłości, po następnym telefonie coś wiedzą że już mają trzy takie przypadki z czego jeden w QV i nadal nie wiedzą co zrobić, na sprawdzenie ponownie podjechałem w marcu, w kwietniu wymienili komplet górnych gum gniazda amortyzatora, zero efektu dalej bije (amortyzator dalej przenosi stuki na karoserię), decyzja musimy napisać do Bielska co dalej , mamy już maj a ja jeżdżę z bijącym zawieszeniem od nowości czyli prawie pół roku (czekam na telefon) żenada !
    Nawet nie mam im zamiaru mówić że mam problemy ze skrzynią bo znów stracone ze 3h i 10litrów paliwa, zanim wyczają co to a efekt i tak będzie taki sam, nie wiemy co to nie ma informacji z Bielska .
    Ostatnio edytowane przez TOM & JULIA ; 27-04-2011 o 21:04

  4. #14
    adadzio
    Gość

    Domyślnie

    nieciekawie to wszystko wyglada..... to po jakiego grzyba ten serwis istnieje? żenada.....

  5. #15
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    01-486 Warsaw PL / 95014 Cupertino CA
    Auto
    Dające Radość z Jazdy
    Postów
    628

    Domyślnie

    Boje się trochę tego co w innym wątku napisał kolega metan

    Zacytuję


    Cytat Napisał metan Zobacz post
    Nie wiem czy tutaj pisałem ale wg mojego sąsiada mechanika z ASO fiata jeśli wsteczny wrzuca się koło jedynki to GM-owskie, trefne skrzynie. W punto, mito itp z silnikami 1,4 są stare fiatowskie na "normalnych" łożyskach. Tu są jakies stożkowe. Tak czy inaczej opel wymieniał całe skrzynie a po gwarancj na łożysko czeka się długo. Akurat temat był na czasie bo na placu (dorabia u siebie) stała mu astra z tym defektem
    Ciekaw jestem co na to ASO

  6. #16
    Użytkownik Romeo Avatar _tomek_
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    tychy
    Auto
    Mieczysław i Julia
    Postów
    550

    Domyślnie

    Cytat Napisał TOM & JULIA Zobacz post
    To czekam z niecierpliwością na decyzję i efekty naprawy , bo w moim ASO Katowice już się nauczyłem że nie mam po co jechać jak sam nie będę wiedział co jest nie tak i co trzeba wymienić .
    Przykład tego bijącego tylnego zawieszenia , pierwszy raz zgłaszałem im tą sprawę w grudniu, styczeń i luty czekam na telefon czy ju

    (...)

    Nawet nie mam im zamiaru mówić że mam problemy ze skrzynią bo znów stracone ze 3h i 10litrów paliwa, zanim wyczają co to a efekt i tak będzie taki sam, nie wiemy co to nie ma informacji z Bielska .
    dzwoń na infolinie fiata że dealer olewa sprawę-zaraz zmieni nastawienie
    ganinex raczej bym olał jako serwis (od zawsze serwisowałem w pszczyńskim... ale jak by poziom obsługi serwisowej skutecznie mnie zniechęcił)
    podobno tylski AUTOHIT jest teraz w miare ok

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta Avatar treboR L
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    AR Stelvio pełna opcja
    Postów
    267

    Domyślnie

    Moja prośba - do opisu kłopotów ze skrzynią dopisujcie proszę np. w nawiasie przebieg i czy z biegiem kilometrów polepsza się czy pogarsza. U mnie jest o wiele lepiej (przebieg ok.1500 km). Najgorzej było do 800-1000 km.

  8. #18
    TOM & JULIA
    Gość

    Domyślnie

    treboR L
    Mam przejechane niecałe 5K z jedynką nie miałem i nie mam problemu, a zgrzyty przy zmianie biegów pojawiły się niedawno (jak się zrobiło ciepło)
    mam wrażenie że czym bardziej zagrzany silnik tym bardziej to słychać .

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Jabolek
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Zandvoort, Oleśnica
    Auto
    AR Giulietta (SAVALI) 2.0 TCT 215KM 405 Nm
    Postów
    623

    Domyślnie

    Przejechane 15tys i coraz glosniej skrzynia chodzi, a biegi z 1 na 2 i 3 dziwnie chodza a juz szczegolnie gdy klima jest wlaczona to jak 1 wrzucam to szarpie jak cholera i czuje sie tak jak bym od poczatku turbo mial wlaczone.

  10. #20
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Sierek
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Gulietta QV
    Postów
    282

    Domyślnie

    Mam przejechane 3 tys. rocznik 2011. Na początku skrzynia była tępa, biegi wchodziły z dużym oporem. W miarę przebiegu jest coraz lepiej. Na razie nie obserwuję opisywanych przez Was objawów.

Podobne wątki

  1. [145] skrzynia biegów 1,9 JTD
    Utworzone przez diretisima w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-10-2012, 19:47
  2. Skrzynia 6 biegów ze 166 136 KM
    Utworzone przez jbkobziak w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-04-2012, 18:33
  3. Skrzynia biegów
    Utworzone przez Czarek11 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-03-2012, 16:37
  4. Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 22-12-2011, 11:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory