Strona 21 z 29 PierwszyPierwszy ... 11121314151617181920212223242526272829 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 210 z 285

Temat: Giulietta - skrzynia biegów

  1. #201
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    w 159 na samym początku do 2.0JTDm (i to chyba tylko 170HP) dawali F40, ale potem C635, w Giulietcie to chyba tylko C635.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #202
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    QJawyY
    Auto
    Giulietta 2.0 ~200KM 440Nm 2010r
    Postów
    513

    Domyślnie

    tx555 rzeczywiście wskakuje jedynka wg Twojego patentu
    epsonix dziękuję za szybką odpowiedź

    W tym wątku jest o tym cięgnie, które warto sprawdzić i jego nr katalogowy + polecany olej Castrola.
    http://www.forum.alfaholicy.org/mito..._biegow-2.html

  3. #203
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Rafał_Żory
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    Żory
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1,4TB 120KM, wersja SUPER
    Postów
    6

    Domyślnie

    Koledzy. Moja Giulietta ma przejechane ok. 400km. Jak auto jest rozgrzane, to na 2 i 4 skrzynia (gdy wciśnięty jest gaz) pracuje nieco głośniej niż na pozostałych biegach. Takie ciche chrobotanie/grzechotanie TTTM czy to jakaś fabryczna sprawa? Nie wiem czy robić z tego akcje w ASO, czy zobaczyć czy samo zniknie?

  4. #204
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomkoziolek
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV 1,4 MA 170 kM
    Postów
    603

    Domyślnie

    Witam
    Mam problem w mojej Giulietta 1,4 170 kM ze skrzynią C635.6.35.12 Auto pochodzi z 10.2010 , jestem jej nowym właścicielem od kilku miesięcy. Problem jest następujący , podczas jazdy , rozpędzania się i jazdy na luzie od 80 km/h z okolic skrzyni zaczyna wydobywać się hałas podobny do rozpędzającego się silnika elektrycznego ;-) . Problem występuję zarówno podczas przyspieszania i jego charakterystyka/intensywność jest tylko uzależniona od prędkości. Objaw nie występuje poniżej 80 km/h oraz na postoju. Hałasu nie zmienia również wciskanie ( rozłączanie skrzyni ) . Skrzynia była już raz rozbierana jak ją kupiłem bo była nieszczelna , wymieniono też olej na Tutela , hałas pozostał. Hałas nasila się też podczas jazdy na luzie jak delikatnie ruszam lewarkiem w prawo lub lewo. Czy taki objaw mogą dawać łożyska na którymś z wałków albo na mechanizmie różnicowym . Dodam tylko że łożyska w kołach były sprawdzane i to nie to. Silnik też nie wydaje tego hałasu ani na postoju ani podczas jazdy. Czy w ogóle miał ktoś taki przypadek ? Będę wdzięczny za podpowiedź. znalazłem kpl. łożysk ( 8 szt ) do tej skrzyni za 800 zł ale na razie muszę być pewien czy ładować się koszta bo całość to pewno z demontażem jakieś 2000 zł.

  5. #205
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AlfaLorenzo
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 170km, poprzednio Alfa159, 2.2 JTS
    Postów
    309

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomkoziolek Zobacz post
    Witam
    Mam problem w mojej Giulietta 1,4 170 kM ze skrzynią C635.6.35.12 Auto pochodzi z 10.2010 , jestem jej nowym właścicielem od kilku miesięcy. Problem jest następujący , podczas jazdy , rozpędzania się i jazdy na luzie od 80 km/h z okolic skrzyni zaczyna wydobywać się hałas podobny do rozpędzającego się silnika elektrycznego ;-) . Problem występuję zarówno podczas przyspieszania i jego charakterystyka/intensywność jest tylko uzależniona od prędkości. Objaw nie występuje poniżej 80 km/h oraz na postoju. Hałasu nie zmienia również wciskanie ( rozłączanie skrzyni ) . Skrzynia była już raz rozbierana jak ją kupiłem bo była nieszczelna , wymieniono też olej na Tutela , hałas pozostał. Hałas nasila się też podczas jazdy na luzie jak delikatnie ruszam lewarkiem w prawo lub lewo. Czy taki objaw mogą dawać łożyska na którymś z wałków albo na mechanizmie różnicowym . Dodam tylko że łożyska w kołach były sprawdzane i to nie to. Silnik też nie wydaje tego hałasu ani na postoju ani podczas jazdy. Czy w ogóle miał ktoś taki przypadek ? Będę wdzięczny za podpowiedź. znalazłem kpl. łożysk ( 8 szt ) do tej skrzyni za 800 zł ale na razie muszę być pewien czy ładować się koszta bo całość to pewno z demontażem jakieś 2000 zł.
    Jeśli by to były łożyska to wyłyby pod obciążeniem, czyli podczas jazdy na włączonym biegu, podczas przyspieszania bądź hamowania silnikiem. Po wrzuceniu na luz cichnie.

  6. #206
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomkoziolek
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV 1,4 MA 170 kM
    Postów
    603

    Domyślnie

    Rozumiem, że mówisz o łożyskach na wałku sprzęgłowym oraz z pozostałych dwóch wałkach z zębatkami biegowymi. A co z łożyskami w mechanizmie różnicowym. Tam są dwa łożyska. Jedno co jest dziwne to nasilający się ten dzwięk przy ruszaniu lewarkiem , szczególnie przy jeździe na luzie ....

  7. #207
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomkoziolek
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV 1,4 MA 170 kM
    Postów
    603

    Domyślnie

    Jestem po wizycie w firmie remontującej skrzynie. Wymieniono wszystkie łożyska łącznie z mechanizmem różnicowym. Obecnie temat hałasów nie występuję. Ewidentnie były to łożyska - niestety nie wiem które bo prawie wszystkie łożyska miały wżery i odbarwienia. Dodam że julka ma przejechane 98 tys km. Niestety podczas naprawy skrzyni stwierdzono uszkodzenie dmumasy , także czeka minie jeszcze raz wywalenie skrzyni i wymiana kpl. łącznie ze sprzęgłem i wysprzęglikiem- zrobię to jak kasa będzie bo wydatek spory.

  8. #208
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    QJawyY
    Auto
    Giulietta 2.0 ~200KM 440Nm 2010r
    Postów
    513

    Domyślnie

    Taniej wyszłoby kupić po zmianową skrzynie, czyli po 2012 r. Z drugiej strony ma Pan gwarancje i pewność, że skrzynia będzie działać... Współczuję dwumasu przy 98k...

  9. #209
    Użytkownik Świeżak Avatar Mrseeba03
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB / Ibiza V 1.0 TSI
    Postów
    217

    Domyślnie

    Cytat Napisał gramian Zobacz post
    Taniej wyszłoby kupić po zmianową skrzynie, czyli po 2012 r.
    Kupiłem pozmianową do swojej Julki - skrzynia z końcówki 2014 roku. Mam wrażenie, że łożyska wałka sprzęgłowego się odzywają - coś lekko, cicho terkocze podczas jazdy i na postoju. Wciśnięcie pedału sprzęgła dźwięk niweluje - dwumas, sprzęgło, wysprzęglik, łożyska kół przednich i łożysko podpory półosi nowe

  10. #210
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Każda tak ma. Nawet nowa. Mniej lub bardziej słychać ale tttm

Podobne wątki

  1. [145] skrzynia biegów 1,9 JTD
    Utworzone przez diretisima w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-10-2012, 19:47
  2. Skrzynia 6 biegów ze 166 136 KM
    Utworzone przez jbkobziak w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-04-2012, 18:33
  3. Skrzynia biegów
    Utworzone przez Czarek11 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-03-2012, 16:37
  4. Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 22-12-2011, 11:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory