Strona 1 z 29 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 285

Temat: Giulietta - skrzynia biegów

  1. #1
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    01-486 Warsaw PL / 95014 Cupertino CA
    Auto
    Dające Radość z Jazdy
    Postów
    628

    Domyślnie Giulietta - skrzynia biegów

    Mam pytanie czy w swoich egzemplarzach też słyszycie dźwięk z okolicy skrzyni biegów podczas (zasprzęglenia -> wrzucenia biegu -> wysprzęglenia - szczególnie 1->2 2->3). Przywykłem że słychać zmianę biegu na postoju w różnych autach ... ale podczas jazdy powiedzmy na 3 biegu gdy wciskam sprzęgło a potem je dość szybko puszczam słysze jakby poduszkę pod skrzynią biegów ... być może to normalne ale w innych swoich autach takiego efektu nie słyszę.
    Ostatnio edytowane przez Maciek-156 ; 23-04-2011 o 05:55

  2. #2
    TOM & JULIA
    Gość

    Domyślnie

    Ta skrzynie to masakra od kąt zrobiło się ciepło rzęzi jak cholera. Przy zmianie jak również jak się jedzie powoli na 2-3 i się doda gazu , wygląd to jakby na przegubach był luz .

  3. #3
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    01-486 Warsaw PL / 95014 Cupertino CA
    Auto
    Dające Radość z Jazdy
    Postów
    628

    Domyślnie

    Cytat Napisał TOM & JULIA Zobacz post
    wygląd to jakby na przegubach był luz .
    No właśnie odnoszę podobne wrażenie .... kiedyś miałem podobny obiaw w Fabii jak poduszka pod skrzynią była zje.....na.

    Chyba trzeba z tym do serwisu - bo nie sądzę by takie zachowanie dobrze wpływało na kondycje w/w elementów
    Ostatnio edytowane przez tygrysio ; 21-04-2011 o 13:48

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    01-486 Warsaw PL / 95014 Cupertino CA
    Auto
    Dające Radość z Jazdy
    Postów
    628

    Domyślnie

    Poczytałem AlfaOwners - i kilka osób zaobserwowało podobne niepokojące dzwięki oraz pracę skrzyni - kończyło się to albo wymianą sprzęgła albo kompletnej skrzyni .... ciekawe jak polskie realia ... No nic umówiłem się do serwisu - ale już się boję usłyszeć "ten typ tak ma" lub "ja nic nie słyszę" .....

    PS. Wiem że było już wspominane na forum kilka razy o tych skrzyniach - ale czy ktoś z obecnych miał problem i ASO go rozwiązało ? jeśli tak to co była ewentualną przyczyną ?
    Ostatnio edytowane przez tygrysio ; 21-04-2011 o 19:10

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    Wczoraj przy okazj remontu pełnooletniego motocykla zawitał do mnie sąsiad motocyklista - mechanik w ASO Fiata. Na temat skrzyń biegów zapamiętałem tyle (bo przy pomiarach kompresji w moto pękły browarki ;-)) że generalnie te które mają wsteczny koło jedynki mają rodowód GM-owski i mają jakieś trefne łożyska stożkowe. Nie potrafił powiedzieć czy w julce coś w tym temacie poprawiono ale pad tych lożysk jest dość powszechny (opel wymieniał całe skrzynie) podobnie jak znikanie płynu chłodzącego w TB. Multiaira jeszcze nie robił. W skrzyni gdzie wsteczny jest koło szóstki można po większym przebiegu spodziewać się padu simmera (naprawa prosta bez konieczności wyciągania skrzyni) i wolnossaków dotyczy parę innych bzdetów typu swożnie poduchy amorów (to akurat mam wymienione). "Gniją" też wiązki przewodów szczególnie pod podwoziem i brudzą się olejem przepustnice. Konkluzja była taka (choć to mało odkrywcze) -albo osiągi albo święty spokój szczególnie po gwarancji.
    Ostatnio edytowane przez metan ; 22-04-2011 o 06:14

  6. #6
    darek3972
    Gość

    Domyślnie

    W mojej Julce jest potężny problem ze źle wchodzącym pierwszym biegiem, a przy zmianie pozostałych też słychac wyrażnie niepokojące dźwieki ze skrzyni. Po wizycie w ASO Carsewis czekam na naprawę skrzyni, gdyz jak mnie poinformowano, niezbędne części sa dostepne jedynie we Włoszech i czekają na ich dostawę. I co istotne, nie jest to pierwsza Giulietta u nich z podobnym problemem.

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    Cytat Napisał darek3972 Zobacz post
    niezbędne części sa dostepne jedynie we Włoszech i czekają na ich dostawę.
    Oczywiście nie musi być to to samo ale na dostawę wspomnianych łożysk czeka się 3 tygodnie i bywało że przychodziły... ze stanów.

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,796

    Domyślnie skrzynia

    Cytat Napisał darek3972 Zobacz post
    W mojej Julce jest potężny problem ze źle wchodzącym pierwszym biegiem, a przy zmianie pozostałych też słychac wyrażnie niepokojące dźwieki ze skrzyni. Po wizycie w ASO Carsewis czekam na naprawę skrzyni, gdyz jak mnie poinformowano, niezbędne części sa dostepne jedynie we Włoszech i czekają na ich dostawę. I co istotne, nie jest to pierwsza Giulietta u nich z podobnym problemem.
    U mnie jest pewnie podobna skrzynia jak u was i też pracuje dość głośno przy zmianie biegów. W grande Punto tego nie miałem. Ze względu jednak na to że działo się tak od nowości i słyszałem że to skrzynia pokrewna GM to doszedłem do wniosku, że pewnie ten typ tak ma Pochwalcie się jak u kogoś będą wymieniać skrzynię w ASO i czy to coś dało

  9. #9
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    01-486 Warsaw PL / 95014 Cupertino CA
    Auto
    Dające Radość z Jazdy
    Postów
    628

    Domyślnie

    U mnie ta nieszczęsna jedynka nie sprawia problemów - trafiło się z 5 razy na 1500 km (łatwiej wchodzi gdy co ciekawe S&S działa). Natomiast ewidentnie wyczuwalnie najgorsze jest przejście między 1->2 biegiem - pozostałe przełożenia wchodzą jak masło .... odczuwalna różnica jest spora. Do tego te dzwięki przy wysprzęglaniu ... no chyba tak być nie powinno. Zresztą jak umawiałem się w Carserwisie to z rozmowy z Panem wywnioskowałem że nie dzwonię z czymś nowym.

    PS. Może Moderator wydzieli nasze wypowiedzi odnośnie skrzyni do odrębnego wątku - co by nie zaginęło w gąszczu postów ?
    Ostatnio edytowane przez tygrysio ; 22-04-2011 o 15:37

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Jabolek
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Zandvoort, Oleśnica
    Auto
    AR Giulietta (SAVALI) 2.0 TCT 215KM 405 Nm
    Postów
    623

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Może coś ze Start&Stop?
    w korkach jak ruszam co 10 sec. start&stop zawsze wylaczam...pozatym klima nie dziala gdy silnik jest wylaczony

    pozdro

    ---------- Post added at 19:46 ---------- Previous post was at 19:44 ----------

    Cytat Napisał tygrysio Zobacz post
    No właśnie odnoszę podobne wrażenie .... kiedyś miałem podobny obiaw w Fabii jak poduszka pod skrzynią była zje.....na.

    Chyba trzeba z tym do serwisu - bo nie sądzę by takie zachowanie dobrze wpływało na kondycje w/w elementów
    ja mam tak samo...po wcisnieciu sperzegla i wrzuceniu biegu jest jakis dziwny odglos....

    ---------- Post added at 19:57 ---------- Previous post was at 19:46 ----------

    Cytat Napisał TOM & JULIA Zobacz post
    Ta skrzynie to masakra od kąt zrobiło się ciepło rzęzi jak cholera. Przy zmianie jak również jak się jedzie powoli na 2-3 i się doda gazu , wygląd to jakby na przegubach był luz .
    Dajcie znac czy w PL serwisach robia cos na ten temat...czy nie robia problemow z naprawa gwarancyjna poniewaz skrzynia chodzi zdecydowanie dziwnie i za glosno, zreszta kazdy ma prawie ten sam problem wiec wiecie o co chodzi....ja w przyszlym tygodniu jade do serwisu w amsterdamie i zobaczymy czy fachowcy w NL beda wiedziec o co chodzi....ostatnio bylem
    z malym problemem odnosnie peknietego wyswietlacza temperatury i z odpieciem sie zaczepu w nadkolu...pisalem wczesniej o tym....mieli zamowic ta czesc i wymienic....
    czekam juz od 3 tygodni i ani znaku ze beda robic cos z tym...a ponoc czesc byla zamowiona...
    moze sprawdze w innym serwisie zobaczymy co tam powiedza....
    pozdrawiam i wesolych swiat!!!

Podobne wątki

  1. [145] skrzynia biegów 1,9 JTD
    Utworzone przez diretisima w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-10-2012, 19:47
  2. Skrzynia 6 biegów ze 166 136 KM
    Utworzone przez jbkobziak w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-04-2012, 18:33
  3. Skrzynia biegów
    Utworzone przez Czarek11 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-03-2012, 16:37
  4. Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 22-12-2011, 11:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory