Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 38

Temat: Odblokowywanie MiTo 79km

  1. #21
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar mantis30
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo MiTo
    Postów
    136

    Domyślnie

    Cytat Napisał metan Zobacz post
    To było najprostsze ale potrzebny dawca softu z wersji 95 KM a ponoć odczyt pamięci możliwy tylko na stole, jedynie zapis via obd jest możliwy. No i ja się na tym nie znam ale czy tam jakieś sumy kontrolne itp nie zależą od konkretnego urządzenia.
    Tak czy inaczej szału i tak nie będzie, jedynie będzie można wkręcać wyżej niż te 5 tys.
    Czy w ogóle ktoś w Polsce odblokował pełną moc 78-konnego MiTo? Wiadomo, że szału nie ma ale nawet możliwość wkręcenia wyżej (zwłaszcza przy wyprzedzaniu...) to już coś. Wg instrukcji również moment obrotowy jest w wersji minimalnie wyższy (126 vs 120 nm) ale osiągany przy nieco wyższych obrotach.

    Sam czytałem gdzieś, że podobno Dukiewicz w stolicy odblokowuje, ale najprostszym i najdroższym sposobem - wymiana ECU. W Holandii (Squadra-Tuning) i UK robią odblokowuje i optymalizację map (od 98 do nawet 105KM) za śmieszne pieniądze (maks. 1500 zł w przeliczeniu), tylko ta jazda w obie strony i czas...

    Szkoda, że u nas nie ma specjalistów od chip-tuningu z prawdziwego zdarzenia a przynajmniej skłonnych w ogóle podjąć takiej modyfikacji :/
    BTW. Próbowałem dodzwonić się do Cinsoftu, wysyłałem SMSy i maile - zero odpowiedzi. Po opiniach przczytanych tu na forum liczyłem na poważniejsze potraktowanie.

  2. #22
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar nestor
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Gulietta 1.4 170 km
    Postów
    17

    Domyślnie moja alfa 78/105

    Moje Mito przeszło chip tuning /okolice wału miedzyszyńskiego Warszawa .
    jestem w 200% zadowolony kontakt dostałem od Pana Marka.
    Profesjonalna zmiana softu bez przesady .. ( TZN SERWIS STWIERDZIŁ ZE JEST WSZYSTKO OK)
    To zupełnie inny samochód . Koszt 1300 zł .
    Moge podać komórke na prv. Czy zmienił bym dzisiaj soft jeszcze raz .Tak Tak NATYCHMIAST

  3. #23
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotr_c
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Stelvio & Stelvio
    Postów
    555

    Domyślnie

    Sorki za mały OT, ale jaka jest różnica pomiędzy MiTowskimi silnikami 1.4 z 78/95/105 KM?
    Czy nie można z 78 koników przez prosty chip tuning zrobić 105 bez żadnych perturbacji dla silnika?
    było: MiTo - jeździ nią młoda Alfisti
    AR 166 - takich już teraz nie robią...
    AR 146 1.6 bokser - najlepsza alfa jaką jeździłem

  4. #24
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    Było...
    78 i 95 to identyczne silniki i osprzet. Różnica tkwi w kilku linijkach kodu ograniczających przy 5 tys moc, ponizej 5 tys zachowują sie tak samo. 105 to inna odmiana tego silnika ze sterowaniem zaworów typu multiair. Silnik nie ma przepustnicy wiec mozna było zestroic go na wyzszą moc i moment.

  5. #25
    MITOholik
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał metan Zobacz post
    Było...
    78 i 95 to identyczne silniki i osprzet. Różnica tkwi w kilku linijkach kodu ograniczających przy 5 tys moc, ponizej 5 tys zachowują sie tak samo. 105 to inna odmiana tego silnika ze sterowaniem zaworów typu multiair. Silnik nie ma przepustnicy wiec mozna było zestroic go na wyzszą moc i moment.
    Czy 105 da rade wykręcić wyżej softem??

  6. #26
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar mantis30
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo MiTo
    Postów
    136

    Domyślnie

    Cytat Napisał MITOholik Zobacz post
    Czy 105 da rade wykręcić wyżej softem??
    Da się. Wiele to nie da, ale myślę, że wrażeniami jazdy przyjemniejsze będą
    Zobacz np. tu: http://www.optima-chiptuning.pl/chip...ultiair-105-KM

  7. #27
    Kuski
    Gość

    Domyślnie

    Odświeżam temat gdyż zainteresowany tematem poszedłem do renomowanego zakładu gdzie właściciel stwierdził, że już nieraz ktoś z takim tematem przychodził i nic z tego nie wychodziło, lecz pokazałem mu posty z tego forum, stwierdził, że sprawdzimy czy to przepustnica, umówiłem się na hamownie i oto wynik
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mito.jpg
Wyświetleń:	135
Rozmiar:	55.6 KB
ID:	83923
    Teraz Pan Andrzej będzie coś myślał z kodem, lecz najlepiej było by ściągnąć takiego z MiTo 95km(wyżej kolega twierdzi, że ma zmienione na 105KM, (dość dużo)) i wgrać do tego, stąd pytanie czy ma ktoś może dostęp do takich rzeczy(strony, pliki, firmy w PL)?

  8. #28
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar mantis30
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo MiTo
    Postów
    136

    Domyślnie

    Kolega wyżej tylko stwierdził, że da się - wg filmy z linka - osiągnąć 105KM, ale obawiam się, że bez modyfikacji w układzie dolotu, samym softem będzie jednak raczej ciężko - chyba, że się trafi wyjątkowy egzemplarz

    Ja mam odblokowane 95KM, robiłem u Andrzeja Poniedziałka. Więcej informacji tutaj: http://www.autocentrum.pl/awc/dzienn...wybryki-18550/

  9. #29
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotr_c
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Stelvio & Stelvio
    Postów
    555

    Domyślnie

    Cytat Napisał mantis30 Zobacz post
    Da się. Wiele to nie da, ale myślę, że wrażeniami jazdy przyjemniejsze będą
    Zobacz np. tu: http://www.optima-chiptuning.pl/chip...ultiair-105-KM
    Cześć,

    czy podczas Twoich poszukiwań nie obiło Ci się o uszy jak podkręcić multiaira?
    Te 105 KM kiepsko sobie z miciakiem radzą i przydało by się nieco mocy dołożyć.

    pzdr
    było: MiTo - jeździ nią młoda Alfisti
    AR 166 - takich już teraz nie robią...
    AR 146 1.6 bokser - najlepsza alfa jaką jeździłem

  10. #30
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar mantis30
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo MiTo
    Postów
    136

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotr_c Zobacz post
    Cześć,

    czy podczas Twoich poszukiwań nie obiło Ci się o uszy jak podkręcić multiaira?
    Te 105 KM kiepsko sobie z miciakiem radzą i przydało by się nieco mocy dołożyć.

    pzdr
    Samym softem może z 5-7 KM da się uzyskać, modyfikacja dolotu i wydechu na pewno dałaby większy uzysk, może i do 120 KM by doszło, ale... za jaką kasę?
    Szczerze mówiąc, to jeśli miałbym kilka tysięcy zł zainwestować w takie przeróbki (nie mówię o kutych tłokach, ostrym wałku, itp. - sam kompletny wydech kosztuje krocie) - wolałbym założyć mokrą instalację NOS. Dopał większy i dostępny chwilowo wtedy kiedy potrzeba, tj. np. podczas wyprzedzania czy ruszania spod świateł

Podobne wątki

  1. [MiTo] mito a sex
    Utworzone przez jjokocha w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 03-05-2017, 07:55
  2. [Mito] AR Mito 1.6 JTDm-2 120KM 2008 rok 110kkm małopolskie Siepraw
    Utworzone przez mca w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-11-2014, 12:46
  3. Odblokowywanie ICS
    Utworzone przez zadra66 w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 08-08-2012, 11:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory