Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 38 z 38

Temat: Odblokowywanie MiTo 79km

  1. #31
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotr_c
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Stelvio & Stelvio
    Postów
    555

    Domyślnie

    Cytat Napisał mantis30 Zobacz post
    ... założyć mokrą instalację NOS. Dopał większy i dostępny chwilowo wtedy kiedy potrzeba, tj. np. podczas wyprzedzania czy ruszania spod świateł
    żona tym jeździ.
    Abstrahując od faktu, że miciak pewnie by się rozleciał przy takim kopie, to na bank moje kochanie wyłoji w pierwszą latarnię na tym skrzyżowaniu

    Niech się więc toczy jak fabryka pozwala

    Dzięki za info.
    było: MiTo - jeździ nią młoda Alfisti
    AR 166 - takich już teraz nie robią...
    AR 146 1.6 bokser - najlepsza alfa jaką jeździłem

  2. #32
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar mantis30
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo MiTo
    Postów
    136

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotr_c Zobacz post
    żona tym jeździ.
    Abstrahując od faktu, że miciak pewnie by się rozleciał przy takim kopie, to na bank moje kochanie wyłoji w pierwszą latarnię na tym skrzyżowaniu

    Niech się więc toczy jak fabryka pozwala

    Dzięki za info.
    Mówisz, że mogłoby się skończyć tak jak na egzaminie na prawo jazdy w Częstochowie?

    Rozlecieć to by się Miciak mógł gdyby na jednym strzale żona całą butlę wypsikała

  3. #33
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    odświeżam temat - komuś udało się zdobyć / wgrać soft od 95KM albo wie gdzie i za ile można to zrobić?

  4. #34
    Użytkownik Fachowiec Avatar maly_777
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 156 FL SW 1.9 16V
    Postów
    2,497

    Domyślnie

    Poznań czy Warszawa ?

    KODOWANIE KLUCZY (Giulia Stelvio 159 inne)
    Konwersje USA->EU
    UPDATE MAP DO NAJNOWSZYCH 2023 (1,2,3 generacja), również z rynków USA
    KODOWANIE (używanych) RADARÓW ACC/DASM, BLISSów, zmiana radia i aktywacja AA/CP offline

  5. #35
    Użytkownik Znawca Avatar dziadzia82
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Julka 2018 150Mair Veloce . Stelvio Sprint 2020
    Postów
    1,325

    Domyślnie

    silnik 77 km ma głowice 8 zaworowa max moc to góra 82 kucy.
    95 głowica 16 zaworowa góra 100-105 kucy na dobrze ułozonym bloku
    tyle w tym temacie

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał metan Zobacz post
    A szybkość reagowania na pedał gazu to jak jest realizowana jak nie mapami ?
    IMHO wychylenie silnika krokowego przepustnicy jest funkcją rezystancji potencjometra pedału gazu i obrotów silnika. Powiedzmy obrazowo że na niskich obrotach ok 1500 obr dla 10% wychylenia pedału gazu, w trybie D masz 20% wychylenia przepustnicy na jednej mapie, a drugiej dla N i A jest 5%. Te charakterystyki się "schodzą" na oko około 3 tys obr więc nie jest tak że tryb D jest inny o stałą wartość, Nie ma bata muszą być dwie mapy.
    Można to nawet obadać dokładnie podczas jazdy monitorując obydwa parametry FES-em alfaobd itp.
    No i obie z tych map wymuszają 85 % wychylenia przepustnicy powyżej ok 5000 obr jeżeli pedał gazu wciśnięty powyżej tych 85 %.
    Myślę że byłby na to sposób z czujnikiem na pedale gazu (lub też pobierając rezystancję z oryginalnego potencjometru) odcinający komendy do krokowca gdy otworzy się on na full a pedał jest wciśnięty do podłogi. Ale bez jakiegoś mikrokontrolera się nie obejdzie no i trzeba jakoś ominąć błędy które niewątpliwie sie wywalą przy niezgodności żądania położenia przepustnicy a faktyczną pozycją co może być trudne.
    Wydaje mi się również że zamiana samego ecu silnika nie wymaga innych zabiegów bo wszelkie autoryzacje tzn transponder kluczyka pilot itp wykonuje Body comp i linią can przesyła jedynie sygnał zgody do ecu.
    Wg epera ecu kosztowało ok 2500 zł.
    podbijany jest sygnał pedału przyspieszenia nic wiencej

  6. #36
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    Cytat Napisał maly_777 Zobacz post
    Poznań czy Warszawa ?
    Aktualnie W-wa

  7. #37
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar LukasJ
    Dołączył
    02 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Alfa Romeo Mito 1.4 16v
    Postów
    34

    Domyślnie

    Odświeżam temat podmienial ktos ecu z 95KM do 78KM albo jakos inaczej odblokowal za rozsadne pieniadze ? Dzwonilem w kilka miejsc i ceny wolaja troche z czapy :/ srednio 1300zl a nic nie wymieniaja przeciez i doslownie dwie godziny pracy a moze i mniej nawet... Chyba ze ma ktos namiar na kogoś kto to zrobi troche taniej ?? Czy zna ktos nr seryjny centralki ecu do silnika 95KM bo nie moge znaleźć.... W eperze znalazlem do 1.4 16v 78 i 105 KM ale do 95KM niestety nie a tylko w tedy jestem wstanie znalezc i ewentualnie podmienic ecu
    Ostatnio edytowane przez LukasJ ; 12-03-2018 o 22:41

  8. #38
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    Odgrzewam bo może komuś się przyda. W końcu znalazłem chwilę, aby zgłębić temat i sprawa "odblokowania" okazuje się dość prosta i tania.
    Potrzebny jest komp od wersji 95KM o numerze 51830585 i programator CH341a z klipsem. Siedzi tam pamięć ST95160, którą łatwo się programuje po SPI. Wszystko plug&play, żadnego lutowania itd. Najtrudniej otworzyć komputer bo jest sklejony naprawdę solidnie.
    Po rozebraniu ECU wgrywamy plik virgin, podłączamy do auta, sprawdzamy, kasujemy błędy i powinno działać. Na koniec tylko skręcenie kompa na silikon i wymiana starego.
    Można tak zaprogramować pewnie wszystkie kompy Boscha ME 7.9.10. Plik virgin znalazłem od jakiegoś fiata, po obróbce mam poprawne ISO code więc nie ma problemu z podłączeniem kompa, osiowaniem itd.
    Gdyby ktoś potrzebował pliku prośba o wiadomość na priv.

Podobne wątki

  1. [MiTo] mito a sex
    Utworzone przez jjokocha w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 03-05-2017, 07:55
  2. [Mito] AR Mito 1.6 JTDm-2 120KM 2008 rok 110kkm małopolskie Siepraw
    Utworzone przez mca w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-11-2014, 12:46
  3. Odblokowywanie ICS
    Utworzone przez zadra66 w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 08-08-2012, 11:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory