Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Temat: trzeszczace fotele i cos jeszcze....

  1. #1
    abdave
    Gość

    Cool trzeszczace fotele i cos jeszcze....

    Hej Witam wszystkich po majowkowym szalenstwie.....wracajac z Krynicy Morskiej zauwazylem a nawet uslyszalem ze skrzypi mi fotel po stronie kierowcy- oparcie i poddupnik- oraz po stronie pasazera,czy ktos z Was ma tez takie problemy? Druga sprawa to szyby...jadac po nierownosciach slysze jak szyba ociera( po obu stronach) o uszzczelke i wydaje dzwieki, ktore mnie irytuja i sa dosc glosne....zaden plyn do uszczelek nie pomaga na dluzszy czas, a w serwisie niby cos poprawili ale jak widac nic to nie pomoglo...jakies rady?

  2. #2
    darek3972
    Gość

    Domyślnie

    Myślałem, że ja jestem chyba przewrażliwiony, ale w mojej Julce, wystepuje podobne trzeszczenie fotela kierowcy, na odcinku oparcia pleców. W mojej wersji jest elektryczna regulacja odcinka ledźwiowego, moze to jest przyczyna skrzypienia? jest to dość irytujące, da sie z tym żyć i nie wiem, czy jest to rzecz do ewentualnej reklamacji.

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Adalbrecht
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Hyundai i30N
    Postów
    107

    Domyślnie

    W MiTo identyczna diagnoza.

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    Wprawdzie u mnie szyby nie skrzypią ale coś kiedyś słyszałem że komus się uszczelka podwinęła i skrzypiało.
    W fotelach natomiast skrzypiały plastiki-osłony. Lekarstwem była zmiana mocowania tzn wywierciłem nową dziurę na wkręt mocujący obok starej w metalowej ramie fotela(zbadane empirycznie w jakim położeniu osłona nie skrzypi. IMHo skuteczne byłoby również ściągnięcie plastiku i wyklejenie czymś "tkaninopodobnym" od spodu.

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar milleniusz
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    387

    Domyślnie

    A właśnie - miałem pisać, a potem mi się zapomniało. Swego czasu narzekałem na trzeszczenie i to właśnie był fotel, męczyło mnie dobre dwa tygodnie, bo nie mogłem namierzyć skąd te uporczywe dźwięki. Rozwiązaniem jest - odkręcić fotel do pozycji leżącej, wtedy jest łatwy dostęp do zawiasów, trybów i całej tej mechanizacji, napuścić WD40 na maksa, byle nie wyciekło z drugiej strony i już. Jak ręką odjął.
    Ostatnio edytowane przez milleniusz ; 05-05-2011 o 14:17

  6. #6
    leDiable
    Gość

    Domyślnie

    U mnie w Biance póki co nic nie skrzypi, ale dzięki za radę z WD40 i osłonami. Jak się zacznie problem to pewnie skorzystam z tych pomysłów

  7. #7
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    01-486 Warsaw PL / 95014 Cupertino CA
    Auto
    Dające Radość z Jazdy
    Postów
    628

    Domyślnie

    U mnie dziś zastrajkowal i wpadł w rezonans glosnik wysokotonowy w lewych drzwiach. Dostał dwa deliktne "argumenty" i mu przeszło ktoś był z takimi przypadlosciami w ASO .

  8. #8
    deryl
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał tygrysio Zobacz post
    U mnie dziś zastrajkowal i wpadł w rezonans glosnik wysokotonowy w lewych drzwiach. Dostał dwa deliktne "argumenty" i mu przeszło ktoś był z takimi przypadlosciami w ASO .
    U mnie czasem tez brzeczy glosnik. Nie mowilem jeszcze o tym w aso bo maja mnie juz chyba dosc. Poza tym trzeszczy mi uchwyt/podlokietnik do zamykania drzwi lewych jak sie o niego opre a i jeszcze poluzowal sie uchwyt na ktorym zatrzaskuja sie drzwi bagaznika i tez troche halasowal. W aso probowali mi wmowic ze musi byc luz na tym uchwycie

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar milleniusz
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    387

    Domyślnie

    Cytat Napisał tygrysio Zobacz post
    U mnie dziś zastrajkowal i wpadł w rezonans glosnik wysokotonowy w lewych drzwiach. Dostał dwa deliktne "argumenty" i mu przeszło ktoś był z takimi przypadlosciami w ASO .
    Ja miałem luźny duży głośnik w prawych przednich drzwiach. Poprawili mi to przy okazji innej roboty.

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    bRZĘCZĄCY- CHARCZĄCY GŁOŚNIK - TO USZKODZONA CEWKA GŁOŚNIKA - PODLEGA WYMIANIE W RAMACH GWARANCJI
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

Podobne wątki

  1. [159] Jeszcze raz o DPF...
    Utworzone przez Jaromir191280 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-11-2014, 23:54
  2. [159] EGR i co jeszcze ?
    Utworzone przez Robson1236 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 08-06-2013, 09:49
  3. Co jeszcze???
    Utworzone przez starnaw w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-10-2010, 20:15
  4. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-08-2010, 11:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory