Strona 47 z 122 PierwszyPierwszy ... 37383940414243444546474849505152535455565797 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 461 do 470 z 1215

Temat: Felgi do Giulietty

  1. #461
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    Mito MA 135@175
    Postów
    173

    Domyślnie

    Cytat Napisał D154573R Zobacz post
    Cześć,

    Muszę się Was poradzić. Mam Giuliette Veloce i zastanawiam się czy jest sens zakupu felg na zimę? Podobają mi się jedynie oryginalne wzory i z powodu powiększonych zacisków w grę wchodzą felgi 17 i 18-calowe. Jako, że koszt używek to 2,5-3,5 tys. zł + opony myślę czy nie lepszym rozwiązaniem byłaby wymiana opon na fabrycznych felgach. W związku z tym mam pytanie, czy takie wymiany niosą za sobą ryzyko uszkodzenia lub porysowania felg?
    Zawsze masz pewne ryzyko. Wszystko zależy od osoby, która obsługuje dane stanowisko. Musisz jeszcze pamiętać o jednej sprawie, że ściąganie i ponowne zakładanie tej samej opony na felgę skraca jest żywotność.

  2. #462
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Ryzyko jest umiarkowane. Moje już zaliczyły kilka wymian i ogólnie wyglądają dobrze. Jak się przypatrzeć są pojedyncze rysy "obwodowe". Stojąc obok samochodu nic nie widać. Decydowałbym się na osobne felgi tylko jakby to miał być inny rozmiar (pewnie 18 na lato, 17 na zimę).

    Z tym skracaniem żywotności opon to proszę o jakąś skalę problemu, bo jeszcze nie widziałem opon skatowanych zmianami, a widziałem 10-letnie Dębice Vivo po... 10 zdjęciach i założeniach, które jakoś żyły.

  3. #463
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    Mito MA 135@175
    Postów
    173

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiLykie Zobacz post
    Ryzyko jest umiarkowane. Moje już zaliczyły kilka wymian i ogólnie wyglądają dobrze. Jak się przypatrzeć są pojedyncze rysy "obwodowe". Stojąc obok samochodu nic nie widać. Decydowałbym się na osobne felgi tylko jakby to miał być inny rozmiar (pewnie 18 na lato, 17 na zimę).

    Z tym skracaniem żywotności opon to proszę o jakąś skalę problemu, bo jeszcze nie widziałem opon skatowanych zmianami, a widziałem 10-letnie Dębice Vivo po... 10 zdjęciach i założeniach, które jakoś żyły.
    Z zewnątrz tego nie widać. Chodzi o strukturę opony wewnątrz, która przy ściąganiu i zdejmowaniu cierpi.
    To, że opony wyglądają, że żyją to nie oznacza, że nadają się do jazdy.

  4. #464
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał karol_mito Zobacz post
    Z zewnątrz tego nie widać. Chodzi o strukturę opony wewnątrz, która przy ściąganiu i zdejmowaniu cierpi.
    To, że opony wyglądają, że żyją to nie oznacza, że nadają się do jazdy.
    Widać, nie widać. Ale masz jakieś konkretne wartości po ilu założeniach/zdjęciach nie nadają się już do jazdy? Najlepiej poparte jakimis badaniami... (Bo coś czuję, że jest to skrócenie żywotności z 50 lat do 20 lat...)

  5. #465
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    Mito MA 135@175
    Postów
    173

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiLykie Zobacz post
    Widać, nie widać. Ale masz jakieś konkretne wartości po ilu założeniach/zdjęciach nie nadają się już do jazdy? Najlepiej poparte jakimis badaniami... (Bo coś czuję, że jest to skrócenie żywotności z 50 lat do 20 lat...)
    Raczej nikt nie odpowie na zadane przez Ciebie pytanie. Opony są różne w zależności od producenta, jedne mają wzmacniane ścianki bocznej, drugie nie.
    Dla jednej osoby opona nadaje się do jazdy bo ma bieżnik, druga odłoży opony bo już wie że samochód inaczej zachowuje się w konkretnych warunkach.
    Możesz zadać sobie pytanie dlaczego jest tak dużo opon np. z rynku niemieckiego? Roczne, ładny bieżnik itd. Tylko z jakiejś przyczyny te osoby je zmieniły.
    U nas takie opony mają branie bo są tańsze itd. Znajomy już na takich oponach się przejechał i od tego czasu kupuje nowe.

  6. #466
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Obstawiam, że opony z rynku niemieckiego są z rozbitków. Raczej nie dlatego, że wyczerpały swój limit nałożeń i zdjęć (w ciągu roku, jak napisałeś). Albo są to zdekompletowane komplety (3 sztuki). Ale nie wiem, nigdy nie szukałem używanych opon, więc nie mam doświadczenia z asortymentem allegro.

    Reasumując wydaje mi się, że jeśli ktoś zmienia opony raz w roku i realnie opona ma szanse przejechać 3-4 sezony (więcej i tak strach, bo guma coraz starsza), czyli mieć na koncie po 3-4 nałożenia i o jedno zdjęcie mniej (nie liczę ostatniego zdjęcia przed wyrzuceniem) to nie jest to wartość wpływająca w znaczący sposób na jej parametry...

  7. #467
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 150KM MY16
    Postów
    27

    Domyślnie

    Hejka, gdyby ktos byl zainteresowany, mam na sprzedaz nowe felgi 18" wzor 7HP tak jak na zdjeciu

    Cena catalogowa to 1465zl/szt. sprzedam caly komplet za 4 tys.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	giulietta_veloce_exteriors-1.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	28.0 KB
ID:	214537

  8. #468
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta Veloce
    Postów
    56

    Domyślnie

    Orientuje się ktoś czy felgi w kształcie turbin wychodziły również w wersji błyszczącej? Znalazłem na Allegro ale nie mam pewności czy są oryginalne.

    http://allegro.pl/felgi-alfa-romeo-g...599813361.html

  9. #469
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    AR G
    Postów
    1,126

    Domyślnie

    Cytat Napisał D154573R Zobacz post
    Orientuje się ktoś czy felgi w kształcie turbin wychodziły również w wersji błyszczącej? Znalazłem na Allegro ale nie mam pewności czy są oryginalne.

    http://allegro.pl/felgi-alfa-romeo-g...599813361.html
    wszystkie są błyszczące jak są czyste i jak ktoś umie zrobić dobre zdjęcia ;]

    te są oryginalne

  10. #470
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta Veloce
    Postów
    56

    Domyślnie

    Te też wyglądają na oryginalne a nie są błyszczące tylko matowe:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	KGX_8131.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	134.1 KB
ID:	215487Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	article-1322153-0B834A26000005DC-281_468x286.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	50.6 KB
ID:	215488Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	alfa_romeo__giulietta_cloverleaf__2010__026_250.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	26.8 KB
ID:	215489

    Takich jak na aukcji nigdzie nie znalazłem.

Podobne wątki

  1. [159] Felgi z Giulietty do 159
    Utworzone przez Ayyo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 22-06-2021, 15:16
  2. [Giulietta] Felgi 16-tki do giulietty
    Utworzone przez wolnemiasto w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 20-01-2016, 19:20
  3. Urodziny Giulietty
    Utworzone przez kozi_Lukasz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-05-2014, 12:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory