Strona 78 z 122 PierwszyPierwszy ... 28686970717273747576777879808182838485868788 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 771 do 780 z 1215

Temat: Felgi do Giulietty

  1. #771
    Użytkownik Świeżak Avatar cimon102
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Suwałki
    Auto
    AlfaRomeo Giulietta 1,6Jtdm
    Postów
    76

    Domyślnie

    Może ktoś zechce stalowe 16+ ori kołpaki?

  2. #772
    ZBANOWANY Rowerzysta
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    AR Giulietta 150KM, Jeep Renegade
    Postów
    369

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    nic nie napisałeś że masz opony z tego co widzę... nie mamy zdolności jasnowidzenia żeby wiedzieć o co Ci dokładnie chodzi - odnosimy się do pomysłu kupna takich a nie innych felg i dostałeś parę różnych opinii/sugestii.
    ET przy większych felgach w Giulietcie (a tam oponach 225 i felgach 7.5") jest takie samo czyli ET41, to jeśli chcesz żeby przynajmniej koła nie chowały się brzydko do środka wg wersji z większymi felgami, to powinieneś zmniejszyć ET (nie wiem czemu tak dziwnie zrobili w Giulietcie, w 159 felgi 16" miały mniejsze ET). żeby mieć to samo wysunięcie zewnętrznej powierzchni felgi co w ori 17/18 to musiałoby być ET35 (41-0.5"/2), ale można bardziej poszaleć i trochę je wystawić. Ja mam np założone felgi ze 159 18"x8" ET41, czyli wystają kolejne ~6mm wg ori 18" w Giulietcie (bo mimo że ET to samo, to felgi w G są 7.5"), czyli mógłbyś brac ET w okolicach 29, a tak naprawdę dałoby się to bardziej wysunąć jeśli akurat takie byłyby Twoje preferencje. Będziesz montował sporadycznie łańcuchy czy nie ma takiej potrzeby? Pytam, bo wtedy trzebaby dobrze się przyglądnąć czy by gdzieś nie wadziły gdybyś zszedł z ET<35. FYI, w G na 17" ori mam grube łańcuchy i nie ma problemu.
    Dzięki za sensowne wyjaśnienie. Chyba kupię te 35 ET, zwłaszcza że nigdzie w konfiguratorze nie spotkałem się z ET 41, tylko zawsze w okolicach 35. A chyba skądś te dane do konfiguratorów biorą.
    Zaczynam dochodzić do wniosku, że w instrukcji jest błąd i to wcale nie jest 41. Ciekawe czy gdzieś na oryginalnych felgach jest oznaczenie ET.

    7Jx16 H2 ET41
    7 1/2 Jx17 H2 ET41
    7 1/2 Jx18 H2 ET41

    Jeszcze myślę nad takimi: dużo tańsze, a i tak mają być tylko na zimę. Jeszcze gdyby w nich były półksiężyce, to były identyczne jak oryginalne.

    http://www.felgi.pl/felga/anzio/ligh...multiair-110kw
    Ostatnio edytowane przez Knapek ; 06-09-2018 o 10:06

  3. #773
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair / Mito 1.4 TB
    Postów
    511

    Domyślnie

    Konfigurator dobierze Ci tak, żeby coś dobrać....nawet jak nie do końca pasuje, ważne żeby sprzedać
    Na allegro jest sporo felg z ET41, bez problemów znajdziesz też oryginały Alfy, więc to nie błąd w instrukcji tylko błąd (być może celowy) w konfiguratorze.

  4. #774
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek1983 Zobacz post
    Konfigurator dobierze Ci tak, żeby coś dobrać....nawet jak nie do końca pasuje, ważne żeby sprzedać
    Na allegro jest sporo felg z ET41, bez problemów znajdziesz też oryginały Alfy, więc to nie błąd w instrukcji tylko błąd (być może celowy) w konfiguratorze.
    albo mądrzejsi ludzie akurat zrobili konfigurator bazując na wysunięciu zewnętrznej powierzchni felgi wg felg o większych rozmiarach, tak żeby się niepotrzebnie nie chowały felgi do środka. w G AR dla 16" ustaliła dziwne ET, w 159 zrobili to dobrze, 16" 7" to dali ET o 7mm mniejsze(ET34) niż dla 17(x7.5ET41).
    Po tym jak widzę że dla Giulii na tył występują 2 rodzaje szerokich felg 18x9" jedne z ET34 a drugie z ET44.5 to już nic mnie nie zdziwi - czasem mam wrażenie że dają co popadnie a przynajmniej nie widać szczególnej logiki w tym co robią.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #775
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulietta 170 KM MultiAir
    Postów
    152

    Domyślnie

    Powiedzcie panowie, czy felga malowana na czarno nadaje się na zimę czy lepsza będzie zwykła, srebrna?

  6. #776
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    681

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jan Marek Zobacz post
    Powiedzcie panowie, czy felga malowana na czarno nadaje się na zimę czy lepsza będzie zwykła, srebrna?
    Najlepsza będzie biała
    Co to w ogóle za pytanie?

  7. #777
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar domin
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    762

    Domyślnie

    Cytat Napisał mareksz159 Zobacz post
    Najlepsza będzie biała
    Co to w ogóle za pytanie?
    Raczej szara, sól jak wychodzi nie jest idealnie biała [emoji6]

  8. #778
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulietta 170 KM MultiAir
    Postów
    152

    Domyślnie

    Cytat Napisał mareksz159 Zobacz post
    Najlepsza będzie biała
    Co to w ogóle za pytanie?
    Pytanie o kolor felgi na zimę.

    Bynajmniej nie ze względów estetycznych.

  9. #779
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulietta 170 KM MultiAir
    Postów
    152

    Domyślnie

    Chodzi mi o te felgi. Czy sól nie zniszczy w zimie farby? W sklepach piszą, że niby ne jest polecana na zimę, jak wszystkie czarne.
    https://www.oponeo.pl/Temp/mak-torin...f-l600-sk1.png

  10. #780
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar domin
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    762

    Domyślnie

    Zakupiona przez Ciebie felga nie powinna ulegać korozji niezależnie od koloru na jaki jest pomalowana. W wypadku gdyby jednak skorodawała, masz jeszcze gwarancję bądź rękojmię.

    P.s
    Pierwotna wiadomość jest również czytelna. Być może zauważyłeś ( bądź zauważył Pan, bo przecież nie przeszliśmy na Ty), że język polski się upraszcza od wielu lat. Np już nie zwracamy się do siebie per Wać Pan, tylko samo Pan. Nie utrudniajmy sobie wzajemnie życia.
    ___________

    Nie powinna, jak kupisz i zniszczy To masz przecież gwarancję [emoji6]
    Ostatnio edytowane przez domin ; 10-10-2018 o 09:21

Podobne wątki

  1. [159] Felgi z Giulietty do 159
    Utworzone przez Ayyo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 22-06-2021, 15:16
  2. [Giulietta] Felgi 16-tki do giulietty
    Utworzone przez wolnemiasto w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 20-01-2016, 19:20
  3. Urodziny Giulietty
    Utworzone przez kozi_Lukasz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-05-2014, 12:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory