Strona 79 z 122 PierwszyPierwszy ... 29697071727374757677787980818283848586878889 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 781 do 790 z 1215

Temat: Felgi do Giulietty

  1. #781
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulietta 170 KM MultiAir
    Postów
    152

    Domyślnie

    Pisz po polsku z łaski swojej.

  2. #782
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    SLU
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 120HP 2011
    Postów
    95

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jan Marek Zobacz post
    Chodzi mi o te felgi. Czy sól nie zniszczy w zimie farby? W sklepach piszą, że niby ne jest polecana na zimę, jak wszystkie czarne.
    https://www.oponeo.pl/Temp/mak-torin...f-l600-sk1.png
    Sól farby raczej nie zniszczy, tym bardziej, że MAK produkuje dobre jakościowo felgi. To nie jest jakiś chiński wyrób. Skorodować może jednak ta polerowana część, którą widać na froncie, dlatego felg polerowanych nie poleca się na zimę. Ten poler jest zabezpieczony jakąś powłoką (to nie jest gołe aluminium), ale z doświadczenia wiem, że w kontakcie z solą i tak nie daje rady.
    Alfa Romeo 147 1.9JTD 16V 140HP 2003 (2009-2017)
    Alfa Romeo Giulietta 1.4TB 120HP 2011 (2017-?)

  3. #783
    ZBANOWANY Rowerzysta
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    AR Giulietta 150KM, Jeep Renegade
    Postów
    369

    Domyślnie

    U mnie czarne nie pasują, ale teraz co drugi samochód z salonu, zwłaszcza francuski pseudo SUV ma takie felgi. To co, sprzedają samochody z felgami tylko na lato?

  4. #784
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar domin
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    762

    Domyślnie

    Myślicie że taka felga podejdzie pod Julkę z Brembo?
    Felgi stalowe: wymiary 7J x 17H2, odsadzenie ET 50, rozstaw śrub 5x108, otwór centrujący 60
    Na pewno śruby pływające, ale myślę o ET i o otworze centującym....

  5. #785
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    Cytat Napisał Knapek Zobacz post
    U mnie czarne nie pasują, ale teraz co drugi samochód z salonu, zwłaszcza francuski pseudo SUV ma takie felgi. To co, sprzedają samochody z felgami tylko na lato?
    po prostu ta felga ma polerowany front pokryty lakierem bezbarwnym pod którym lubi się aluminium utleniać tyle w temacie.

  6. #786
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar domin
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    762

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    po prostu ta felga ma polerowany front pokryty lakierem bezbarwnym pod którym lubi się aluminium utleniać tyle w temacie.
    Na ilu felgach/modelach to testowałes, bo ja miałem podobne felgi, ale jakieś no name w Grandę Punto i po kilku sezonach nie widziałem tam korozji. Fakt w zimie jeździły rok ale potem latem ze 4 sezony. Teraz kwestia czy mi się taki dobry egzemplarz trafił czy może to nie jest regułą że rdzewieją albo jedną Zima to za mało dla utleniania?
    Ostatnio edytowane przez domin ; 12-10-2018 o 05:36

  7. #787
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    AR G
    Postów
    1,126

    Domyślnie

    Cytat Napisał domin Zobacz post
    Na ilu felgach/modelach to testowałes, bo ja miałem podobne felgi, ale jakieś no name w Grandę Punto i po kilku sezonach nie widziałem tam korozji. Fakt w zimie jeździły rok ale potem latem ze 4 sezony. Teraz kwestia czy mi się taki dobry egzemplarz trafił czy może to nie jest regułą że rdzewieją albo jedną Zima to za mało dla utleniania?
    jak nie uszkodzisz lakieru i sól nie podejdzie to alu z lakierem nie zacznie korodować. Są słabsze i gorsze lakiery na felgach, jak doświadczenie pokazuje większość felg prędzej czy szynciej gdzieś się zadrze, gdzieś spod kół innego auta kamień pójdzie i nawet na fabryczych felgach (a może raczej "zwłaszcza" bo ich jest najwięcej) zacznie korodować, a lakier odpadać - opłacalność przywrócenia do stanu pierwotnego jest taka że taniej kupić używaną felgę w stanie idealnym

  8. #788
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    AR G
    Postów
    1,126

    Domyślnie

    Cytat Napisał domin Zobacz post
    Na ilu felgach/modelach to testowałes, bo ja miałem podobne felgi, ale jakieś no name w Grandę Punto i po kilku sezonach nie widziałem tam korozji. Fakt w zimie jeździły rok ale potem latem ze 4 sezony. Teraz kwestia czy mi się taki dobry egzemplarz trafił czy może to nie jest regułą że rdzewieją albo jedną Zima to za mało dla utleniania?
    jak nie uszkodzisz lakieru i sól nie podejdzie to alu z lakierem nie zacznie korodować. Są słabsze i gorsze lakiery na felgach, jak doświadczenie pokazuje większość felg prędzej czy szynciej gdzieś się zadrze, gdzieś spod kół innego auta kamień pójdzie i nawet na fabryczych felgach (a może raczej "zwłaszcza" bo ich jest najwięcej) zacznie korodować, a lakier odpadać - opłacalność przywrócenia do stanu pierwotnego jest taka że taniej kupić używaną felgę w stanie idealnym

  9. #789
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulietta 170 KM MultiAir
    Postów
    152

    Domyślnie

    W takim razie zdecyduję się chyba na te:
    https://www.oponeo.pl/Temp/mak-torin...f-l600-sk1.png

    Zastanawiam się jeszcze czy zamówić dekielki z Allegro, czy będą pasować takie nalepki silikonowe z logo.
    Ostatnio edytowane przez Jan Marek ; 12-10-2018 o 07:40

  10. #790
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    Cytat Napisał domin Zobacz post
    Na ilu felgach/modelach to testowałes, bo ja miałem podobne felgi, ale jakieś no name w Grandę Punto i po kilku sezonach nie widziałem tam korozji. Fakt w zimie jeździły rok ale potem latem ze 4 sezony. Teraz kwestia czy mi się taki dobry egzemplarz trafił czy może to nie jest regułą że rdzewieją albo jedną Zima to za mało dla utleniania?
    praktycznie w każdym aucie w tego rypu polerowanym rantem jest problem - w bravo tak miałem i w Jule poprzedniej na turbinach tez- nie ma cudu - felga jest na rażona na kamyki wiec takie cuda będą się robić wcześniej czy później szczególnie w zimie.

Podobne wątki

  1. [159] Felgi z Giulietty do 159
    Utworzone przez Ayyo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 22-06-2021, 15:16
  2. [Giulietta] Felgi 16-tki do giulietty
    Utworzone przez wolnemiasto w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 20-01-2016, 19:20
  3. Urodziny Giulietty
    Utworzone przez kozi_Lukasz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-05-2014, 12:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory