Strona 90 z 122 PierwszyPierwszy ... 408081828384858687888990919293949596979899100 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 891 do 900 z 1215

Temat: Felgi do Giulietty

  1. #891
    Użytkownik Świeżak Avatar Zefir
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta JTDm 170 TCT
    Postów
    195

    Domyślnie

    A te drugie to 18?
    Ja mam dokładnie takie jak na pierwszym zdjęciu. Te półksiężyce są dość podobne w stylistyce i dlatego zastanawiam czy jeśli już 18 to nie turbinki lub taki model jak na drugim zdjęciu. Będą się zdecydowanje różniły od siebie. Te drugie jako Ori dostępne od ok 3000 PLN, a z tego co widziałem, dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych.

  2. #892
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    359

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zefir Zobacz post
    A te drugie to 18?
    Ja mam dokładnie takie jak na pierwszym zdjęciu. Te półksiężyce są dość podobne w stylistyce i dlatego zastanawiam czy jeśli już 18 to nie turbinki lub taki model jak na drugim zdjęciu. Będą się zdecydowanje różniły od siebie. Te drugie jako Ori dostępne od ok 3000 PLN, a z tego co widziałem, dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych.
    No to są oryginalne pierwsze roczniki takie mialy chyba do wyboru.Tamte drugie to chyba od 2015 roku wzór.Kupiłem te drugie od kogoś z forum za 3k z oponami Pirelli sotozero chciałem turbiny ale nie było żandnych w ładnym stanie wtedy na aukcjach.Jak masz czerwony kolor to weż grafit jak czarny to weż standardowe ja niestety mam standard.Tak te drugie to 18

  3. #893
    Użytkownik Świeżak Avatar Mrseeba03
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB / Ibiza V 1.0 TSI
    Postów
    217

    Domyślnie

    Też kupiłem akcesoryjne 18' na ten sezon - prezentują się naprawdę dobrze

  4. #894
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Tu nie idzie o szerokość opony, tylko większą masę bezwładności felgi. Proponuję założyć 16, a potem 19 dni i porownac przyspieszenia i spalanie. Między 17 a 18 będzie mniejsza różnica, ale będzie.

  5. #895
    Użytkownik Świeżak Avatar Zefir
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta JTDm 170 TCT
    Postów
    195

    Domyślnie

    To na pewno jest coś za coś, ale Alfa jest warta by wyglądać coraz piękniej
    Wracając jeszcze do śrub, moje nie wyglądają już delikatnie mówiąc najświeższej i gdybym się zdecydował, to zakupię również komplet śrub.
    I może ktoś z pamięci podpowie jaki rozmiar, bo tak to muszę poszukać gdzieś w specyfikacji.
    Gdzie ew kupić? Widzę sporo ofert na Allegro, ale czy nawet taka rzecz jak śruba może być gorszej jakości i zwykłą podróbką?
    Czy używa ktoś może takich chromowanych nakładek na śruby, bo to też jest jakieś rozwiązanie.
    Wreszcie spotkałem się z zestawami antykradzieżowymi może ktoś wypowie się na ten temat. Chyba czasy, gdy giną felgi a samochód rano na cegłach minęły
    Pozdrawiam

  6. #896
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    359

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zefir Zobacz post
    To na pewno jest coś za coś, ale Alfa jest warta by wyglądać coraz piękniej
    Wracając jeszcze do śrub, moje nie wyglądają już delikatnie mówiąc najświeższej i gdybym się zdecydował, to zakupię również komplet śrub.
    I może ktoś z pamięci podpowie jaki rozmiar, bo tak to muszę poszukać gdzieś w specyfikacji.
    Gdzie ew kupić? Widzę sporo ofert na Allegro, ale czy nawet taka rzecz jak śruba może być gorszej jakości i zwykłą podróbką?
    Czy używa ktoś może takich chromowanych nakładek na śruby, bo to też jest jakieś rozwiązanie.
    Wreszcie spotkałem się z zestawami antykradzieżowymi może ktoś wypowie się na ten temat. Chyba czasy, gdy giną felgi a samochód rano na cegłach minęły
    Pozdrawiam
    Jak chcesz to wyślij mi śruby to Ci je ocynkuje

  7. #897
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    Tu nie idzie o szerokość opony, tylko większą masę bezwładności felgi. Proponuję założyć 16, a potem 19 dni i porownac przyspieszenia i spalanie. Między 17 a 18 będzie mniejsza różnica, ale będzie.
    idzie, bo szersza opona to więcej materiału (guma/aluminium) czyli masa (a bradziej moment bezwładności - czyli masa w ruchu obrotowym), do tego większe opory toczenia.

    jeśli rozważasz zestaw tej samej szerokości (felga/opona) a tylko różne średnice felg, to akurat ani masa ani moment bezwładności nie powinny się wiele różnić (bardziej zależy to od wzoru - np w 159 przy 18" masy to były 12-14kg/felgę w zależności od wzroru), a opory toczenia będą takie same.

    w przypadku porównania z 16" felga a co za tym idzie opona jest węższa, stąd i niższe masy, moment bezwładności i opory toczenia.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #898
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair / Mito 1.4 TB
    Postów
    513

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    jeśli rozważasz zestaw tej samej szerokości (felga/opona) a tylko różne średnice felg, to akurat ani masa ani moment bezwładności nie powinny się wiele różnić (bardziej zależy to od wzoru - np w 159 przy 18" masy to były 12-14kg/felgę w zależności od wzroru), a opory toczenia będą takie same.
    Moment bezwładności nie zależy tylko od masy ale od jej rozłożenia. Sama felga 18'' może mieć mniejszą masę niż 17'' ale większy moment bezwładności, bo jej najcięższy element znajduje się dalej od osi obrotu, co przełoży się bezpośrednio na przyspieszenie.

  9. #899
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Giulietta
    Postów
    5

    Domyślnie

    Skoro nie było oryginalnych półksiężyców/sierpów 17", może ktoś podrzucić link do modelu o podobnym wzorze jakiegoś sprawdzonego producenta? Na alledrogo znalzałem tylko RacingLine i PSW, a z informacji na forum wynika, że to chińska produkcja.

  10. #900
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    PSW dubai mam i nie mam żadnych zastrzezen, choć jeżdżę od niedawna.

Podobne wątki

  1. [159] Felgi z Giulietty do 159
    Utworzone przez Ayyo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 22-06-2021, 15:16
  2. [Giulietta] Felgi 16-tki do giulietty
    Utworzone przez wolnemiasto w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 20-01-2016, 19:20
  3. Urodziny Giulietty
    Utworzone przez kozi_Lukasz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-05-2014, 12:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory