Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 48

Temat: MiTo ŚCIĄGA W PRAWO !!

  1. #1
    aniiab
    Gość

    Domyślnie MiTo ŚCIĄGA W PRAWO !!

    Witam

    Mam takie pytanie do posiadaczy alfy MiTo.. Czy ona jeździ wam prosto na kazdej drodze? czy sciaga wam autko w prawo?

    Mam taki problem jestem posiadaczem alfy od roku. Niestety od momentu wyjechania z salonu sciaga mi ja w prawo. W serwisie fiata wymyslali juz rozne rzeczy opony , zbieznosc, krzywa tylnia belke itp itd.. Jednak auto dalej sciaga w prawo po puszczeniu kierownicy.. Nie na kazdej drodze jednak na 99% dróg tak jest. Kiedy puszczam kierownice auto jedzie w prawo. I stad moje pytanie czy inni posiadacze alfy tez maja ten problem? nie wiem juz co robic zastanawiam sie czy kierownica czy coś nie ejst czule moze auto jest deliaktne na wyboje na drodze itp. ? jednak gdyby tak bylo to nie tylko ja mialbym ten problem dlatego pytam by juz nie robic zbednego zamieszania

    prosze o odpowiedz



  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar rafal_155
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    .
    Auto
    AR 155 1.8 8v 96'
    Postów
    2,263

    Domyślnie

    a nie ściąga jej przypadkiem w kierunku spadku drogi? i czy czasem nie masz opony typu semi slick?

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Masz prawdopodobnie źle skalibrowane/zamontowane wspomaganie elektryczne kierownicy
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  4. #4
    aniiab
    Gość

    Domyślnie

    owszem zdarza sie ze sciaga ja w lewo ale to wtedy ewidentnie ejst wina drogi bo ja juz mowilem na 99% dróg jedzie w prawo.

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Powodów może być wiele. Bardziej niebezpieczne jest ściąganie w lewo bo wtedy ciągnie na czołówkę. Najprostszą przyczyną może być mniejsze ciśnienie w prawym kole, mały profil opony + duża felga, złe ustawienie zbieżności. Sprawdzali to dokładnie?

    Nachylenie jezdni jest w tym bardzo ważne. Dobrze że coś serwis nad tym myślał bo można spotkać się z odpowiedzią "ten typ tak ma"

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek-156 Zobacz post
    Masz prawdopodobnie źle skalibrowane/zamontowane wspomaganie elektryczne kierownicy
    W kolumnie kierownicy jest czujnik siły/momentu wywieranego na kółko. Nie wiem czy silnik wspomagania w ogóle kręci gdy siła ta nie jest przyładana (nie wsłuchiwałem się) ale z opisu wnioskując obstawiam że nie. Więc biorąc to pod uwagę puszczając kierę wspomaganie nie działa. Kiedyś bawiąc się FES-em skalibrowałem czujnik na prawie 90 stopni od położenia na wprost i nic w zachowaniu auta na prostej się nie zmieniło łatwiej było tylko kręcić w jedną stronę i wywaliło błąd ESP. Z drugiej jednak strony silnik napędza też wałek kierownicy przy powrocie do punktu "0" i może ustawiac kierę w złym położeniu - ja tego nie wyczułem ale też nie wnikałem aż tak bardzo
    Jak już anii pisałem u mnie podobny przypadek był spowodowany ustawianiem zbieżności na płycie w serwisie. Poprawka na zwykłych przyrządach optycznych problem rozwiązała.
    Ostatnio edytowane przez metan ; 24-09-2011 o 22:10

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar Abidibi1509
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD 150 KM, 147 FL 1.9 JTD 116 KM
    Postów
    2,376

    Domyślnie

    Cytat Napisał metan Zobacz post
    Powodów może być wiele. Bardziej niebezpieczne jest ściąganie w lewo bo wtedy ciągnie na czołówkę
    Z kolei w prawo ściąga na rowy i drzewa... małe pocieszenie w którą stronę ściąga...

  8. #8
    Bacek
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał aniiab Zobacz post
    Mam takie pytanie do posiadaczy alfy MiTo.. Czy ona jeździ wam prosto na kazdej drodze? czy sciaga wam autko w prawo?

    Mam taki problem jestem posiadaczem alfy od roku. Niestety od momentu wyjechania z salonu sciaga mi ja w prawo. W serwisie fiata wymyslali juz rozne rzeczy opony , zbieznosc, krzywa tylnia belke itp itd..
    Moje MiTo ma 2 lata i mam to samo (od nowości). Ciśnienie w oponach ok, wyważenie kół ok, przekładanie kół nic nie daje, reset wspomagania kierownicy, zbieżność itp... W jednym z Warszawskich serwisów usłyszałem że "samochodem trzeba kierować". W innym problem został prawie usunięty ale po 2 tygodniach wrócił. Teraz kiedy gwarancja się skończyła mam zamiar pojechać do serwisu fiata i może tam pozbędę się problemu. W końcu to prawie Grande Punto.
    Generalnie problem jest szerszy, tu tłumaczenie automatyczne przez google w włoskiego forum:
    http://translate.googleusercontent.c...N-MT8RrW3C-wKA

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Czyli jednak - "ten typ tak ma"

  10. #10
    MITOholik
    Gość

    Domyślnie

    Napisz czy udało się poprawić serwis Alfy. U mnie rzecz dzieje się od nowości. I poddałem się bo nie mam już siły o to walczyć. Jeszcze Pan z serwisu mnie pouczył że jeżeli to moja wina to obciążą mnie kosztami!!. Grzecznie poprosiłem żeby kontaktował się ze mną inny pracownik-taki który chociaż zerknie w historie serwisową, jak prosiłem. Mam jeszcze gwarancje więc może na twoim przykładzie Panom z serwisu pokażę palcem co mają zrobić by było dobrze.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Ściąga w prawo.
    Utworzone przez cysio w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 22-09-2015, 18:17
  2. [GTV] ściąga w prawo...
    Utworzone przez grzdylu w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 06-05-2013, 10:47
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-05-2011, 11:09
  4. [145] Alfa ściąga na prawo
    Utworzone przez Wicked w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 30-04-2011, 14:45
  5. [147] ściąga raz w lewo, raz w prawo
    Utworzone przez mat19 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 18-10-2008, 12:57

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory