Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Temat: Blue&Me a współpraca z telefonami

  1. #11
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    01-486 Warsaw PL / 95014 Cupertino CA
    Auto
    Dające Radość z Jazdy
    Postów
    628

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    U mnie w SE X10 mini pro B&M odtwarza swój dzwonek i nie czyta SMS-ów. Poza tym wszystko działa, jak powinno. Również z TomTomem się łączy, ale do obsługi telefonu jeszcze nigdy go nie używałem.

    Dziwne jest tylko to, że jako operatora pokazuje ERA.
    Sieć jest chyba cały czas propagowana jako Era - z tego co pamiętam Terminale tylko w sobie mapują tą nazwę z ERA lub 2601 na TMobile. U mnie tez tak jest.
    W ip 4 te dane są zaczytywane z nazwy sieci - a jak sprawdziłem tam cały czas mam Era, mimo iż nazwa wyświetlana operatora sieci to T-Mobile.pl
    Ostatnio edytowane przez tygrysio ; 14-10-2011 o 10:05
    motor sports can be expressed in one single letter ///M

  2. #12
    Użytkownik Świeżak Avatar Zefir
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta JTDm 170 TCT
    Postów
    195

    Domyślnie

    Witam. Mam pewien problem z aplikacją Yanosik zainstalowaną na telefonie Motorola Moto Z Play.
    Otóż tenże telefon jest poprawnie sparowany z modułem Blue &me. Po uruchomieniu zapłonu lub odpaleniu auta aplikacja uruchamia się automatycznie. I do tego momentu wszystko jest ok. Natomiast po chwili pojawia się komunikat : " Połączenie z zestawem bluetooth zostało przerwane. Aplikacja zostanie zamknięta za 10s". Po czym następuje odliczanie. Poniżej są dwa przyciski TAK i Nie i jeśli nie kliknie się NIE, to aplikacja się zamyka.
    Może ktoś wie czy to kwestia ustawień czy inny problem. Dodam, że łączność z telefonem jest cały czas zachowana, a na wyświetlaczu komputera cały czas wyświetlana jest nazwa operatora.
    Trochę też inny problem jest z transmiterem wpiętym w gniazdo AUX. Tam z kolei trzeba za każdym razem parować z telefonem, chyba, że tenże pozostanie w samochodzie. Nawet po wyłączeniu auta i powrocie do niego, po odpaleniu aplikacja Spotify startuje automatycznie jeśli wybrane mam źródło AUX. Myślałem że to kwestia odłączenia od zasilanie po wyłączeniu auta. Ale gdy tel zostaje w aucie nie ma to znaczenia i nie muszę sięgać do schowka, by włączyć transmiter. Co niestety muszę robić za każdym razem, gdy zabieram tel z sobą.
    Pozdrawiam.

  3. #13
    Użytkownik Świeżak Avatar Luke17
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta, Rocznik 2012, Silnik 1.4 TB, Moc 120KM, Benzyna
    Postów
    34

    Domyślnie

    Witam, sprawdzenie wersji Blue&Me i jej aktualizacja do nowszej wersji wraz z pakietem językowym dokonujemy zgodnie z instrukcjami na stronie: http://www.blueandme.net/blueandme/i...port/download/

    Na powyższej stronie sprawdzimy również kompatybilność naszego telefonu z system Blue&Me: http://www.blueandme.net/blueandme/i...litaCellulari/

    Mój system nie czyta sms'ów (posiadam komórkę Huawei P10 Lite), ale jest na to sposób, wystarczy ściągnąć darmową aplikację ze Sklepu Play o nazwie ReadItToMe 2.0 (nie wiem czy Iphone store też ma taką aplikację). W aplikacji należy dodać w "Profiles" typ "Bluetooth" zaznaczając w sekcji "How" opcję "BT Mono"

  4. #14
    Użytkownik Świeżak Avatar Zefir
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta JTDm 170 TCT
    Postów
    195

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź. Wgrywałem najnowszą aktualizację ze strony Blue &me plus spolszczenie. Nie sprawdzałem jedynie czy mój telefon jest na liście współpracujących. Nie mniej jednak zestaw głośno mówiący działa poprawnie. Nie bardzo rozumiem dlaczego Yanosik informuje o zerwaniu połączenia, gdy bluetooth ma cały czas łączność z telefonem. A co do tego programu od smsów nie bardzo mi to wychodzi. Trzeba dodać w Profiles Blue &me i następnie zaznaczyć konkretne opcje?
    Pozdrawiam

  5. #15
    Użytkownik Świeżak Avatar Luke17
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta, Rocznik 2012, Silnik 1.4 TB, Moc 120KM, Benzyna
    Postów
    34

    Domyślnie

    Gdy już dodamy w "profiles" system Blue&Me (musimy odpalić w telefonie bluetooth) wchodzimy w ten profil i zaznaczamy opcję BT mono - jest to opcja dla samochodów ze starszym systemem głośnomówiącym.

    Jak już wspomniałem aplikacja jest darmowa na odczytywanie sms'ów. Jeśli chcielibyśmy aby aplikacja głosowo "odpisywała" i wysyłała sms'y to jest opcja płatna, która wymaga połączenia z internetem.
    Ostatnio edytowane przez Luke17 ; 10-10-2018 o 08:14

Podobne wątki

  1. [159] Blue&Me kompatibilność z telefonami
    Utworzone przez waldi102 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-07-2014, 12:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory