Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Temat: Wskaźnik ciśnienia turbosprężarki i inne zagadki

  1. #11
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA Progression Alfa Rosso + 17"SS
    Postów
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luke77 Zobacz post
    Z tego co udało mi się ustalić to w Distinctive ten wyświetlacz nazywa się "rekonfigurowany" tzn. można sobie zmieniać zwartość ekranu początkowego, np. czy ma być data / godzina itp. Jeśli ktoś ma nawigację (RadioNav) to na wyświetlaczu dodatkowo pokazują się strzałki z nawigacji (to znaczy na tym rekonfigurowalnym")

    Zwróćcie uwagę że w najnowszym folderze nie ma już słowa o podświetlanym na biało wyświetlaczu w układzie matrix. W folderze, który miałem, ten podświetlany na biało wyświetlacz w trybie matrix był opisany dla wersji Distinctive a obok było zdjęcie radio nawigacji. Podejrzewam że to taki marketingowy bełkot, który ma zasugerować w wersji Distinctive ekranu RadioNav.

    We włoskim folderze też nie ma słowa o tym wyświetlaczu.
    Zajrzałem do oryginalnego włoskiego i brytyjskiego katalogu. Wygląda mi na to, że najpierw włosi chcieli błysnąć angielszczyzną ale im nie wyszło, brytyjczykom częściowo udało się zrozumieć, co ci pierwsi mieli na myśli i odkręcili tyle, ile im się udało, a nasi ograniczyli się do translategoogle i oto skutek. We włoskim na 46. stronie jest mowa o "Display Matrix ad illuminazione bianca" w angielskim w tym samym miejscu o "Sports dials with red illumination" lub "Sports dials with white illumination" a w polskim rzeczywiście było (zachował się tylko w postaci drukowanej) o "Wyświetlaczu w układzie Matrix podświetlanym na biało". Tyle że w Polsce są 3, na wyspach 4 a we włoszech nawet 5 wersji wyposażenia. Polska Progression jest czymś pomiędzy włoskimi wersjami wyposażenia Giulietta a Progression a angielskimi Turismo i Lusso. Nie tyle nawet jak chodzi o poziom wyposażenia ile design/użyte materiały. W tych najniższych wersjach włoskiej i brytyjskiej rzeczywiście zegary są podświetlane na czerwono, kierownice mają białe wstawki a włoska nie jest obszyta skórą. W polskiej Progression jest już występująca w wyższej włoskiej i brytyjskiej wersji (czyli Progression/Lusso) czarna kierownica (choć bez przycisków sterowania radiem) i zegary z białym podświetleniem, choć ekran komputera jest z wersji niższych (nie rekonfigurowany). Owo białe podświetlenie włosi uznali za tak efektowne (tu się z nimi zgadzam), że wymyślili je sobie nazwać Matrix a zegary nazwali z angielska display, co sami anglicy wyprostowali "display matrix" = "sports dials". A nasi łyknęli z włoskoangielskiego jak młode pelikany, z czego zresztą w aktualnej wersji katalogu się wycofali usuwając ową dwuznaczną pozycję z listy wyposażenia wersji Distinctive, bo to samo po rozszyfrowaniu jest w Progression, co wprowadzało w błąd.

  2. #12
    jedrek
    Gość

    Domyślnie

    Jak dla mnie "Display Matrix ad illuminazione bianca" to wyświetlacz typu "Matrix" (matryca - może wyświetlać grafikę, np odjeżdżającą Alfę gdy wyłączasz silnik) z białym podświetleniem (zegarów) i raczej o to im chodziło. "Matrix" to nie białe zegary a typ wyświetlacza, który z nimi występuje. W tym uboższym wyświetlaczu nie można wyświetlać grafiki, czy obrazków (np. logo Alfy).

  3. #13
    Sereno
    Gość

    Domyślnie

    a mi nadal nie chce pokazywać ładowania turbo ani aktualnego biegu... nie wiem ocb

  4. #14
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    01-486 Warsaw PL / 95014 Cupertino CA
    Auto
    Dające Radość z Jazdy
    Postów
    628

    Domyślnie

    Komputer na pierwszą pozycję (domyślną) wyłączone komunikaty z radia i musi wyświetlać . Jak masz na wyświetlaczu ustawiony powiedzmy dystans do przejechania, lub czas jazdy nie będzie wyświetlało. Tylko na pierwszej domyslnej pozycji którą jest albo data albo TRIP już nie pamiętam. No i oczywiście tryb Dynamic
    Ostatnio edytowane przez tygrysio ; 05-11-2011 o 21:06
    motor sports can be expressed in one single letter ///M

  5. #15
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    Cytat Napisał jedrek Zobacz post
    Jak dla mnie "Display Matrix ad illuminazione bianca" to wyświetlacz typu "Matrix" (matryca - może wyświetlać grafikę, np odjeżdżającą Alfę gdy wyłączasz silnik) z białym podświetleniem (zegarów) i raczej o to im chodziło. "Matrix" to nie białe zegary a typ wyświetlacza, który z nimi występuje. W tym uboższym wyświetlaczu nie można wyświetlać grafiki, czy obrazków (np. logo Alfy).
    Dokładnie. Matrix to wyświetlacz graficzny(no może zbyt szumna nazwa :-)), zwykły ma tylko pola na znaki alfanumeryczne i piktogramy. Różnice pokazane są w instrukcji. Mają różne możliwości. konfiguracji i stąd też nie da rady na zwykłym wyswietlaczu wyświetlić słupków ciśnienia doładowania.
    Ostatnio edytowane przez metan ; 05-11-2011 o 21:22

  6. #16
    adadzio
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sereno Zobacz post
    a mi nadal nie chce pokazywać ładowania turbo ani aktualnego biegu... nie wiem ocb
    jeżeli masz skrzynię manualną, to wyświetlacz nie pokazuje aktualnego biegu, tylko strzałkę w górę/w dół sugerującą zmianę biegu (eco): dotyczy trybu N (i chyba A)
    po przełączeniu na "D" zamiast pokazywania strzałek odnośnie zmiany biegu jest taki ładny wykres 3D i napis DNA. W tym samym trybie, jak zaczniesz przełączać poszczególne opcje komputera to trafisz w końcu na ładny rysunek dotyczący ładowania turbo, wciśnij pedał gazu i ciesz się "zabawką"!
    Powodzenia!

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Michal Alfowski
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    1.4TB Distinctive
    Postów
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luke77 Zobacz post
    Sprawdziłem, wszystko się zgadza, wystarczy wyłączyć radio repetition w komputerku i jest wskaźnik ciśnienia...

    Dzięki za pomoc, pozostaje jeszcze kwestia tego: "Wyświetlacz w układzie Matrix, podświetlany na biało". W DISTINCTIVE w standardzie"
    Rozumiem że ten wyświetlacz w układzie Matrix to ten między zegarami? Ale podświetlany na biało???

    hej , ale którymi klawiszami wyłączyć na komputerku ???? , gdzie znajdę to "radio repetition" ?

  8. #18
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar stefdeath
    Dołączył
    06 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170
    Postów
    133

    Domyślnie

    Na desce rozdzielczej po lewej stronie kierownicy masz przyciski do menu kompa na zegarach. Tam jest opcja pokazywania info o radiu miedzy zegarami. Wyłącz ją i będziesz miał diagram doładowania. Ale tylko w trybie Dynamic.

  9. #19
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    40

    Domyślnie

    Panowie. Na wskazniku nie pokazuje mi turbo na max. Dwie kreski brakuje. U was tez tak jest?

  10. #20
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    dywanik se popraw pod pedałem gazu
    a co do zegarów
    ja mam taki wyświetlacz ale nie pokazuje radia nie wiem dlaczego- opcje przeszukane w menu radia jak i kompa autka
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20171007_195112.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	59.0 KB
ID:	236040
    Ostatnio edytowane przez Dareek ; 08-10-2017 o 11:15

Podobne wątki

  1. Wężyk ciśnienia turbosprężarki 2,4 jtd cf-2
    Utworzone przez NightDay w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-09-2015, 19:53
  2. Wskaźnik ciśnienia doładowania ze 159 w 156 ????
    Utworzone przez czisi w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-08-2011, 21:27
  3. [155] Wskaźnik ciśnienia oleju.
    Utworzone przez laska w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 19-11-2010, 08:44
  4. [164] Wskaźnik ciśnienia oleju
    Utworzone przez zawigrze w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-02-2010, 01:40
  5. [146] wskaźnik ciśnienia oleju
    Utworzone przez jj82 w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 15-06-2008, 15:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory