Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 23 z 23

Temat: Wskaźnik ciśnienia turbosprężarki i inne zagadki

  1. #21
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    40

    Domyślnie

    Dywaniki klubowe, jest wycięcie pod pedał więc to nie to.
    Przeglądałem kilka filmów na YT, i różnie z tym bywa.
    Muszę się temu bliżej przyjrzeć bo to tak na szybko odnotowałem. Sprawdzę autostradzie czy jest też tak samo
    http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-...to-6800-a.html
    http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-...loverleaf.html
    Chyba już znam odpowiedź
    Ostatnio edytowane przez Heathen ; 08-10-2017 o 15:59

  2. #22
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    warszawa
    Auto
    była Julka 2012 sport&premium1 1,4TB 120 km + TomTom2+czerwone brembo +oryginalne chlapacze :)
    Postów
    1,748

    Domyślnie

    Cytat Napisał Heathen Zobacz post
    Panowie. Na wskazniku nie pokazuje mi turbo na max. Dwie kreski brakuje. U was tez tak jest?
    Zafrapował mnie ten wpis. Ostatnio przeprowadziłem ten drogowy bo standardowo u mnie też są dwie kreski "niedoładowane", przy szybkim starcie udało mi się przez chwile zredukować brak kreski do jednej. Być może gdybym mocno ciągnął to udało by się mieć wszystkie ale to chyba trzeba wtedy na niemieckiej autostradzie testować U mnie co prawda dwa razy mniej kucy niż w QV ale widać problem zbliżony

  3. #23
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał pieta Zobacz post
    Zafrapował mnie ten wpis. Ostatnio przeprowadziłem ten drogowy bo standardowo u mnie też są dwie kreski "niedoładowane", przy szybkim starcie udało mi się przez chwile zredukować brak kreski do jednej. Być może gdybym mocno ciągnął to udało by się mieć wszystkie ale to chyba trzeba wtedy na niemieckiej autostradzie testować U mnie co prawda dwa razy mniej kucy niż w QV ale widać problem zbliżony
    Pieta, ja kiedyś baaaardzo wnikliwie to analizowałem, wskaźnik w desce + MES.

    Odpowiedź brzmi: zależy to od temperatury (zasysanego powietrza).

    W warunkach wzorcowych powinieneś mieć wszystkie kreski na wskaźniku przy pełnym bucie (zakładając, że wciśniesz go nieco wcześniej) od ok. 2750 do 5750 rpm. Szczyt mocy jest 5500 rpm i tam w szczególności powinny być wszystkie kreski.

    Im zasysane jest cieplejsze powietrze, tym ECU chce dłużej utrzymywać pełne doładowanie (bo jest niższa gęstość powietrza, więc spoko). Ciśnienie rośnie, gdzieś do ok. 2.5 bara, i wszystko jest ok, bo nie jest dostarczana za duża masa powietrza.

    Jak byłem ostatnio w Słowenii, po ostrym katowaniu na Autobahnie w upale, miałem jeszcze dalej posunięte zjawisko. Przy ok. 4500 rpm doładowanie dochodziło do full, a następnie spadało o 2 kreski. Znowu full i znowu spadek. Pierwsze co pomyślałem to dziura w dolocie, ale po zmniejszeniu "pełnej dzidy" i schłodzeniu całości, zjawisko nie występowało. Na VI potrafiłem utrzymać pełne doładowanie przez cały zakres 3000-5500. Moja teoria jest taka, że turbo chciało dalej "ładować" i osiągało np. 2,6 bara, ale coś mówiło "ojej, chyba przesadziliśmy" i puszczało to bokiem.

    Teraz, w zimnie jest odwrotnie. Powietrze jest zimne (więc gęste). Chłodny silnik plus spokojna jazda i może się okazać, że wszystkich kresek nie ma. I np. już przy "wszystkich minus dwóch kreskach", przy ciśnieniu, dajmy na to 2,1 bara, masa zasysanego powietrza w pełni satysfakcjonuje ECU. I przy 4500 czy 4750 kończy dmuchać na "max-2" i ciśnienie doładowania spada.

    A w ogóle to ja miałem takie same dylematy w październiku 2014 - może to październikowa wilgoć.
    http://www.forum.alfaholicy.org/mito...ladowanie.html

    Co się dzieje jak jest jeszcze zimniej (-12C)?
    http://www.forum.alfaholicy.org/mito...cisnienia.html

    I żeby było śmiesznie - ustąpiło samo, od tego czasu przejechałem min. 12 000 km, w tym wycieczka do Livigno, i zjawisko więcej nie występowało.

    Jak widzisz wnikliwie analizowałem kwestię doładowania. Reasumując - nie wiem w jakich warunkach testowałeś - ostatnio nie było jakoś wybitnie zimno, więc raczej powinno Ci ładnie dmuchać. Jak nie - rozgrzej silnik, zatrzymaj się na pół godziny, aby pod maską był tropik, z jak najmniejszym ogrzewaniem, i potem zrób szybki start. Moim zdaniem będzie Ci ładnie dmuchać do samego końca, albo prawie.

    Moje zaburzenia - no coż, za bardzo się przyglądam. W ekstremalnych temperaturach bywają jakieś odchylenia. Przez 90% roku nic z tego nie ma miejsca, i za każdym razem but i wycieczka pod czerwone pole kończy się trzymaniem pełnego doładowania do +/-5500 bez żadnych wahań. Ergo, dolot szczelny.

    Powodzenia!
    Ostatnio edytowane przez MiLykie ; 16-10-2017 o 10:29

Podobne wątki

  1. Wężyk ciśnienia turbosprężarki 2,4 jtd cf-2
    Utworzone przez NightDay w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-09-2015, 19:53
  2. Wskaźnik ciśnienia doładowania ze 159 w 156 ????
    Utworzone przez czisi w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-08-2011, 21:27
  3. [155] Wskaźnik ciśnienia oleju.
    Utworzone przez laska w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 19-11-2010, 08:44
  4. [164] Wskaźnik ciśnienia oleju
    Utworzone przez zawigrze w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-02-2010, 01:40
  5. [146] wskaźnik ciśnienia oleju
    Utworzone przez jj82 w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 15-06-2008, 15:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory