Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Temat: Wskaźnik ciśnienia turbosprężarki i inne zagadki

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Luke77
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Ti 280KM Benzyna MY20, Alfa Romeo Giulietta Distinctive 170KM Benzyna
    Postów
    813

    Domyślnie Wskaźnik ciśnienia turbosprężarki i inne zagadki

    Witam wszystkich,

    W instrukcji wyczytałem coś takiego:

    W niektórych wersjach po wybraniu trybu jazdy „DYNAMIC” (patrz
    opis „System Alfa DNA” w tym rozdziale), na wyświetlaczu wyświetli się ciśnienie turbosprężarki


    I jest jeszcze ładny rysunek pokazujący wykres ciśnienia.
    Ktoś wie w jakich to wersjach jest dostępne? Mam DISTINCTIVE 170KM benzyna i raczej nie widziałem u siebie takiego czegoś...

    Przy okazji mam jeszcze inną zagadkę, przeglądając sobie katalogi natrafiłem na coś takiego: "Wyświetlacz w układzie Matrix, podświetlany na biało". W DISTINCTIVE w standardzie.
    W instrukcji nie ma słowa na ten temat, pojawia się za to: "wyświetlacz rekonfigurowalny". I zgoda mam rekonfigurowalny ale nie widziałem żeby się podświetlał na biało...

    Może mi ktoś z Was to wytłumaczyć?

  2. #2
    adadzio
    Gość

    Domyślnie

    http://www.google.pl/search?q=wykres...w=1525&bih=754
    i tam znajdziesz zdjecie z wykresem ciśnienia turbospręż.
    Napewno trzeba mieć wybraną opcję podczas zakupu: wyświetlacz w systemie MATRIX, zeby widziec ten gadżet...
    podobny wykres jest we wbudowanej nawigacji - zobacz tutaj: http://www.autocentrum.pl/testy/dwie...tty/zdjecia/9/
    Ostatnio edytowane przez adadzio ; 12-10-2011 o 19:11

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Giulietta 1.4TB Distinctive/Sport/Premium/Dach
    Postów
    480

    Domyślnie

    Cytat Napisał adadzio Zobacz post
    http://www.google.pl/search?q=wykres...w=1525&bih=754 i tam znajdziesz zdjecie z wykresem ciśnienia turbospręż. Napewno trzeba mieć wybraną opcję podczas zakupu: wyświetlacz w systemie MATRIX, zeby widziec ten gadżet... podobny wykres jest we wbudowanej nawigacji - zobacz tutaj: http://www.autocentrum.pl/testy/dwie...tty/zdjecia/9/
    Wyłacz w komputerze opcje kopiującą na ekran komputera pokładowego wskazania z radia. Tylko wtedy pokaze Ci sie w trybie Dynamic turbosprezarka, a w All weather cyfrowy wyswietlacz predkosci.

  4. #4
    Sereno
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał barnio Zobacz post
    Wyłacz w komputerze opcje kopiującą na ekran komputera pokładowego wskazania z radia. Tylko wtedy pokaze Ci sie w trybie Dynamic turbosprezarka, a w All weather cyfrowy wyswietlacz predkosci.
    bardzo dobry temat... A gdzie to się włącza? która to opcja?

  5. #5
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    01-486 Warsaw PL / 95014 Cupertino CA
    Auto
    Dające Radość z Jazdy
    Postów
    628

    Domyślnie

    Panowie to jest wszystko w instrukcji .... serio warto przeczytać .... ale jakby już komuś tak bardzo nie chciało się szukać - to po angielsku ta opcja nazywa się bodaj radio repetition

    motor sports can be expressed in one single letter ///M

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Luke77
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Ti 280KM Benzyna MY20, Alfa Romeo Giulietta Distinctive 170KM Benzyna
    Postów
    813

    Domyślnie

    Cytat Napisał barnio Zobacz post
    Wyłacz w komputerze opcje kopiującą na ekran komputera pokładowego wskazania z radia. Tylko wtedy pokaze Ci sie w trybie Dynamic turbosprezarka, a w All weather cyfrowy wyswietlacz predkosci.
    Świetnie, dzięki bardzo za wskazówkę, sprawdzę dzisiaj!

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Luke77
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Ti 280KM Benzyna MY20, Alfa Romeo Giulietta Distinctive 170KM Benzyna
    Postów
    813

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luke77 Zobacz post
    Świetnie, dzięki bardzo za wskazówkę, sprawdzę dzisiaj!
    Sprawdziłem, wszystko się zgadza, wystarczy wyłączyć radio repetition w komputerku i jest wskaźnik ciśnienia...

    Dzięki za pomoc, pozostaje jeszcze kwestia tego: "Wyświetlacz w układzie Matrix, podświetlany na biało". W DISTINCTIVE w standardzie"
    Rozumiem że ten wyświetlacz w układzie Matrix to ten między zegarami? Ale podświetlany na biało???


  8. #8
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    01-486 Warsaw PL / 95014 Cupertino CA
    Auto
    Dające Radość z Jazdy
    Postów
    628

    Domyślnie

    Nie. Z tym podświetlaniem to trochę błąd w tłumaczeniu. W wersji Progresion zegary mają czerwone podświetlenie - a Ty masz białe
    motor sports can be expressed in one single letter ///M

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA Progression Alfa Rosso + 17"SS
    Postów
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał tygrysio Zobacz post
    Nie. Z tym podświetlaniem to trochę błąd w tłumaczeniu. W wersji Progresion zegary mają czerwone podświetlenie - a Ty masz białe
    W Progression też białe. Wyświetlacz ma inny układ, grafikę (nie ma piktogramów/ikonek) i pewnie mniejszą rozdzielczość ale informacje podaje te same (oprócz ciśnienia doładowania) i podświetlany jest też na czerwono. Niezły Matrix/zagadka z tym "Wyświetlaczem w układzie Matrix, podświetlanym na biało".

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Luke77
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Ti 280KM Benzyna MY20, Alfa Romeo Giulietta Distinctive 170KM Benzyna
    Postów
    813

    Domyślnie

    Cytat Napisał julka Zobacz post
    W Progression też białe. Wyświetlacz ma inny układ, grafikę (nie ma piktogramów/ikonek) i pewnie mniejszą rozdzielczość ale informacje podaje te same (oprócz ciśnienia doładowania) i podświetlany jest też na czerwono. Niezły Matrix/zagadka z tym "Wyświetlaczem w układzie Matrix, podświetlanym na biało".
    Z tego co udało mi się ustalić to w Distinctive ten wyświetlacz nazywa się "rekonfigurowany" tzn. można sobie zmieniać zwartość ekranu początkowego, np. czy ma być data / godzina itp. Jeśli ktoś ma nawigację (RadioNav) to na wyświetlaczu dodatkowo pokazują się strzałki z nawigacji (to znaczy na tym rekonfigurowalnym")

    Zwróćcie uwagę że w najnowszym folderze nie ma już słowa o podświetlanym na biało wyświetlaczu w układzie matrix. W folderze, który miałem, ten podświetlany na biało wyświetlacz w trybie matrix był opisany dla wersji Distinctive a obok było zdjęcie radio nawigacji. Podejrzewam że to taki marketingowy bełkot, który ma zasugerować w wersji Distinctive ekranu RadioNav.

    We włoskim folderze też nie ma słowa o tym wyświetlaczu.

Podobne wątki

  1. Wężyk ciśnienia turbosprężarki 2,4 jtd cf-2
    Utworzone przez NightDay w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-09-2015, 19:53
  2. Wskaźnik ciśnienia doładowania ze 159 w 156 ????
    Utworzone przez czisi w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-08-2011, 21:27
  3. [155] Wskaźnik ciśnienia oleju.
    Utworzone przez laska w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 19-11-2010, 08:44
  4. [164] Wskaźnik ciśnienia oleju
    Utworzone przez zawigrze w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-02-2010, 01:40
  5. [146] wskaźnik ciśnienia oleju
    Utworzone przez jj82 w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 15-06-2008, 15:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory