Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Kontrolka tempomatu po raz kolejny

  1. #1
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie Kontrolka tempomatu po raz kolejny

    Panowie, jak to jest z kontrolką tempomatu? Czy jeśli macie tempomat i przekręcacie kluczyk włączając zapłon zaświeca się ta lampka razem z innymi na chwilę?? A jeśli tak to czy zawsze czy tylko gdy na manetce tempomatu jest włączone "ON"?
    Pytanie głównie do posiadaczy mito ale w julkach powinna być jakaś analogia.

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar janek
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    było: 147, Giulietta jest: Giulia '17 i Spider '85
    Postów
    474

    Domyślnie

    W Julce zaświeca się na chwilę zawsze. Jeżeli na manetce jest "ON" to świeci się cały czas.

  3. #3
    MITOholik
    Gość

    Domyślnie

    W Mito kontrolka pali się cały czas do momentu przekręceniu w pozycje OFF. Kiedy zostawiam ją w pozycji ON i wyłączę samochód po czym ponownie przekręcę kluczyk jak do zapłonu to kontrolka cały czas się pali. Mam nadzieje że to co napisałem jest zrozumiałe ;]. A po włączeniu auta gdy ustawione jest OFF, kontrolka tylko mrugnie
    Ostatnio edytowane przez MITOholik ; 14-11-2011 o 08:39 Powód: ort

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    Zrozumiałe ;-) i co więcej zgodne z przypuszczeniami ale sprzeczne ze schematem.
    Przeprowadziliśmy z kolegą z forum aktywację tempomatu ale jak na razie są rogi w obu autach.
    Po aktywacji, gdy dwa niezależne programy pokazują że tempomat jest uaktywniony, po pierwsze nie miga lampka przy załączaniu zapłonu, po drugie zero reakcji na zmiany rezystancji na wejściu (choć tutaj jest tylko na razie próba symulacji manetki rezystorami, a jej schemat nie trzyma się kupy). Te same programy w Grande Punto aktywują bez problemu choć są wersje zegarów bez diody cruise więc świecić nie ma co, ale układ działa.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar bogas
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    MiTo 1,4MATB 135KM
    Postów
    385

    Domyślnie

    Może doprecyzujmy metan - sam program nie pokazuje aktywnego układu tempomatu (choć nie wiem czy nie ma w can info), ale przy próbie włączenia domyślnym ustawieniem jest "enabled", co rzeczywiście może wskazywać na uruchomioną tę funkcję.
    Co ciekawe - jak włączaliśmy u Ciebie przeciwmgłowe, to domyślnie było "disabled" (pasowało by to), natomiast ja włączając u siebie tempomat miałem "enabled", mimo iż tempomatu nie mam.

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    Wszystko się zgadza :-).
    Dodatkowo jeśli chodzi o przeciwmgielne grzebiąc przy włączniku rezystorami włączyłem światła tzn. kontrolkę bo świateł podłączonych do tego obwodu nie mam (do tej pory było to niemożliwe) czyli aktywacja działa. To samo alfaobd- teraz odpala kontrolkę przedtem wyrzucał błąd (ale program nie ma jeszcze opcji aktywacji jedynie wywołanie komendy zapalającej światła).
    I jeszcze jedno - gdy łączę się alfaobd z silnikiem (nie body) w statusie są informacje o tempomacie.Niestety wszystko "martwe" tzn brak żądania z dźwigni i status jest na off.
    Ostatnio edytowane przez metan ; 14-11-2011 o 22:00

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar Abidibi1509
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD 150 KM, 147 FL 1.9 JTD 116 KM
    Postów
    2,376

    Domyślnie

    Mogę Ci dla porównania powiedzieć jak jest w GT Tam przekręcasz manetkę i zapala się zielona kontrolka na wyświetlaczu komputera. Ciekawe jest to, że są także przygotowane zegary z kontrolką na zegarze. Jednakże ja w swoich zegarach nie mam żadnej kontrolki w zegarach

  8. #8
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    ???
    na kompie masz info o tempo. ?
    "nie mam w zegarach kontrolki w zegarach" ?


    u mnie jest tak jak opisali w instr.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie.JPG
Wyświetleń:	8728
Rozmiar:	144.1 KB
ID:	39319
    Ostatnio edytowane przez bocian ; 15-11-2011 o 10:45








Podobne wątki

  1. [159] Tempomat nie działa. Przy odpalaniu kontrolka tempomatu zapala się prawidłowo
    Utworzone przez plancior w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 28-07-2019, 19:26
  2. Zamontowanie tempomatu
    Utworzone przez kamien007 w dziale 156
    Odpowiedzi: 170
    Ostatni post / autor: 14-06-2019, 11:55
  3. [159] kontrolka od tempomatu
    Utworzone przez bartek1204 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-01-2015, 08:21
  4. Działanie tempomatu
    Utworzone przez yoozef w dziale 166
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 20-06-2012, 12:08
  5. Paląca sie kontrolka tempomatu i silnika
    Utworzone przez lukasz82 w dziale GT
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-09-2011, 09:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory