Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 92

Temat: Skrzynia TCT

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Giulietta 1.4 MA TCT
    Postów
    48

    Domyślnie

    Aha, na wszelki wypadek, żeby nie oszukać kierowcy?

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    MA TCT
    Postów
    88

    Domyślnie

    Mam peugeota w rodzinie 307sw 2.0 automat ze skrzynia renault/peugeot/simens AL4 i jest to najgorszy automat jakim jezdzilem wiec jesli sie do niego odnosisz to masz zly obraz na to jak powinna pracowac aytomatyczna skrzynia biegow. Co do hamowania silnikiem wlasnie na przykladzie skrzyni peugeota moge powiedziec ze cieszmy sie ze tego nie robi bo w normalnym uzytkowaniu to strasznie meczace, gdyz auto po odpuszczeniu gazu bardzo szybko zwalnia. A co do szybkosci zmiany biegu jest szybka ale nie odbiega strasznie od dobrego automatu. Wiekszosc opini o automatach wziela sie z opini osob ktore przejechaly sie takim autem na krotkim dystansie, nie za bardzo znajac sie na tym jak to dziala. Dodatkowo wiekszosc skrzyni adoptuje sie do stylu prowadzacego dopiero po kilkudziesieciu kilometrach i np jesli glowny kierowca ma agresywny styl jazdy aten ktory probuj lagodny to wydaje mu sie ze skrzynia, dziala zbyt ostro i ma wrazenie ze wybiera biegi nie zgodne z jego wola.
    Ostatnio edytowane przez teon ; 12-01-2012 o 09:55

  3. #13
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    No właśnie do tego (tyle, że mam silnik 1.6) - i też nie mam o nim najlepszego zdania, ale innymi automatami nie jeździłem. Skrzynia jest 4-biegowa niby Porsche (takie sformułowanie jest chyba w instrukcji).
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    MA TCT
    Postów
    88

    Domyślnie

    No wlasnie i na pewno zniechecila cie do automatow. Jezdzilem naprawde wieloma roznych marek i ten jest najgorszy z mozlizych (u mnie w rodzinie wszystkie auta to automaty od 20 lat). Nie wiem jak Porsche moglo sie zgodzic na uzyczenie nazwy dla tego tworu. Juz kilku osbom odmowilem przejazdzki tym samochodem gdy chcialy sprobowac jazdy automatem bo wiem ze by nabraly uprzedzen do automatow ogolnie. Dodatkowo skryznia jest bardzo awaryjna. Elektrozawory sie przycinaja i uwielbia szarpac. Np. odmienne zdanie mam do przekladni cvt. Naprawde fajne rozwiazanie, plynnosc jazdy rewelacyjna, dodatkowo zapewnia super przyspieszenie nie zaleznie z jakiej predkosci startujemy. Troche napsul opini multitronic audi swoja awaryjnoscia, ale potenetatem na tym rynku jest jatco nalezace do Nissana ktore dopracowalo te skrzynie do perfekcji. W proceedzie tez bylem zadowolony z pracy automatu mimo ze byl czterobiegowy co wiele osob z gory wytykalo. Ale sam automat byl super, plynny, szybki, dobrze dostosowywal sie do kierowcy, zawsze robil to o co go prosilem. Po przesiadce do giulliety nie odczulem jakiejs kolosalnej roznicy w szybkosci, bardziej widoczna dla mnie jest roznica w plynnosci. Dodatkowotrzeba pamietac ze czterobiegowy automat tak naprawde jest blizej odpowiednika 5 biegowego manuala ze wzgledu ze role pierwszego biegu pelni konwerter, dlatego brak wiekszej ilosci biegow byl odczuwalny dopiero przy predkosciach okolo 140.

  5. #15
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Długo nie mogłem uwierzyć, że 110-konny silnik może tak mulić. 105-konna 147ka zbierała się sporo lepiej. Poza miastem jeżdżę głównie w trybie ręcznym, no chyba, że nastawiam się na spokojną jazdę. Na szczęście u mnie (odpukać) chodzi bezawaryjnie.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    MA TCT
    Postów
    88

    Domyślnie

    Mysle ze to raczej wina ciezaru peugeota i specyfiki akurat tego silnika. Tak naprawde automat najwiecej traci na starcie z racji uzycia konwertera i braku mozliwosci startu z troche wyzszych obrotow z lekkim uslizgiem jak to sie da zrobic z manualem czy dzieki Lc w tct. Pozniej dziala lockup wiec brak jest strat i jakies roznice ktore wynikaja w porownaniu do manuala zwiazne sa bardziej z zestopniowanem samej skrzyni biegow. 2.0 juz odpycha sie calkiem przyzwoicie. Jaki masz przebieg w tym 307 awarie przewaznie zaczynaja sie przy okolo 60tys kilometrow. Wazny jest styl jazdy i to czy pamietamy o wymianie oleju i aby byla to wymiana dynamiczna czyli calego oleju w skrzyni biegow rowniez tego w konwerterze a nie wszystkie aso potrafia to zrobic i maja do tego sprzet.

  7. #17
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Mam przejechane 113 tys. i nigdy nie wymieniałem oleju - z tego co kojarzę, to w automatach się go nie wymienia?
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  8. #18
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 2.5 V6 190HP 1999, 159 1.9jtdM 150KM 2006
    Postów
    1,317

    Domyślnie

    To lepiej zajrzyj do instrukcji, bo w automatach wymienia się go częściej niż w manualnych skrzyniach. 80%, jeśli nie więcej, przypadków awarii skrzyni automatycznej hydrokinetycznej wynika właśnie z "wydaje mi się,że w automatach oleju się nie zmienia".

    W silniku też nie zmieniałeś oleju od 113 tysięcy? W automacie olej służy do chłodzenia, smarowania, sterowania skrzynią. Od temperatury traci swoje właściwości a opiłki zatykają elektrozawory. Nawet w instrukcji do auta napisane jak wół, że się olej zmienia.

    Tak samo zmienia się identyczny olej w układzie wspomagania kierownicy, jeśli jest to układ mokry. Nikt tego nie robi, a potem są żale typu głośno chodzi wspomaganie, ciężko chodzi, wyje na zimnym, pompa się zatarła itp....

    Ludzie, myślcie trochę.

  9. #19
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Właśnie zajrzałem do instrukcji i z pobieżnego przeglądu wynika, że nie ma ŻADNEJ wzmianki o wymianie oleju... Cóż, pewnie przy takim przebiegu nie zaszkodzi wymienić.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  10. #20
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    MA TCT
    Postów
    88

    Domyślnie

    To faktycznie duzy przebieg. Ten nasz ma juz 130 tys i elktozawory w steroniku byly wymieniane z 3 razy+raz panel elektrozaworow no ale auto ma wielu kierowcow czesto z ciezka noga. W serisie tez mowili ze sie nie wymienia. No ale zycie swoje. Skrzynia ma czujnik jakosci oleju. Nie da sie tez sprawdzic jego poziomu jedynie za pomoca komputera. Ogolnie na forach internetowych mozna znalesc info ze koniecznie trzeba wymienic olej przy 60-80tys. Inaczej zapychaja sie elektor zawory koszt naprawy okolo 1600pln. To ze w twoim wypaku jest inaczej to zapewne dlatego ze glowny uzytkownik auta jezdzi bez szalenstw. Podzwon po aso popytaj czy wymieniajolej w asb w sposob dynamiczny wchodzi wtedy okolo 6 litrow oleju najlepiej total o okreslonej specyfikacji taki jak zalewany fabrycznie. Jesli nie zrobia wielkich oczu i beda wiedzieli co to wymiana dynamiczna to jedz do nich. Dodatkowo trzeba zrestartowac llicznik/czujnik zuzycia oleju i jesli maja niech ci wgraja najnowsze oprogramowanie. Koszt operacji okolo 400 pln w aso. Koniec ot. No ale to troche taka akcja uswiadomiajaca dla przyszlych uzytkownikow tct gdzie tez trzeba wymieniac olej.

    ---------- Post added at 16:24 ---------- Previous post was at 15:00 ----------

    Dodam jeszcze tylko, ze bardzo trzeba uwazac na to komu oddajemy automat do serwisu. Napewno Pan Henio sobie z tym nie poradzi a o dobry serwis ASB tez trudno. Dodatkowo prosze zwracac uwage na olej jaki sie wlewa podczas wymiany i unikac tanszych zamiennikiow nawet znanych marek ktore spelniaja wymogi wszyskich producentow, jest to najprostsza droga aby przyczynic sie do zniszczenia skrzyni.

Podobne wątki

  1. [159] skrzynia w 2,4
    Utworzone przez jjokocha w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 18-01-2016, 08:29
  2. Skrzynia 8v vs 16v w 147
    Utworzone przez songo1s w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-10-2015, 17:03
  3. skrzynia z 156 1.8ts do V6
    Utworzone przez rafalo w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-11-2014, 10:07
  4. Skrzynia 6b
    Utworzone przez teiras w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-10-2013, 18:04
  5. 2.4 JTD 10v - Skrzynia!
    Utworzone przez danloo23 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-02-2011, 19:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory