Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 92

Temat: Skrzynia TCT

  1. #21
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Imć
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    WJ
    Auto
    Giulietta MA TCT, Giulia 2.0T Veloce, Spider 916 1.8 TS
    Postów
    520

    Domyślnie

    Witam ponownie po parunastu miesiącach

    Do tematu wracam, bo półtora roku temu po dwóch nieudanych zamówieniach z winy Alfy/Dealera kupiłem coś zupełnie innego i jak się okazało bardziej pasującego moim potrzebom. Jako, że stara miłość nie rdzewieje a leasing się kończy za pół roku, myślę czy sobie nie sprawić zabawki w postaci Julki.

    Dostałem od dealera na weekend 1.4 MA TCT, 7300km na liczniku. Dziś zjeździłem jakieś 100km, po mieście (noc muzeów). Na D miazga i bardzo fajnie, na N to jakaś pomyłka. Trzeba wciskać pedał dość konkretnie żeby ta skrzynia doszła do wniosku, że 1500rpm to chyba dość mało by przyspieszać, no niech będzie, łaskawie zmienie Tobie bieg na niższy. Można użyć manetki, ale jako, że się nauczyłem żwawo posługiwać DSG6 bez manetek to chciałem podobnie tu - się nie da się. Skrzynia szarpie (głownie przy redukcji), DSG6 na mokrych sprzęgłach w połączeniu z TeDI i dużo większym momentem obrotowym pracuje _dużo_ kulturalniej (mimo 40kkm nalotu) oraz robi lepsze ogólne wrażenie jeżeli chodzi o reagowanie na zamiary kierowcy. Miałem wrażenie, że Mito TCT którym jeździłem lepiej skrzynia współgrała z silnikiem (może przez niższy przebieg - 2kkm wtedy). DSG7 (suche sprzęgła) w połączeniu z 1.4 TSI 180KM też reagował tak jak sobie to wyobrażałem.

    Silnik MA przy 1500rpm jest głośny (a właściwie to wydech) oraz przenosi drgania na kabinę _gorsze_ niż TeDI przy 1100rpm. Poprzednio jeździłem Julką z manualem i jakoś lepsze wrażenia całość pozostawiła. Po dzisiejszych doświadczeniach mam mieszane uczucia... Czy tak to właśnie TCT jeździ czy jest to wina egzemplarza testowego? Jak to jest w przebiegach powyżej 20kkm?

    Fotele są mniej wygodne oraz plastiki słabsze niż jak to zapamiętałem 18 miesięcy temu...

  2. #22
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar milleniusz
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    387

    Domyślnie

    Nie wniosę wiele do porównania tych dwóch skrzyń, ale dorzucę kilka uwag, być może pomocnych. Tryb N, również w manualu, jest dość konserwatywny i trzeba cisnąć do oporu żeby się cokolwiek działo, zatem zachowanie skrzyni z redukcją pod koniec jest pewnie zamierzone. Nie zdziwiłbym się specjalnie, gdyby DSG były bardziej dopracowane od TCT, w końcu powstały kilka lat wcześniej. No i odnośnie przebiegu, to auto z 40 tys. przebiegu w miarę poprawnie jeżdżone i serwisowane, powinno się zachowywać lepiej niż całkiem nowe, czy z parotysięcznym przebiegiem. Oraz mieć większą moc.

    Fotele na dłuższą trasę są niewygodne. Mnie najbardziej przeszkadza, że mi uda "wiszą" w powietrzu. Może za nisko siedzę, choć nie sądzę, żeby się udało je podnieść tak wysoko, by oprzeć nogi na siedzisku.

    I jeszcze uwaga na koniec - skoro Yeti diesel bardziej pasuje twoim potrzebom, to raczej zakup niższego, mniej praktycznego, o wiele twardszego auta z silnikiem benzynowym nie będzie zbyt trafiony. No chyba, że traktujesz to jako nową zabawkę, to wtedy tak. : )
    ___

  3. #23
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Imć
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    WJ
    Auto
    Giulietta MA TCT, Giulia 2.0T Veloce, Spider 916 1.8 TS
    Postów
    520

    Domyślnie

    Cytat Napisał milleniusz Zobacz post
    Tryb N, również w manualu, jest dość konserwatywny i trzeba cisnąć do oporu żeby się cokolwiek działo
    Miałem inne wrażenie kiedy jeździłem Julką z manualem, ale jako, że to było kawałek czasu temu, raczej powinienem jeszcze raz sprawdzić.

    Cytat Napisał milleniusz Zobacz post
    Nie zdziwiłbym się specjalnie, gdyby DSG były bardziej dopracowane od TCT, w końcu powstały kilka lat wcześniej
    Być tak może, choć DSG6 i TCT czerpią z doświadczenia tej samej firmy - BorgWarner.

    Cytat Napisał milleniusz Zobacz post
    Oraz mieć większą moc.
    Prawda, ale to trzeba by porównywać te same modele.

    Cytat Napisał milleniusz Zobacz post
    Fotele na dłuższą trasę są niewygodne. Mnie najbardziej przeszkadza, że mi uda "wiszą" w powietrzu. Może za nisko siedzę, choć nie sądzę, żeby się udało je podnieść tak wysoko, by oprzeć nogi na siedzisku.
    Mnie się ten wyczyn nie udał

    Cytat Napisał milleniusz Zobacz post
    I jeszcze uwaga na koniec - skoro Yeti diesel bardziej pasuje twoim potrzebom, to raczej zakup niższego, mniej praktycznego, o wiele twardszego auta z silnikiem benzynowym nie będzie zbyt trafiony. No chyba, że traktujesz to jako nową zabawkę, to wtedy tak. : )
    Tylko jako zabawkę Yeti ma ogrom zalet które powodują, że miejsce w moim garażu ma zapewnione.

  4. #24
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    681

    Domyślnie

    Potwierdzam, że buczenie wydechu jest dość intensywne przy 1500obr/min, w TCT to 'ulubiona' prędkość obrotowa komputera.
    Miałem dwudniowe doświadczenie z TCT, teraz jeżdżę 1.4 MA ze skrzynią manualną i kiedy sam decyduję o obrotach to w środku jest dużo ciszej
    Co do drgań to nie potwierdzam, po siedmiu latach jazdy 1.9JTDm to 1.4 jest zawsze aksamitny.

  5. #25
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    06 2012
    Auto
    Giulietta 1.4 MA TCT
    Postów
    176

    Domyślnie

    Tu napisali, że upgrade załatwia temat "dziwnego" działania trybu N. W sumie sam nie wiem jaką wersje ja mam (produkcja kwiecień/maj 2012). Niebawem do serwisu się wybieram to poproszę o upgrade.

  6. #26
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    06 2012
    Auto
    Giulietta 1.4 MA TCT
    Postów
    176

    Domyślnie

    Upgrade wykonany w ASO, swoją drogą ciekawy system wymyślił fiat, upgrade'u dokonuje się tylko i wyłacznie online. Serwis już nie dostaje płytek z nowym softem (ponoć). Co do samej aktualizacji, skrzynia zachowuje się inaczej, na niskich biegach moim zdaniem lepiej. Elektronika lepiej "odczytuje" zamiary kierowcy. Redukcja płynna bez zastrzeżeń, to samo na dojazdach do świateł, więc update sporo zmienił. Do tego obroty mam niższe na postoju i biegu jałowym, spadły chyba o 100rpm (ciekawe?). Co do DSG, nie będę pisał o swoich przygodach, ale google po wpisaniu "skrzynia dsg szarpie" daje sporo wyników, więc tak bym tego automatu nie idealizował. W TCT bardzo mnie irytuje zamulenie przy ruszaniu, tak jak by jakiś system ograniczał celowo moc, po aktualizacji chyba mniej odczuwalne. Dam znać jak dłużej pojeżdżę

  7. #27
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Imć
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    WJ
    Auto
    Giulietta MA TCT, Giulia 2.0T Veloce, Spider 916 1.8 TS
    Postów
    520

    Domyślnie

    Cytat Napisał buczo Zobacz post
    Co do DSG, nie będę pisał o swoich przygodach, ale
    Niech kolega opisze, ja chetnie poczytam

    Cytat Napisał buczo Zobacz post
    google po wpisaniu "skrzynia dsg szarpie" daje sporo wyników
    Oczywiscie, ze daje. Ta skrzynia jest w uzyciu prawie 10 lat, w roznych wersjach, w roznych modelach, z roznymi silnikami, jest sporo informacji co sie psulo i jak (i czy) zostalo naprawione.

    Cytat Napisał buczo Zobacz post
    , więc tak bym tego automatu nie idealizował
    Bo nie ma rzeczy idealnych, ale... jak na razie moje doswiadczenia z DSG sa pozytywne (2 x DSG6 i 2 x DSG7) na sumarycznie 42k km. Z TCT na sumarycznie ok 1k km mieszane... Szczegolnie, ze Julka ktora mialem 2 tygodnie temu byla _dealerowa_ a nie jak poprzednie MiTo ktore bylo dla prasy. Wydaje mi sie, ze jak dealerowy samochod to ma na celu przekonac klienta do zakupu, wiec albo a) TTTM, b) dealer nie ma wielkiej orientacji jak jezdzi ich egzemplarz testowy I zeby sprawa byla jasna, nie wzialem Julki na 2 dni jazdy by sie przekonac jak niefajna jest, ale po to by upewnic sie, ze jak wydam na nia powyzej 100k pln to bede zadowolony...

    Edito) PS: Julka ma cos w sobie, zdecydowanie mi sie podoba i dobrze mi sie nia jezdzilo, zobaczymy czy to zauroczenie przykryje jej slabsze strony...
    Ostatnio edytowane przez Imć ; 01-06-2013 o 17:13

  8. #28
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    01-486 Warsaw PL / 95014 Cupertino CA
    Auto
    Dające Radość z Jazdy
    Postów
    628

    Domyślnie

    Cytat Napisał buczo Zobacz post
    Upgrade wykonany w ASO, swoją drogą ciekawy system wymyślił fiat, upgrade'u dokonuje się tylko i wyłacznie online. Serwis już nie dostaje płytek z nowym softem (ponoć).
    Faktycznie Fiat wymyślił .... od dobrych dwóch może trzech lat programowanie i upgrade softu w innych markach odbywa się z serwera producenta. zapobiega to min. zakupom czystych komputerów i wgrywaniem softu z mapami od wyższych wersji. ASO w Polsce miało by pole do popisu - a tak .... mogą se nafiukać. Dopiero po zamapowaniu VINu serwer wysyła dokładnie to co ma zostać wgrane do konkretnego egzemplarza.
    Ostatnio edytowane przez tygrysio ; 01-06-2013 o 20:01
    motor sports can be expressed in one single letter ///M

  9. #29
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    06 2012
    Auto
    Giulietta 1.4 MA TCT
    Postów
    176

    Domyślnie

    Cytat Napisał mareksz159 Zobacz post
    Potwierdzam, że buczenie wydechu jest dość intensywne przy 1500obr/min, w TCT to 'ulubiona' prędkość obrotowa komputera.
    Miałem dwudniowe doświadczenie z TCT, teraz jeżdżę 1.4 MA ze skrzynią manualną i kiedy sam decyduję o obrotach to w środku jest dużo ciszej
    Co do drgań to nie potwierdzam, po siedmiu latach jazdy 1.9JTDm to 1.4 jest zawsze aksamitny.
    W mi się wydawało, że ten dźwięk to fajny jest ) osobiście go lubię.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Imć Zobacz post
    Niech kolega opisze, ja chetnie poczytam



    Oczywiscie, ze daje. Ta skrzynia jest w uzyciu prawie 10 lat, w roznych wersjach, w roznych modelach, z roznymi silnikami, jest sporo informacji co sie psulo i jak (i czy) zostalo naprawione.



    Bo nie ma rzeczy idealnych, ale... jak na razie moje doswiadczenia z DSG sa pozytywne (2 x DSG6 i 2 x DSG7) na sumarycznie 42k km. Z TCT na sumarycznie ok 1k km mieszane... Szczegolnie, ze Julka ktora mialem 2 tygodnie temu byla _dealerowa_ a nie jak poprzednie MiTo ktore bylo dla prasy. Wydaje mi sie, ze jak dealerowy samochod to ma na celu przekonac klienta do zakupu, wiec albo a) TTTM, b) dealer nie ma wielkiej orientacji jak jezdzi ich egzemplarz testowy I zeby sprawa byla jasna, nie wzialem Julki na 2 dni jazdy by sie przekonac jak niefajna jest, ale po to by upewnic sie, ze jak wydam na nia powyzej 100k pln to bede zadowolony...

    Edito) PS: Julka ma cos w sobie, zdecydowanie mi sie podoba i dobrze mi sie nia jezdzilo, zobaczymy czy to zauroczenie przykryje jej slabsze strony...
    Moje z DSG, po prostu pozytywne, opinie znajomych używających na co dzień - pozytywne, z tendencją do lekkiego marudzenia, a może bycia obiektywnym?.
    Ja też myślałem, że nowy automaty to ogólnie będą przewidywały mój nastrój na chęć piłowania czy turlania na jak najniższych rpm'ach lub fakt chęci rozpoczęcia dynamicznego manewru za 5s np. wyprzedzania. Pod tym względem zawiodłem się hehe Mam za to DNA + łopatki, sekwencje, gdy chcę lepszego czytania moich zamiarów przez elektronikę. Do rzeczy D - po aktualizacji zachowuje się według mnie duuuuużo lepiej, jestem po około 1kkm po upgradzie i jest super. Nie przeciąga już tak na maksa niskich biegów (gdy nie pałujemy "butujemy" oczywiście), dość szybko wrzuca wyższe, jest ok. Co do N, pracuje lepiej lecz nie idealnie:
    - irytujące ruszanie, zamula na pierwszych metrach, tylko launchcontrol daje możliwość szybkiego ruszenia ( to się nie poprawiło, nie ukrywam wkur..)
    - trzeba się nauczyć tym jeździć mi 1kkm nie wystarczyło na początku, np. sygnalizacje poprzez szybkie krótkie przyciśnięcie gazu które skutkuje natychmiastową redukcją (fajne w trakcie manewrów w mieście)
    - redukcja i przeloty na małych prędkościach - poprawiono, choć jeszcze trochę powinni podszlifować temat redukcji, na pewno już tak nie szarpie


    To chyba tyle jak sobie jeszcze coś przypomnę, opiszę

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał tygrysio Zobacz post
    Faktycznie Fiat wymyślił .... od dobrych dwóch może trzech lat programowanie i upgrade softu w innych markach odbywa się z serwera producenta. zapobiega to min. zakupom czystych komputerów i wgrywaniem softu z mapami od wyższych wersji. ASO w Polsce miało by pole do popisu - a tak .... mogą se nafiukać. Dopiero po zamapowaniu VINu serwer wysyła dokładnie to co ma zostać wgrane do konkretnego egzemplarza.
    O to fajnie, że fiat tak długo opierał się tej modzie, a użytkownicy mogli tak długo cieszyć się takimi możliwościami, bardzo mądry ruch z ich strony
    Co do mapowania VIN'u zastanawia mnie jedna rzecz, próbując pobrać instrukcje dowiaduje się, że moje auto ma kolor zielony, a faktyczny grgio magnesio.

  10. #30
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar cra3y
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Z4 E89
    Postów
    309

    Domyślnie

    Hej

    Nakulał może ktoś TCT więcej niż 100-150tkm? O DSG się nieco naczytałem i nasłuchałem opowiadań posiadaczy (zwłaszcza suchej wersji DSG - DQ200) i dzieją się tam przeróżne rzeczy (zwłaszcza w połączeniu 1.2/1.4 TSI). Zreszta jedna DSG (w aucie firmowym + 2.0 TDi PD 140KM ) właśnie umiera (mechatronic) i naprawa będzie bardzo kosztowna. Ale ja nie o tym.

    Chcę zapytać o to, czy po taki przebiegu (>100,150tkm) znacząco zmieniła się kultura pracy skrzyni TCT? A może coś już do roboty było? Czy jednak BorgWarner zrobił lepsze cudo niż to, co zrobili przy współpracy z VW?
    Pozdrawiam
    K.Gajda(cra3y)

Podobne wątki

  1. [159] skrzynia w 2,4
    Utworzone przez jjokocha w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 18-01-2016, 08:29
  2. Skrzynia 8v vs 16v w 147
    Utworzone przez songo1s w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-10-2015, 17:03
  3. skrzynia z 156 1.8ts do V6
    Utworzone przez rafalo w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-11-2014, 10:07
  4. Skrzynia 6b
    Utworzone przez teiras w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-10-2013, 18:04
  5. 2.4 JTD 10v - Skrzynia!
    Utworzone przez danloo23 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-02-2011, 19:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory