Strona 1 z 10 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 92

Temat: Skrzynia TCT

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA Progression Alfa Rosso + 17"SS
    Postów
    96

    Domyślnie Skrzynia TCT

    TCT jest zupełnie inaczej zestopniowane niż manual. Szczegóły tutaj (należy wziąć poprawkę, że cytowana strona zakłada cięcie przy 6krpm zamiast przy 6,5krpm).
    Niskie biegi są króciutkie, trójka trochę krótsza, czwórka trochę dłuższa, wysokie biegi bardzo długie. W sumie rozpiętość dużo większa. Biorąc poprawkę na zawyżanie prędkościomierza jedynka kończy się na 45km/h, dwójka na 83km/h. Na szóstce przy vmax jest zaledwie 4700rpm, czyli grubo poniżej prędkości obrotowej mocy maksymalnej, tuż powyżej krórej vmax osiąga manual, przy 100km/h 2150rpm, czyli wartości prawie jak z diesla. Ma to swoje dobre i złe strony. Należy spodziewać się niższego spalania podczas jazdy autostradowej a nawiązując do cytowanej strony minimalnie lepszego odejścia do 80km/h, za to prawie 4s straty do 200km/h. Mi osobiście zdecydowanie bardziej odpowiada zestopniowanie skrzyni manualnej.
    Ostatnio edytowane przez Maciek-156 ; 20-12-2011 o 09:51

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    MA TCT
    Postów
    88

    Domyślnie

    Bardzo ciekawa strona ciekawe jak te symulacje maja sie do prawdziwego zycia. Napewno mocna strona skrzyni tct jest powtarzalnosc. Z pierwszych obserwacji tryb d jest raczej nie do uzycia w codziennej jezdzie musze go wyprobowac jeszcze w trasie , Naszczescie pedal gazu w n musze wrecz muskac aby za szybko nie przyspieszac . Wtedy skrzynia zmienia biegi miedzy 2000-2500 a nastepnie po osiagnieciu 70km/h odpuszczam delikatnie gaz i obroty na 6 spadaja do 1500. Przyspieszajac w taki sposob mozna liczyc w miescie na spalanie na poziomie 8l w miescie.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA Progression Alfa Rosso + 17"SS
    Postów
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał teon Zobacz post
    Bardzo ciekawa strona ciekawe jak te symulacje maja sie do prawdziwego zycia. Napewno mocna strona skrzyni tct jest powtarzalnosc. Z pierwszych obserwacji tryb d jest raczej nie do uzycia w codziennej jezdzie musze go wyprobowac jeszcze w trasie , Naszczescie pedal gazu w n musze wrecz muskac aby za szybko nie przyspieszac . Wtedy skrzynia zmienia biegi miedzy 2000-2500 a nastepnie po osiagnieciu 70km/h odpuszczam delikatnie gaz i obroty na 6 spadaja do 1500. Przyspieszajac w taki sposob mozna liczyc w miescie na spalanie na poziomie 8l w miescie.
    Pewnie w "prawdziwym życiu" i przy przeciętnym kierowcy różnice na korzyść TCT na niższych biegach mogą być większe z uwagi na szybszą zmianę biegów. Za to w przyspieszenia >100km/h, tzw. elastyczność oraz najkrótsze czasy wyprzedzania w nieprzesadnie szerokim zakresie prędkości, tj. gdy przyspiesza się na jednym, góra dwóch biegach, gotów jestem uwierzyć. Tutaj decydujące są długości przełożeń.
    No właśnie. Ciekaw jestem jak zachowuje się ta skrzynia. Z moich obserwacji z manualną wynika, że można w miarę żwawo się rozpędzać zachowując rozsądne spalanie, jeśli przyspiesza się w zakresie 2-2,5krpm ale z pedałem mocno wciśniętym. TCT pewnie wówczas zredukuje. Przy ledwo wciskanym wg komputera chwilowe spalanie w jednostce odległości jest trochę mniejsze ale zajmuje dużo więcej jednostek czasowych. Choć brak przepustnicy powinien imho zmniejszać znaczenie sposobu obchodzenia się z gazem. Niemniej spodziewam się, że po "zaprzyjaźnieniu" się z samochodem w trybie sekwencyjnym można uzyskać niższe spalanie niż w automatycznym. Ale, no właśnie, ciekawe jak to będzie. Czekamy na obserwacje użytkowników.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    MA TCT
    Postów
    88

    Domyślnie

    Przy wcisnieciu gazu w taki sposob jak opisywalem przyspieszenie jest na tyle szybkie ze w zasadzie przyspieszam szybciej albo tak samo jak auto na pasie obok. Tez mialem podobna teorie do twojej ze trybie manualnym moze byc mniejsze spalanie ale po tych paru kilometrach uwazam ze bylby to przerost formy nad trescia pod wzgledem przyspieszenia. Dodatkowo nie wiem czy potrafilbym tak szybko wbic 6 bieg jak zrobi to automat. Co do samej skrzyni to jezdzilem wieloma roznymi automatami i napewno to nie jest plynnosc skrzyni hydrokinetycznej ale nie ma przepasci czasem czuc delikatne szarpniecia przy nizszych predkosciach. Szybkosc zmiany biegow jest duza jesli chodzi o biegi nastepujace po sobie ale redukcja w trybie n zabiera chwilke w trybie d jest lepiej a sekwencji wydaje sie idealnie ale moze tylko dlatego ze mamy czym sie bawic i nie odczuwa sie tego czasu potrzebnego na zbicie kilku biegow. W momencie jak zaczynamy bardziej dynamicznie przyspieszac i odposcimy delikatnie gaz to skrzynia odrazu nie wbije wyzszego biegu tylko przez chwile jeszcze zostaje na obrotach w pogotowiu aby uniknac ponownego zaglowania biegami w przypadku jabysmy chcieli dalej mocno przyspieszac. W klasycznych automat raczej jest na odwrot dlatego daje to wrazenie jakby przeciagania ale mysle ze byla to celowa decyzja i sie do tego przyzwyczaje. Launch control dziala nastepujaco: tryb d lewa noga na hamulcu, prawa gaz do dechy, obroty zatrzymuja sie na 2300. Puszczamy hamulec auto po okolo pol sekudy katapultuje do przodu. Szczerze probowalem tak wystartowac za qv ale swiatla byly za krotkie i za nim wystartowalem to byla juz przede mna ale patrzac na wyniki testow qv 0-100 i to ze dystans do niej raczej delikatnie sie zmniejszal to mysle ze przynajmniej do 100 w tym trybie da sie troche zepsuc humor posiadaczom qv. W razie potrzeby niezaleznie czy mamy wybrany tryb sekwencyjny mozna zmieniac biegi lopatkami tylko jak ich chwile nie uzywamy to skrzynia wraca do trybu auto. Mysle ze po zrobieniu jakies dluzszej trasy bede mial lepszy oglad skrzyni szczegolnie w trybie d gdyz jak na miasto wydaje mi sie zbyt agresywny do codziennej jazdy. System start and stop dziala calkiem sprawnie. Wlacza sie przy mocniejszym wcisnieciu hamulca (delikatnie naciskajac mozna zapobiec jego uruchomieniu)
    Ostatnio edytowane przez teon ; 20-12-2011 o 00:42

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    607

    Domyślnie

    Zazdroszczę tych manetek przy kierownicy. Wymieniłbym mój dieselek na TB TCT, ale boję się, że przy mojej jeździe nie zarobię na paliwo.

    Ile to cudo pali przy ciągłym korzystaniu z mocy?

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Giulietta 1.4 MA TCT
    Postów
    48

    Domyślnie

    1600 km, półtora miesiąca jazdy, więc stwierdziłem, że i ja się podzielę moimi wrażeniami odnośnie skrzyni TCT Jako że jest to mój pierwszy automat, to proszę o wyrozumiałość, jeśli pewne moje komentarze wydadzą się oczywiste.
    Tryb N - przy spokojnej jeździe po mieście z delikatnie wciśniętym pedałem gazu obroty utrzymywane są między 1500 a 2500 rpm. Zmiany biegów są błyskawiczne i praktycznie nieodczuwalne, co daje bardzo przyjemne poczucie płynnej jazdy. Żeby nie było wątpliwości, jak się wciśnie gaz do dechy to obroty mogą nawet dojść czerwonego pola. Powiem szczerze, że nigdy nie jeżdżąc automatem obawiałem się, że to skrzynia za mnie decyduje, kiedy zmieniać biegi, ale teraz już wiem, że to ja mogę w pewnym sensie sterować odpowiednim dozowaniem gazu i bardzo mi się to podoba Do tej pory ani razu nie odczułem braku mocy, pewnie dzięki krótszym przełożeniom niskich biegów jak napisał(a) julka
    Tryb D - zachowania się auta nie będę opisywał, bo ten pewnie znacie, ale w tym trybie także TCT zmienia się w potwora. Nawet nie trzeba wcisnąć gazu do dechy, żeby skrzynia ciągnęła aż do odcięcia. Wtedy odczuć można szarpnięcie związane z odcięciem paliwa i szybką zmianą biegów. Skrzynia nastawia się na błyskawiczną zmianę biegów i to czuć - w szczególności w trakcie dynamicznego przyspieszania. Redukcje są robione przy wyższych obrotach, dzięki czemu cały czas znajdujemy się w zakresie maksymalnego momentu obrotowego. Kick-down jest natychmiastowy (jak już wcześniej pisałem - znacznie szybszy niż w DSG) i w zależności od sytuacji zbijany jest jeden lub dwa biegi.
    Zmiana biegów manetkami przy kierownicy - korzystałem tak naprawdę tylko w celach testowych. W trybie D reakcja jest nieznacznie (ale to bardzo nieznacznie) szybsza niż w N. Zasadniczo TCT działa tak sprawnie, że kompletnie nie mam potrzeby używania manetek. Chociaż czasami się przydaje, jak nie załapie kick-downa (bo np zbyt wolno wcisnęliśmy gaz), a trzeba dynamicznie przyspieszyć, wtedy jednym ruchem robimy szybką redukcję.
    Współpraca ze Start&Stop - przy zbieraniu informacji dotyczących TCT natknąłem się na zestaw komentarzy dot. MiTo, w którym użytkownicy narzekali na słabą współpracę skrzyni z tym system. W sierpniu 2011 miała być robiona aktualizacja oprogramowania, która od razu miała trafić do Julki. Muszę przyznać, że ja kompletnie nie mam problemu ze współpracą skrzyni z S&S. Silnik jest zapalany w momencie odpuszczenia pedału hamulca i jest to na tyle szybkie, że zanim zdążę do końca puścić hamulec silnik jest już zapalony i mogę bez wstydu ruszyć ze świateł
    Współpraca z Hill Holder - tego się najbardziej obawiałem podczas mojego pierwszego podjazdu ul. Dolną Okazało się, że działa to genialnie! Po puszczeniu hamulca mamy jeszcze 2 sek. spokojnego zatrzymania, w czasie których bez stresu można ruszyć spod świateł. Duży plus za ten świetny system! Użytkownicy manuali narzekali, że na małych wzniesieniach nie włącza sie HH. Ja z kolei zauważyłem, że także na takich ledwie odczuwalnych pochyleniach HH się aktywował. Świetna sprawa.
    Współpraca S&S i HillHoldera - Współdziałanie tych dwóch systemów razem wziętych z TCT było obiektem największych narzekań użytkowników MiTo. Zasadniczo problem polegał na tym, że jeśli z jakichś powodów na wzniesieniu HH się nie aktywował, to zanim silnik się zapalił można było stoczyć się trochę do tyłu, co było dosyć niebezpieczne. Ja do tej pory takiej sytuacji nie napotkałem. Zauważyłem jednak, że przy większych wzniesieniach S&S zasadniczo nie gasi silnika, dzięki czemu nie ma ryzyka stoczenia się jeśli silnik się nie zapali. To też miało zostać poprawione oprogramowaniem i wydaje się, że to się udało.
    Launch Control - działa dokładnie tak, jak opisał kolega teon. Lewa noga na hamulcu, prawa gaz do dechy (działa tylko w D). Wydaje mi się, że obroty mogłyby być trzymane na ok 3000 rpm zamiast 2300 rpm, wtedy ruszanie byłoby bardziej dynamiczne.

    No i czas na jedyną wadę, jaką napotkałem do tej pory. Otóż tak, jak napisał kolega teon przy bardzo niskich prędkościach (do 20 km/h - jazda po parkingu, w korku) i w szczególności na zimnym silniku można odczuć delikatne szarpnięcia skrzyni. Na rozgrzanym silniku efekt ten jest zasadniczo nieodczuwalny, ale ja jeżdżę małe odległości i czasami jest to nieprzyjemne. W żaden sposób nie dyskwalifikuje to tego genialnego automatu, ale z drugiej strony podczas moich jazd testowych Scirocco z DSG, nie odczułem takiego efektu.

    Podsumowując jestem mega zadowolony ze swojego wyboru. Nie żałuję ani jednej złotówki wydanej na tę genialną skrzynię. Do jazdy po mieście automat jest rozwiązaniem idealnym, zwłaszcza taki. Człowiek kompletnie zapomina, że auto ma coś takiego jak skrzynia i nie ma stałego momentu obrotowego. Biegi zmieniane są wyjątkowo płynnie i taka jest też jazda. W Dynamic można sobie poszaleć, a TCT szaleje razem z nami. Nawet mimo tej jednej wymienionej wady, kupiłbym jeszcze raz Julkę z TCT!
    Jeśli macie jakieś pytania, które mogą wam pomóc w decyzji - walcie śmiało, chętnie odpowiem.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    MA TCT
    Postów
    88

    Domyślnie

    Wiec sie wypowiem na temat skrzyni po niecalym miesiacu i ponad 2600 przejechanych kilometrach.
    Juz myslalem ze tylko ja odczuwam (pytalem nawet na wloskim forum) te szarpnieca przy powolnej jezdzie, fakt sa delikatne dodatkowo przy wylaczonej muzyce mozna posluchac klikania stukania robota przy pracy sprzegla podczas zatrzymywania. Dzieje sie tylko tak przy delikatnym operowaniu hamulcem i gazem przy predkosciach tak do 20km/h. Mialem wiele roznych automatow, skrzynie typu tct nie moga sie jednak rownac pod wzgledem plynnosci zmiany przelozen do dobrych i prawidlowo dzialajacych przekladni hydrokinetycznych, tu jednak czuc ze wszystko robione jest na "sucho" ale to kwestia przyzwyczajenia a osoby, ktore nie jezdzily wszesniej automatami nawet nie zwroca na to uwagi. Szybkosc zmiany biegowm jest naprawde blyskawiczna w przypadku biegow po sobie nastepujacych. Na razie jestem na etapie analizowania logiki pracy skrzyni biegow. Osobiscie troszke jestem zawiedzony (a moze jeszcze nieprzyzwyczajony). Tryb n uzywany jest przeze mnie na codzien do normalnej jazdy, w tym trybie ogolne calkiem dobrze dogaduje sie moja prawa stopa z gazem. Czasem irytujace jest ze jesli wcisniemy gwaltowniej gaz np. chcac gwaltownie zmienic pas i wcisnac sie w luke czy wlaczyc sie do ruchu, skutkuje to tym ze skrzynia redukuje bieg co nie jest zle, ale jakby przestawia sie w tryb sportowej gotowosci: to jest po odpuszczeniu gazu utrzymuje jeszcze przez chwile (sekunde, poltorej) wyzsze obroty nie wrzucajac wyzszego biegu, a jak zaczyna zmieniac bieg na wyzszy to nie robi tego w sposob taki ze np przechodzi z 4 na 6 tylko w sekwencji 4-5-6 to akurat jakosnie przeszkadza bo robi to tak delikatnie ze tylko mozna wywnioskowac po zmieniajacaych sie obrotach. Sa tez takie sytuacje ze takie dzialanie jest zaleta. Kick down w trybie n czyli redukcja o dwa biegi zabiera dosc duzo czasu gdyz nkladaja sie na to dwie rzeczy. Przy takiej redukcji bieg ktory jest wybierany znajduje sie na tym samym sprzegle, dodatkowo w trybie n kick down jest opozniony przez oprogramowanie gdyz jest on bardziej nastawiony na komfort. Dlatego gdy zabieram sie do wiekszego wyprzedzania staram sie najpierw lekko wcisnac gaz aby zredukowac o bieg a nastepnie docisnac do oporu aby zredukowac o kolejny, w ten sposob nie odczuje sie tego laga i wydaje mi sie ze wyprzedze szybciej niz jakbym chcial aby skrzynia zredukowala od razu o 2 biegi. Najwiekszym minusem jest to ze w trybie d nie da sie normalnie na codzien jezdzic, chyba ze spalanie paliwa sie nie liczy i lubimy styl jazdy typu 0-1. Aby w miare komfortowo prowdzic na codzien w tym trybie trzeba uzywac manetek i samemu decydowac o wybieranym biegu. W tym trybie praca skrzyni jest nastawiona na dynamiczna jazde i wrazliwa na wcisniecie gazu. Tu po gwaltownym wcisnieciu pedalu przyspieszenia skrzynia utrzymuje wyzsze obroty przez jeszcze dluzszy czas niz w trybie N. Jesli chcemy przyspieszyc a nastepnie utrymywac stala predkosc to minie kilka chwil 2-3 sekundy za nim skrzynia wrzuci wyzszy bieg aby oszczedzac paliwo i podrozowac komfortowo. Ogolnie skrzynia mozna powiedziec, ze w ogolnym rozrachunku nastawiona jest bardziej na sport niz komfort. Uwazam ze ustawienia pracy skrzyni powinny byc niezalezne od ustawien trybu dna. Na koniec spalanie po tym przebiegu srednio jest okolo 8.5l 60 % to trasa srednia predkosc 44 km/h. Najmniej spalila w trasie 7,1 l na dystansie 250 km noca, srednia predkosc 93km/h troche wyprzedzania bylo predkosc przelotowa na wiekszosci trasy ok 120, obwodnica Garwolina 140km/h teren zabudowany 70km/h ale naula pracy skrzyni dalej trwa.Teraz zaczalem przyspieszac mocniej i odpuszczam delikatnie gaz przy okolo 2700 obrotow co powoduje ze skrzynia zmienia bieg na wyzszy szybciej i nie przeciaga zbytnio zmiany biegu na wyzsze obroty tak jak wynika to z zaprogramowanego algorytmu. Dzieki temu szybciej osiagam predkosc przelotowa i moge ja dluzej utrzymywac co w przypadku multiair odbija sie pozytywnie na spalaniu. Kolejna obserwacja dotyczy spalania podczas peuzania - jest absurdalnie wysokie komputer chwilowo pokazuje okolo 20l/100km. Nie wiem jak to peuzanie jest realizowane ale lepiej jest zrobic troche odstepu za autem przed nami w korku i ruszyc mocniej i puscic gaz lub dohamowywac do pelnego zatrzymania bo wtedy komputer wskazuje 2l/100km. Co do dzialania start &stop w porowniu do skrzyni manualnej nie trzeba go wylaczac w korku gdyz jego wlaczenie mozna regulowac sila wcisniecia pedalu hamulca. Staralem sie opisac obiektywnie wrazenia ze skrzyni, ale nie zmienia to faktu ze jestem mega zadowolny i ogolnie praca skrzyni rozni sie od klasycznych automatow i jest raczej skalibrowana aby znalesc zloty srodek pomiedzy automatem a manualem ktorego szczegolnie oczekuja europejczycy. Potwierdzeniem tego co wyzej napisalem moze byc przyklad dodga darta czy vw na rynku amerykanskim nastawionym na komfort, gdzie dsg czy tct zastepuje sie klasycznymi hydrokinetycznymi automatami, i oferujac te skrzynie tylko w bardziej sportowych wersjach. A jak jest ze spalaniem u Ciebie?
    Ostatnio edytowane przez teon ; 12-01-2012 o 01:23

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał teon Zobacz post
    Czasem irytujace jest ze jesli wcisniemy gwaltowniej gaz np. chcac gwaltownie zmienic pas i wcisnac sie w luke czy wlaczyc sie do ruchu, skutkuje to tym ze skrzynia redukuje bieg co nie jest zle, ale jakby przestawia sie w tryb sportowej gotowosci: to jest po odpuszczeniu gazu utrzymuje jeszcze przez chwile (sekunde, poltorej) wyzsze obroty nie wrzucajac wyzszego biegu
    To jest chyba standard we wszystkich automatach - u mnie w Peżo też tak jest. Chodzi o to, że jeśli ktoś się na moment rozmyśli przy wyprzedzaniu, a potem jednak dojdzie do wniosku, że wyprzedza, nie ma niepotrzebnej zmiany biegów.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Giulietta 1.4 MA TCT
    Postów
    48

    Domyślnie

    Tak jak pisałem jeżdżę głównie w mieście (70% przebiegu) i to na krótkich odcinkach więc i spalanie nie jest niskie. Aktualnie od nowości pokazuje mi 10.1 l/100km. Ale np od ostatniego tankowania, kiedy nie byłem ani razu na trasie, a jak już miałem czas dłużej pojeździć, to testowałem możliwości auta w Dynamic, pokazuje mi spalanie na poziomie 13.1 l
    Nie zgodzę się też odnośnie działania skrzyni w trybie D. Akurat mi się podoba to, że trzyma na wyższych obrotach, chociaż prawdą jest, że niewiele trzeba, żeby dojść do czerwonego pola. Jednak można i spokojnie jechać, tylko trzeba bardzo delikatnie wciskać gaz (najlepiej zdjąć buty )
    Może i TCT nie jest tak płynna jak skrzynia hydrokinetyczna, ale z drugiej strony jest dużo szybsza. Tutaj na pewno nie zaskoczy się wolna zmiana biegów w trakcie wyprzedzania.
    A'propos spalania w trakcie hamowania - to mnie najbardziej zaskoczyło. Jeśli spalanie chwilowe wskazywane jest na poziomie 2l /100km to znaczy, że wrzucany jest luz, tak? Skoro ta skrzynia ma być bardziej ekonomiczna od manuala, to dlaczego nie wykorzystuje hamowania silnikiem? Takie samo spalanie jest wskazywane w trakcie zwykłego odpuszczenia gazu. Czy to komputer oszukuje, skrzynia działa dziwaczne, czy ja czegoś nie rozumiem?

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał abnuk Zobacz post
    Jeśli spalanie chwilowe wskazywane jest na poziomie 2l /100km to znaczy, że wrzucany jest luz, tak? Skoro ta skrzynia ma być bardziej ekonomiczna od manuala, to dlaczego nie wykorzystuje hamowania silnikiem? Takie samo spalanie jest wskazywane w trakcie zwykłego odpuszczenia gazu. Czy to komputer oszukuje, skrzynia działa dziwaczne, czy ja czegoś nie rozumiem?
    Alfa tak już ma, że poniżej 2 litrów na setkę nie pokazuje, tak było w 147 i jest w Giulietcie - obie z ręczną skrzynią.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

Podobne wątki

  1. [159] skrzynia w 2,4
    Utworzone przez jjokocha w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 18-01-2016, 08:29
  2. Skrzynia 8v vs 16v w 147
    Utworzone przez songo1s w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-10-2015, 17:03
  3. skrzynia z 156 1.8ts do V6
    Utworzone przez rafalo w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-11-2014, 10:07
  4. Skrzynia 6b
    Utworzone przez teiras w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-10-2013, 18:04
  5. 2.4 JTD 10v - Skrzynia!
    Utworzone przez danloo23 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-02-2011, 19:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory