Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 47

Temat: Blue&me po polsku

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gpp
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Limanowa
    Auto
    GIULIETTA 2.0 Jtdm2 140 KM
    Postów
    32

    Domyślnie Blue&me po polsku

    Czy możliwa jest zmiana języka blue&me na polski, w fiatach z tą funkcją po załadowaniu plików na pendriva bez większych problemów?

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Podobno tak - ja miałem już wgrany. Wystarczy włożyć odpowiednio spreparowany pendrive (instrukcje są w ściągniętym pliku) i wszystko powinno się zrobić samo.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gpp
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Limanowa
    Auto
    GIULIETTA 2.0 Jtdm2 140 KM
    Postów
    32

    Domyślnie

    Jak się domyślam kolega ma po polsku B&M, ciekawe czy ze strony włoskiej FIATA działają w Julkach te pliki na USB

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Falcon40
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 150KM '07
    Postów
    446

    Domyślnie

    Ja sciagnalem polskie pliki do 159 z niemieckim blue&me i wszystko ladnie dziala.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1,4 TB, 120KM
    Postów
    23

    Domyślnie

    Przerabiałem dziś swoją niemiecką Gertrudę na polską Julkę i wszystko odbyło się bezproblemowo.
    Cały proces jest stosunkowo prosty i odbywa się w trzech krokach przez które prowadzi nas serwis http://www.blueandme.net.
    Pierwszy krok to sprawdzenie jaka wersja Blue&Me siedzi obecnie w naszym aucie. W tym celu na wskazanej przeze mnie stronie wchodzimy w dział SUPPORT a następnie DOWNLOAD. W polu CAR MODEL wskazujemy nasze auto i klikamy na przycisk START UPDATE. Na ekranie, który nam się ukaże wykonujemy polecenia z PART 1, czyli pobieramy na pendrive archiwum w którym są pliki potrzebne do sprawdzenia wersji BM. Nie będę dokładnie opisywał czynności jakie należy wykonać w aucie, ponieważ po rozpakowaniu tego archiwum będzie instrukcja (krok po kroku) również w języku polskim.

    Drugi krok to właściwa aktualizacja. W tym celu wykonujemy czynności opisane w PART 2. W wyniku wykonywania pierwszego kroku na naszym pendrivie powstanie plik BMConf.xml, który jest niezbędny do określenia wersji BM. Na podstawie tego pliku nasz serwis internetowy pomoże pobrać (znów na pendrive) pliki z odpowiednimi aktualizacjami, które będziemy musieli zaktualizować w aucie. Proces aktualizacji przypomina proces sprawdzania tylko trwa znacznie dłużej, ok. 10-15min. Tu również nie będę się rozpisywał ponieważ pobrana aktualizacja ma załączony dokładny opis postępowania. Proszę się nie stresować tym że aktualizacja oprogramowania nie jest w języku polskim, lecz przypisanym do auta. Aktualizacja języka będzie w kroku trzecim.

    Trzeci krok to aktualizacja języka. W tym celu, podobnie jak w pierwszym kroku, przechodzimy na http://www.blueandme.net do działu SUPPORT a następnie DOWNLOAD. W polu CAR MODEL wskazujemy nasze auto i klikamy na przycisk APPLICATIVE. W tym momencie na stronie pojawią się dodatkowe pola wyboru, ale w nich nic nie zmieniajmy. Poniżej w sekcji DOWNLOAD APPLICATIVE pojawi się aktywny link który przeniesie nas do działu z aktualizacjami językowymi. Pobieramy język Polski. Proces aktualizacji przebiega tak samo jak w kroku drugim i trwa ok 35sek. O zakończeniu aktualizacji powinien nas już poinformować piękny polski język.
    ---------------------------------
    Erykgo - Szczecin
    Alfa Romeo Giulietta, 1.4 TB 120KM

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar patryyyk
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159 Q4
    Postów
    158

    Domyślnie

    PO zrobieniu wszystkiego w chwili chęcia uaktywnienia Blue&Me mam komunikat o niedostępności języka angielskiego....

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar wiedzmaak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD M-Jet 16V------------------------ Alfa Romeo 159 2.0 JTDm 170 km
    Postów
    1,735

    Domyślnie

    Albo język albo któraś aktualizacja nie wygrała Ci się poprawnie. Ewentualnie wgraj jeszcze raz.

  8. #8
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Alfa Romeo Mito
    Postów
    103

    Domyślnie

    [MENTION=435]erykgo[/MENTION] Wiem że posta pisałeś dawno a możesz powiedzieć na jakiej pojemności pendrive robiłeś aktualizacje? Ja mam tylko Pendrive 16 i 32 GB a w instrukcji wyczytałem ze polecają 2GB muszę takiego nabyć masz jakieś info na ten temat? Sam mam Miciaka ale system ten sam wiec dzięki z góry za pomoc

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1,4 TB, 120KM
    Postów
    23

    Domyślnie

    Faktycznie aktualizację robiłem blisko rok temu, ale z tego co pamiętam to nie trzymałem się sztywno tego zalecenia że pojemność pamięci powinna wynosić 2GB. Ja chyba korzystałem z pendriva 8GB. Myślę że spokojnie możesz spróbować z tą pamięcią którą masz. Pierwszy krok odczytuje tylko wersje oprogramowania BM jaką posiadasz, więc nie ma szczególnego ryzyka. Jeśli z Twojej pamięci pójdzie pierwszy krok to myślę że reszta też zadziała.
    ---------------------------------
    Erykgo - Szczecin
    Alfa Romeo Giulietta, 1.4 TB 120KM

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Ja robiłem z 4 albo 16 GB - już nie pamiętam teraz...
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

Podobne wątki

  1. [159] eLEARN po polsku
    Utworzone przez piotr197308 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 24-05-2022, 17:57
  2. [166] instrukcja do ICS-a po polsku
    Utworzone przez barcik w dziale 166
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 06-05-2017, 12:48
  3. Jakie żarówki? Bosch Xenon Silver vs Osram Cool Blue vs Philips Blue Vision?
    Utworzone przez dyymianek w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 12-01-2016, 15:11
  4. [159] Blue&Me intrukcja po polsku
    Utworzone przez Faya99 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 16-08-2015, 17:00
  5. ICS po polsku
    Utworzone przez bella-hella w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-03-2010, 17:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory