Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 46

Temat: Silniki do MiTo 120KM, 135KM...

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,798

    Domyślnie

    Cytat Napisał lechtak Zobacz post
    No to odpuść sobie tego fachowca, mam za sobą kilka MultiAir w tym jedna Giulietta 1,4MA. Ale nie jestem pewien czy np. Giulietta 1,4 Turbobenzyna 120KM chyba ma bezpośredni wtrysk, tak jak QV.
    Czy instalacja gazowa do Multiair jest inna jak do T-Jet? Ceny są podobne?

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Nie ma różnicy.

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    607

    Domyślnie

    Polecam Mito z silnikiem 1,6 jtdm.
    Układ napędowy jest moim zdaniem nr 2 w Mito po QV.
    Na + 6 biegów, rewelacyjna elastyczność, brak niedogodności związanych z LPG.

    Porównanie do 1,4 TMA

    http://www.zeperfs.com/en/duel3073-2470.htm]Duel : Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir vs Alfa Romeo MiTo 1.6 JTDm

  4. #14
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    Cytat Napisał lechtak Zobacz post
    Ale nie jestem pewien czy np. Giulietta 1,4 Turbobenzyna 120KM chyba ma bezpośredni wtrysk, tak jak QV.
    Nie ma bezpośredniego, co więcej ten silnik występuje fabrycznie na LPG a instalka jaka jest wsadzana to landi
    Tu link http://www.autofirmowe.pl/27542,alfa...bo_na_lpg.html

  5. #15
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    No fakt. Tam jest wkładana instalacja Landi Renzo Omegas.

  6. #16
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    koło koła
    Auto
    emty
    Postów
    477

    Domyślnie

    no tutaj jest troche, zacząłem temat ponad rok temu, moze coś sie zmieniło ale sądze ze wątpie, zdaje sobie sprawe ze lpg mozna pewnie wsadzic do wszystkiego ale jak to bedzie jezdzić? raczej optowałbym za 1,6 diesel jak andrzeja albo 120hp, zadnego multiara bo problemy czają sie za rogiem http://www.forum.alfaholicy.org/lpg_...u_do_mito.html

  7. #17
    Bacek
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał coupe8 Zobacz post
    Witam
    1. czy ktoś potrafi wyjaśnić czym się różni silnik 120KM od tego 135KM MultiAir? czy jest duża różnica w osiągach?
    2. czy ta technologia MultiAir coś daje??? pytam bo będę kupował MiTo używaną, a więc w tej chwili najwięcej jest dostępnych silników 120KM, tych 135KM MultiAir jak narazie nie widać na otomoto czy allegro.
    3. No i wiem że silnik 120KM można przerobić na LPG ale czy silnik 135KM MultiAir również można bez problemu przerobić na ekologiczne paliwo LPG?
    pozdrawiam Wszystkich!!!
    Ad 1 i 2:
    Mam MiTo 120KM i Giuliettę Multiair 170KM. Różnica w osiągach jest wyczuwalna na korzyść Julki ale nie można powiedzieć żeby MiTo 120KM nie było dynamiczne. Dynamika jest bardzo dobra, silnik jest fajnie elastyczny, zbiera się nieźle z samego dołu. Kupując Giuliettę spodziewałem się że multiair spowoduje obniżenie spalania i jestem mocno rozczarowany. Korzyści multiaira nie widzę żadnych, przy takiej samej jeździe po mieście Mito pali przynajmniej o 1 litr mniej niż Julka (oba w trybie N, normalna powiedziałbym ekonomiczna jazda bez ścigania). Wiem że jest różnica w mocy ale wg danych technicznych opartych przecież na tych samych normach powinno być odwrotnie. Multiair to jak dla mnie tylko marketing.
    W długi weekend byłem nad morzem, połowa drogi z Łodzi autostradą, druga połowa zwykłą drogą - średnie spalanie Julki to 9,1 l/100 km!!! Średnia prędkość 78 km/h. Dodam, że jechaliśmy w dwa samochody, szwagier Skoda Octavia 1.4 TSI, ta sama droga, ta sama prędkość - średnie spalanie skody to 6,5 l / 100 km.
    Ale do rzeczy... myślę że między 120 a 135 KM przepaści w osiągach nie ma, jeśli różnica w cenie będzie znacząca kupiłbym 120 KM. Zamiast rozważać 135 KM może lepiej poszukać 155KM? To naprawdę fajnie jeździ, przy okazji ma 6 biegów i z tego co pamiętam większe tarcze hamulcowe.
    Jeszcze jedno, w wersji 120KM praktycznie nie ma różnicy pomiędzy trybami DNA (w Julce między N i D jest przepaść). Jedyne co da się zauważyć to twardszy układ kierowniczy w trybie D, nie wiem jak jest w 135KM.

    Ad 3:
    Jeśli chcesz to zagazować to mimo wszystko multiaira bym sobie odpuścił. Skoro AR wypuszcza wersje 120KM z fabrycznym LPG to znaczy że da się to zrobić bez większych problemów z późniejszą eksploatacją.


    Pozdrowienia

  8. #18
    coupe8
    Gość

    Domyślnie

    Czyli wychodzi na to że ten cały Multiair to w większości tylko marketing, dobrze wiedzieć bo za jakiś czas jak będę szukał sobie MiTo to będę szukał najprawdopodobniej silniczka 155KM i wrzuce w niego LPG

  9. #19
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Cytat Napisał coupe8 Zobacz post
    Czyli wychodzi na to że ten cały Multiair to w większości tylko marketing, ..
    Nie można tak powiedziec - to po prostu silnik z inną konstrukcją osprzętu - brak w nim klasycznej przepustnicy (brak falowania obrotów częstego przy zabrudzonej przepustnicy) i wałka rozrządu zaworów ssących (bezpieczny jeśli chodzi o zerwanie paska rozrządu). Ta konstrukcja ma polepszac osiągi a nie ograniczać spalanie
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  10. #20
    Użytkownik Rowerzysta Avatar k1robo
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    AR MiTo 1.4 Multiair
    Postów
    73

    Domyślnie

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Maciek-156 Zobacz post
    Nie można tak powiedziec - to po prostu silnik z inną konstrukcją osprzętu - brak w nim klasycznej przepustnicy (brak falowania obrotów częstego przy zabrudzonej przepustnicy) i wałka rozrządu zaworów ssących (bezpieczny jeśli chodzi o zerwanie paska rozrządu). Ta konstrukcja ma polepszac osiągi a nie ograniczać spalanie

    tzn ze przy zerwaniu paska zawory nie ucierpią ? super
    Ostatnio edytowane przez k1robo ; 28-05-2012 o 17:22

Podobne wątki

  1. [MiTo] Chip Tuning Mito 1.4 (135KM) w Warszawie i okolcach
    Utworzone przez kedziart w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 28-02-2016, 20:07
  2. Mito 135KM TCT Vialle LiquidSI
    Utworzone przez lechtak w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-09-2015, 18:42
  3. [MiTo] Stukający hydrozawór alfa mito 1.4 multiair turbo 135km
    Utworzone przez Grzesiek26 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-04-2015, 10:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory