Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 46

Temat: Silniki do MiTo 120KM, 135KM...

  1. #1
    coupe8
    Gość

    Domyślnie Silniki do MiTo 120KM, 135KM...

    Witam
    Jestem tu nowy więc serdecznie witam wszystkich fanów i posiadaczy tych pięknych aut, zawsze byłem miłośnikiem nietypowych aut, te wszystkie VWgeny, BMW, Audi są dla mnie nudne do bólu, a Alfa wzbudza emocje, gdy zobaczyłem MiTo odrazu się w niej zauroczyłem i w przyszłości będę chciał jąk kupić z jakimś mocniejszym silniczkiem, 120 albo 135KM, wiem że jesteście znawcami tych autek więc mam pytania:
    1. czy ktoś potrafi wyjaśnić czym się różni silnik 120KM od tego 135KM MultiAir? czy jest duża różnica w osiągach?
    2. czy ta technologia MultiAir coś daje??? pytam bo będę kupował MiTo używaną, a więc w tej chwili najwięcej jest dostępnych silników 120KM, tych 135KM MultiAir jak narazie nie widać na otomoto czy allegro.
    3. No i wiem że silnik 120KM można przerobić na LPG ale czy silnik 135KM MultiAir również można bez problemu przerobić na ekologiczne paliwo LPG?

    pozdrawiam Wszystkich!!!

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Witam. MultiAir to nowoczesna jednostka, charakteryzuje się hydraulicznym otwarciem zaworów ssących. Słabszy silnik możesz sobie odpuścić. Każdy MultiAir można przystosować do zasilania gazem. Poszukaj na Yotube, tam znajdziesz dokładne działanie silników MA.
    Ostatnio edytowane przez lechtak ; 20-05-2012 o 14:10

  3. #3
    coupe8
    Gość

    Domyślnie

    czyli te silniki MultiAir są lepsze ale w czym lepsze, lepsze są osiągi, spalanie?
    czy ktoś ma Mito z tym silniczkiem 135KM? bo narazie na rynku wtórnym nie ma za bardzo tego silnika 135KM w obiegu.
    a ten silnik 1.4 Turbo 155KM też został wycofany z produkcji? bo ten największy 170KM to jednak dla mnie zbyt dużo i zbyt drogo.

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    Cytat Napisał coupe8 Zobacz post
    a ten silnik 1.4 Turbo 155KM też został wycofany z produkcji?
    Od jakiegoś czasu nie wsadzają go już do mito

    ---------- Post added at 21:15 ---------- Previous post was at 21:14 ----------

    Cytat Napisał coupe8 Zobacz post
    a ten silnik 1.4 Turbo 155KM też został wycofany z produkcji?
    Od jakiegoś czasu nie wsadzają go już do mito. Co do wersji 120 KM to zwróć uwage na skrzynie, jest tam skrzynia 5 biegowa w pozostałych 6-ka

  5. #5
    Użytkownik Ogier Avatar Wieri
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    MiTo QV
    Postów
    156

    Domyślnie

    170 to za dużo? I tak za mało..

    Mito 120 - 0-100 km/h 8.8, vmax- 198
    Mito 135 - 8.4, 207

    Taki sam moment obrotowy w obydwóch.

    Elastyczność mito 135
    60-100 (IV/V bieg) 8,1/10,5 s
    80-120 (IV/V bieg) 8,5/10,8 s


    Tyle udało mi się dla Ciebie wyszperać. Słuchaj, lepiej wg mnie wziąć 135 multiair-osiągi lepsze, a w spalaniu dużej różnicy nie powinno być (silnik 120 ma katalogowo 6,1, a 135 ma 5,6). Z czego oczywiście można się spodziewać pod 9-10 l w mieście i ok. 6-7l w trasie. Pozdrawiam

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    MiTo 1.4T/ Panda
    Postów
    133

    Domyślnie

    135 to 120 z MA i ma plus 15km - jest montowana od początku 2010,więc może być trudno z trafieniem
    podobnie 170 to 155 z MA - te silniki zastąpiły stare....
    135 też ma 5 biegów...
    MA ma więcej mocy i pali mniej, osobiście dziś bym wybrał 170 - ale 135 też ładnie się odpycha

  7. #7
    Użytkownik Ogier Avatar Wieri
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    MiTo QV
    Postów
    156

    Domyślnie

    Tylko do 170 części są droższe tj. tarcze, klocki... Na to też musisz zwrócić uwagę.

  8. #8
    coupe8
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki Panowie za wszystkie odpowiedzi, MiTo będę kupował za jakiś czas, także mysle że wtedy silniczki MultiAir będą już bardziej popularne i będzie można coś więcej na ich temat powiedziec, bo jestem ciekaw jak one będą spisywać się po kilkudziesięciu tyś km, czy nie będą awaryjne, a pozatym ciekawe jak te silniki tolerują LPG bo czytałem różne opinie, bede szukał 135 albo ewentualnie tego szatana z 170KM na pokładzie bo przy dosyć małej masie i wymiarach tej Alfetki wrażenia muszą być niesamowite,
    mam pytanie jaka jest pozycja za kierownicą w MiTo, czy siedzi się niżej niż w większości aut? czy ogólnie auto jest nisko zawieszone? bo bardzo lubie niskie auta typu coupe w takich autach frajda z jazdy jest niesamowita!

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    koło koła
    Auto
    emty
    Postów
    477

    Domyślnie

    nie bardzo mozna multiara zagazować, pytałem fachowca z forum lpg i powiedział zeby zapomniec, tam jest bezposredni wtrysk i bedzie kłopot i będzie drogo, własnie z uzywanych to najlepiej podejsc do sprawdzonych 120 lub 155hp, multiara sobie odpuść,
    pozycja za kierownicą jest niezbyt komfortowa, tzn nie bedziesz miał tego efektu niskiego siedzienia, tzn mozesz siedzenie sobie opuscic nisko ale wtedy kierownica bedzie daleko i w gorze, tę pozycje o ktorej mam wrzaenie piszesz to w 166 mozesz osiągnąć, w nowych mito czy giulietta juz nie do osiągnięcia
    auto jest nisko zawieszone i z dobrym mocnym silnikiem frajda pewnie będzie ?
    duze, szerokie dzwi z minusów albo plusów jak kto woli, duzo miejsca w srodku i spory bagaznik,

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Cytat Napisał jjokocha Zobacz post
    nie bardzo mozna multiara zagazować, pytałem fachowca z forum lpg i powiedział zeby zapomniec, tam jest bezposredni wtrysk
    No to odpuść sobie tego fachowca, mam za sobą kilka MultiAir w tym jedna Giulietta 1,4MA. Ale nie jestem pewien czy np. Giulietta 1,4 Turbobenzyna 120KM chyba ma bezpośredni wtrysk, tak jak QV.

Podobne wątki

  1. [MiTo] Chip Tuning Mito 1.4 (135KM) w Warszawie i okolcach
    Utworzone przez kedziart w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 28-02-2016, 20:07
  2. Mito 135KM TCT Vialle LiquidSI
    Utworzone przez lechtak w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-09-2015, 18:42
  3. [MiTo] Stukający hydrozawór alfa mito 1.4 multiair turbo 135km
    Utworzone przez Grzesiek26 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-04-2015, 10:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory