Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 51

Temat: Pojawiajace sie bledy ASR, VDC, Hill Holder

  1. #41
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,542

    Domyślnie

    Jutro po południu mogę zobaczyć w MiTo żony, jak wyglądają te parametry.

    Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka

  2. #42
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,542

    Domyślnie

    Sprawdziłem u siebie i parametry wyglądają trochę inaczej (napięcia te same, ale kąt inny).
    Pozycja pedału przyspieszenia (przetwornik) 1,001V
    Pozycja pedału przyspieszenia 2 (przetwornik) 0,498
    Kąt przepustnicy ok. 3%

  3. #43
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Alfa Romeo Mito 1.4 16v
    Postów
    47

    Domyślnie

    A obroty jakie miales ? Tzn czy byl juz rozgrzany silnik ? Bo jesli faktycznie mabyc inaczej niz 0% pozycja przepustnicy no to u mnie jest inaczej . A jak robisz test przepustnicy to masz takie metaliczne odglosy zamykania i otwierania przepustnicy ? Bo np w fiacie stilo mialem takie pykniecie otwarcia i zamkniecia a tutaj mam taki lekki zgrzyt metaliczny przy otwieraniu i zamykaniu . Sprawdzalem numery przepustnicy i wychodzi ze wszystkie 1.4 16v o mocach 90-95 KM z fiatow pasuja przynajmniej po numerach .

  4. #44
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,542

    Domyślnie

    Silnik rozgrzany, obroty biegu jałowego - 700 obr./min.

  5. #45
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Alfa Romeo Mito 1.4 16v
    Postów
    47

    Domyślnie

    Hmm czyli tak jak u mnie tylko ze przepustnica pokazuje zawsze 0% bez gazu. Najpierw sprawdze przepustnice tzn wyjme wyczyszcze, sprawdze polączenie kabli i kostke przy niej.

  6. #46
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Alfa Romeo Mito 1.4 16v
    Postów
    47

    Domyślnie

    Pedal gazu wymieniony ale dopiero czas pokaze czy to byl problem. Za to mam jeszcze jedno pytanie chodzi o adaptacje przepustnicy , u mnie robi sie za kazdym razem po przekreceniu kluczyka w pozycji Mar , slychac otwieranie sie itd. Ale gdy podpinam mesa to mamykilka pozycji takich jak : Adaptacja przepustnicy
    Wynik adaptacji przepustnicy
    Faza adaptacji przepustnicy
    Pozycja zaworu przepustnicy
    I aby sie wykonala poprawnie musze czekac po przekreceniu kluczyka okolo 20 s bo jak odpale wczesniej to mam tak ze adaptacja- niedozwolony a jak czekam te okolo 20s wyswietla skompletowane, wynik- wlasciwy niewazne czy czekam czt nie zawsze wlasciwy, faza -0 a pisze ze mabyc 7 zeby bylo ok tylko ze u mniejak czekam te 20s to mam wynik 11 dziwne . Czy kolega fxx mogl by zerknac u siebie jak to jest z tym ? Bylbym bardzo wdzieczny.

  7. #47
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Alfa Romeo Mito 1.4 16v
    Postów
    47

    Domyślnie

    Witam pedal gazu wymieniony , wszystkie kostki przy pedale, przepustnicy, i na wejsciu i wyjsciu z ecu wypsikane sprayem do polaczen elektrycznych i od 3 dni bledu nie widac mam nadzieje ze to bylo to

  8. #48
    Użytkownik Świeżak Avatar luntain
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MultiAir 170KM 2011
    Postów
    73

    Domyślnie

    Cytat Napisał LukJag Zobacz post
    I aby sie wykonala poprawnie musze czekac po przekreceniu kluczyka okolo 20 s bo jak odpale wczesniej to mam tak ze adaptacja- niedozwolony a jak czekam te okolo 20s wyswietla skompletowane, wynik- wlasciwy niewazne czy czekam czt nie zawsze wlasciwy, faza -0 a pisze ze mabyc 7 zeby bylo ok tylko ze u mniejak czekam te 20s to mam wynik 11 dziwne .
    Hmm, czyli trzeba czekac 20s. Ja myslalem, ze w MES ta funkcja po prostu nie działa. Za to działało mi w Giuliettcie przez alfa obd. Z tymi fazami co piszesz, to nie wiem o co chodzi. Alfaobd otwiera zamyka i jeszcze raz otwiera i tylko wypisuje, ze procedura zakonczona.

  9. #49
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Alfa Romeo Mito 1.4 16v
    Postów
    47

    Domyślnie

    Po 2 tyg testowania czy problem bledow powrocic okazuje sie ze nie temperatury byly i mocno ujemne -16 i czasem +4 wiec moge powiedziec ze sie udalo. Winny byl pedal przyspieszenia, wymiana na uzywany z fiata 500L z 2014r . Dalej nie mam pojecia czemu w lato nie bylo objawow ale najwyrazniej potencjometr w pedale w czasie zimy dawal te bledy P0120 oraz cala reszte vdc, hill holder itd. Latwo to sprawdzic wystarczy wypiac wtyczke od pedalu gazu badz przepustnicy w tedy wywala blad P0120 i jakis jeszcze ale to sa dwa bledy potencjometrow nr 1 i nr 2 oraz bledy vdc itd idenntyczne jak ja mialem tak na marginesie kupilem tez druga uzywana przepustnice ale nie wymienialem skoro bledow brak
    Ostatnio edytowane przez LukJag ; 18-01-2019 o 17:50

  10. #50
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Giulietta
    Postów
    17

    Domyślnie

    Czy diagnozowałeś to bo mi się włącza co jakiś czas przy ostrym hamowaniu i było kilka razy nieciekawie. ja mam błąd c1205 przekaźnik zaworów nieciągły i c0074 żądany moment na kierownicy z CAN nieciągły. jakie były błędy u Ciebie

Podobne wątki

  1. [159] Problemy z VDC, ABS, hill holder (VDC / hill holder unavailable)
    Utworzone przez predki666 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 235
    Ostatni post / autor: 27-09-2023, 13:26
  2. [159] [159] Problemy z VDC, ABS, hill holder (VDC / hill holder unavailable) nie odpala
    Utworzone przez arci22 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-10-2014, 21:50
  3. [159] Hill holder
    Utworzone przez Mazi88 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 12-08-2014, 10:59
  4. [159] Awaria ABS,HILL HOLDER,ASR,VDC
    Utworzone przez przemulus3 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-10-2012, 19:50
  5. [159] awaria hill holder...
    Utworzone przez nostradamino w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-08-2011, 09:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory