Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38

Temat: Dziwny dylemat. Nowy Abarth 500, czy używana MiTo 155konna. Prośba o trafne rady.

  1. #1
    Durzy
    Gość

    Question Dziwny dylemat. Nowy Abarth 500, czy używana MiTo 155konna. Prośba o trafne rady.

    Witajcie,

    Mam nie lada problem. Miałem przez 2,5 roku oraz 60kkm Abartha 500 z pakietem SS (znaczy miał 160KM), niestety z własnej głupoty go rozbiłem (bezpieczna bestyjka!). Teraz, po mniej więcej wyklarowaniu się spraw z ubezpieczalnią zastanawiam się nad kolejnym autem. Najchętniej kupiłbym używanego Abartha, ale jest ich mało i na zachodzie kosztują tyle ile u nas nowe (bo nowe są w Polsce dużo tańsze). Auta z kraju nie chcę, jakoś wolę uchodźcę z Austrii, czy innej Szwajcarii, gdzie zamordyzm policji dba o silnik i skrzynię biegów, a drogi o zawieszenie i karoserię

    Z Abarthem miałem trochę problemów (hitem są łuszczące się klosze przednich reflektorów!), ba! Nawet więcej niż trochę, ale go lubiłem. Słodki samochód, urwis z miną aniołka, który pochodzenie ma takie, że z Alfą niczym siostrą może iść na wytworne przycięcie, a że będzie luźniej ubrany oraz bardziej wysportowany to w to mi graj Nawet korzystałem z tego samego ASO co Wy w Poznaniu na Gorzysława (techniczny świetny, mili ludzie, auto zastępcze i zero problemów, ale lakierniczo/blacharski... komunistyczny skansen).

    Mam nadzieję, że w związku na łączącą nas przeszłość będziecie dla mnie wyrozumiali.

    Chcę MiTo lub kolejnego Abartha, bo interesują mnie auta charakterne, ale miłe, a nie nudziarze z łysinką i urzędowych okularkach czy niewyrośnięte osiłki z aparycją niemieckiego gwałciciela.


    Plusy i minusy MiTo nad Abarthem:

    +jest znacznie tańsza zostanie mi kilkanaście tysięcy na ewentualne naprawy (Abarth mnie wyczyści),
    +ma bak większy o 10 litrów,
    +będzie używana, więc po roku nie będę zachodził w głowę, dlaczego lakier z przodu ma zylion milionów odprysków, od kamyczków, podczas gdy na 7 letnim subaraku, nie ma ani jednego mimo, że jeździ szybciej i to po gorszych drogach,
    +mam piękne białe z czerwoną obwódką, 16 calowe felgi z Abartha,
    +do ASO nie będę się musiał tłuc z Wrocławia do Poznania... w ogóle do ASO nie będę się musiał tłuc (Abarth ma tylko 3 ASO w Polsce...),
    +kierownica regulowana w dwóch płaszczyznach, tego strasznie brakuje w 500, tak bardzo, że pozycja za kierownicą jest jej największą wadą!
    +do MiTo ma dojazdówkę

    -jednak lepiej samemu docierać sportowe auto, dbać o turbo, wymiany oleju itp.
    -nie ma tak genialnych zegarów, obrotomierz na środku jest fajny, ale obrotomierz razem z prędkościomierzem w jednym miejscu i to na środku jest rozwiązaniem tak genialnym, że wszystko się chowa! Naprawdę cudowne rozwiązanie, ze względów praktycznych, a z estetycznych ładne, tym bardziej, że daszek zegarów jest pokryty miękką skórą, przewleczoną czerwoną nitką (no dobra już to był ostatni raz, już się nie będę wywyższał),
    -MiTo jest większe oraz ma dziwne gabaryty (zwłaszcza tył), których kompletnie nie jestem w stanie wyczuć. W żadnym aucie (poza Punto EVO) wsiadając do niego pierwszy raz nie miałem z tym takich problemów!
    -ma 6 biegów. Podczas gdy 160konny Abarth z piątką jest zestrojony genialnie (135 konny już nie, przez tydzień jeździłem swoim z podmienionym komputerem na 135, a nie 160 i różnicy suche dane nie przekażą - PRZEPAŚĆ brak elastyczności, brak przyśpieszenia, biegi za długie... koszmar) to w Punto Evo 6 biegów mnie nie przekonało, kiedy zaczynał porządnie przyśpieszać to się obroty kończyły, boję się, że w MiTo będzie tak samo,
    - do Abartha mam i felgi i opony oraz drugi komputer dzięki któremu mogę mu podnieść moc do tych 160 i nie mieć problemów z ASO.


    Pozdrawiam,
    W.

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    Jak już masz zamiar wydać pieniądze ( niemałe ) to może pomyśl nad bardziej męskim samochodem...Bez urazy mi się oba autka strasznie podobają ale dla żony . Ja nie lubie auta w którym moge dotknąc z fotela i przedniej i tylnej szyby ...Myslałeś nad 159 albo używaną Brerą??? Idzie kupić juz w fajnej cenie a to moim zdaniem najładniejsze auta w swojej klasie....No i większe !!!

  3. #3
    Durzy
    Gość

    Domyślnie

    A jeszcze lepiej ubłoconego Hummera bez drzwi i jeździć bez podkoszulka, aby być bardziej męskim? Ja nie mam kompleksów, potrzebuję przyjemnego auta do jazdy, a nie pudełka do wrzenia dużej ilości powietrza i jeszcze większej ego. Częściej żałowałem, że Abarth 500 jest tak duży niż tak mały. MiTo niestety jest jeszcze większe.

  4. #4
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    Dobra wyluzuj ,kwestia gustu....Moja opinia , twój wybór.... Mój kolega jezdzi Smartem i żyje....

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Czy Fiat 500 Abarth nie jest produkowany w Bielsku? Stąd niższe ceny

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    A jeździ się nimi tak samo? Nie zauważyłem żadnych informacji o zawieszeniu i prowadzeniu w zakrętach...
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  7. #7
    Durzy
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał lechtak Zobacz post
    Czy Fiat 500 Abarth nie jest produkowany w Bielsku? Stąd niższe ceny

    I tak i nie. Oczywisci jest produkowany w Bielsku, ale większość decyzji musi być skonsultowana z Turynem np.rabaty, a specjalne modele nie są w ogóle oferowane w Polsce.


    Nikt tu nie miał do czynienia ze 155 konnym Miciakiem? Zwłaszcza podkreconym na 170KM?

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Jeden kolega miał, ale chyba się już go pozbył... Ksywki niestety nie pamiętam.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    Była 156 SW JTDM 1.9 2003 140 KM, jest 159 SW JTDM 2.0 2009/10 170 KM Distinctive
    Postów
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał lechtak Zobacz post
    Czy Fiat 500 Abarth nie jest produkowany w Bielsku? Stąd niższe ceny
    Trochę OT - w Bielsku od dawna nie ma produkcji samochodów - tylko w Tychach.

  10. #10
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Jeden kolega miał, ale chyba się już go pozbył... Ksywki niestety nie pamiętam.
    jamrozw








Podobne wątki

  1. Zaciski Alfa MiTo / Punto evo abarth do AR 156
    Utworzone przez Andrzejsr w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 28-12-2015, 09:21
  2. Mito dla kobiety, prośba o rady/ pomoc w kupnie
    Utworzone przez KarolinaS w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-01-2013, 18:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory