Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Temat: Kolorowa fabryczna nawigacja do Mito

  1. #1
    matek80
    Gość

    Domyślnie Kolorowa fabryczna nawigacja do Mito

    Witam,

    Mam możliwość zakupu używanej dużej, kolorowej, fabrycznej nawigacji do swojej Mito. Chciałem się dowiedzieć czy mogę ją zamontować do swojej Mito? Fabrycznie mam radio z mp3, wejście USB z systemem blue&me. Mówi mi po polsku. Chciałem się dowiedzieć, czy będzie działała? Wiem, że będzie trzeba ewentualnie dokupić antenę GPS (albo już fabryka dała extra).
    Z tego co ktoś mówił mi, że może nie działać prawidłowo i będą mrugały zegary, bo kod ICS z radia będzie inny, niż z kokpitu. Kwestia języka PL to można sobie wgrać ze strony b&m. Czy Ktoś się wie, co z tego będzie?
    Tylko proszę o konkretne odpowiedzi, bez takich, żebym sobie kupił zwykłą nawigację, bo jest lepsze pokrycie terenu. Chcę ją, bo ładnie to wygląda w samochodzie!

    Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam,
    Mateusz

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Będzie mrugało, bo ECU wykryje nieoryginalne wyposażenie, ale w ASO powinni to dać radę przeprogramować
    Ostatnio edytowane przez Maciek-156 ; 24-09-2012 o 15:01
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  3. #3
    alfajet
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał matek80 Zobacz post
    Witam,

    Mam możliwość zakupu używanej dużej, kolorowej, fabrycznej nawigacji do swojej Mito.
    A gdzie namierzyłeś takową, jeżeli to nie tajemnica???.....

  4. #4
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    MiTo 1.4T/ Panda
    Postów
    133

  5. #5
    Koniak
    Gość

    Domyślnie

    Na początku się przywitam i przeproszę za odkop, tak więc cześć!

    Co do tematu, to też jestem zainteresowany montażem takiej nawigacji do samochodu, ze względu, że dość często korzystam ze swojej komórkowej Automapy. Niestety telefon będący wyłącznie nawigacją jest już stary i zaczyna mnie drażnić. Dowiadywałem się w ASO, że podobno nie da się poprawnie zainstalować RadioNav'a. Sam jednak jestem trochę sceptyczny co do tych słów dlatego chciałbym zapytać Was, czy gdzieś da się poprawnie zainstalować tę nawigację?

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Nie przeprowadzałem takiej operacji w MiTo, moja wiedza bazuje głównie na modelach 147 i 159, a wcześniej też na 156.

    Navi na pewno potrzebuje anteny GPS, być może także GSM jeśli ma w sobie telefon.
    Do navi potrzebny jest jej kod zabezpieczający (kradzieżowy). Bez tego robi się bezużyteczna.

    Navi wywoła miganie licznika przebiegu, nawet nie trzeba jechać do ASO, bo wystarczy kabel z komputerem i program do diagnostyki w pełnej wersji.

  7. #7
    matek80
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał matek80 Zobacz post
    Witam,

    Mam możliwość zakupu używanej dużej, kolorowej, fabrycznej nawigacji do swojej Mito. Chciałem się dowiedzieć czy mogę ją zamontować do swojej Mito? Fabrycznie mam radio z mp3, wejście USB z systemem blue&me. Mówi mi po polsku. Chciałem się dowiedzieć, czy będzie działała? Wiem, że będzie trzeba ewentualnie dokupić antenę GPS (albo już fabryka dała extra).
    Z tego co ktoś mówił mi, że może nie działać prawidłowo i będą mrugały zegary, bo kod ICS z radia będzie inny, niż z kokpitu. Kwestia języka PL to można sobie wgrać ze strony b&m. Czy Ktoś się wie, co z tego będzie?
    Tylko proszę o konkretne odpowiedzi, bez takich, żebym sobie kupił zwykłą nawigację, bo jest lepsze pokrycie terenu. Chcę ją, bo ładnie to wygląda w samochodzie!

    Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam,
    Mateusz
    Witam ponownie,

    Sprawa z montażem RadioNav w Mito zakończyła się pozytywnie Wszystko działa i nie mruga licznik przebiegu kilometrów. Trzeba było po podłączeniu nawigacji wykonać procedurę osiowania, tj. PROXY, bo dodawane było nowe urządzenie (nie fabryczne). Program do procedury to FiatEcuScan + złącze diagnostyczne. ASO twierdziło i Producent, że jest to niemożliwe, a jednak dało się. Nie jest to proste, ale wykonalne. Koszt montażu (z anteną) i programowanie, to ok. 250zł.
    Jak uda się kupić radionawigację za dobre pieniądze, to będzie jeszcze trzeba dokupić:
    1. Antenę GPS na dach (same łożysko, bo bagnet pasuje ze zwykłej anteny (przekręcić wystarczy)) nr części w ASO: 51809363,
    2. Kabel GPS od anteny do radionawigacji nr części w ASO: 50510126,
    3. Kieszeń montażowa (szuflada, ramka -fabryczna z radia Blaupunkt nie będzie pasowała) nr części ASO:50511732.
    Koszt ok. 250zł.
    Będzie jeszcze trzeba kartę kodową, jak nie ma. Koszt to ok. 200zł. Podobno trzeba czekać ok. 2 miesięcy, jak ma się poprawny nr seryjny urządzenia (z naklejki). Tego nie gwarantuje ASO, że będzie właściwy. Dobrze jak zna się nr VIN z którego zostało urządzenie wymontowane, bo wtedy sprawa jest prosta. Jak sobie poradziłem w inny sposób, bo znalazłem serwis RTV, któremu udało się odczytać kod z pamięci FLASH urządzenia.
    Jak wszystko już zostanie podłączone i zaprogramowane, to dobrze jest dokonać aktualizacji nowego firmware RadioNav z płyty CD (mam też to) i ze strony www.blueandme.net pobrać nową aktualizację Blue&me przez port USB, bo może być taka sytuacja, że lektor w nawigacji nie będzie mówił po polsku. U mnie tak było, chociaż wcześniej -przed zmianą urządzenia z radia na nawigację, b&m mówiło po polsku. Taka sytuacja
    Będzie jeszcze trzeba zamówić mapy na kartę SD (mam edycję EUROPA 2013) w ASO lub w sklepie online NAVTEQ-a.
    W ASO jest "chora" cena bo wołają 1300zł, a od NAVTEQ-a z wysyłką kosztowała mnie 850zł.
    Po zakupie map, będzie trzeba zarejestrować się na stronie:

    http://www.navigation.com/is-bin/INT...gationMenu=YES
    i podać wszystkie prawdziwe dane z mailem.

    Tam będzie trzeba zarejestrować swoje urządzenie (podać serial, który generuje się na ekranie nawigacji) i kod produktu (z pudełka). Po podaniu tych 2 wartości dostajemy na maila kod aktywacji do mapy. Jest wszystko ładne napisane w instrukcji po polsku. Trzeba to zrobić, bo jak nie zrobi się tego, będziemy mogli tylko przejechać 1000km i mapy zablokują się. Mapy będą TYLKO działały w tym urządzeniu!!! Jest opcja, że można je przypisać do 3 urządzeń, ale to musi zrobić Właściciel konta, który zarejestrował się na stronie. Taka ochrona przed kradzieżą. Jak Nam ją ukradną, to jest bezużyteczna w innym urządzeniu Pokrycie terenu jest dobre dla Polski. Nawet jak nie ma w wykazie wszystkich ulic, to są jedna pokazane na mapie i przez nie prowadzi. Jest też pokazana mapa na stronie NAVTEQ-a z pokryciem terenu i jak to wyglądało poprzednim razem.

    To tak w skrócie opisałem, moją "przeprawę" z montażem. Wygląda to super i działa rewelacyjnie. Warto było poświęcić czas i ponieść koszty.

    Jak Ktoś będzie chciał dodatkowe informację, to proszę o kontakt. POMOGĘ

    Pozdrawiam serdecznie.

    PS. Jestem spod Krakowa.

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    - czyli czeka mnie zakup kodu 200 zł + mapy, 200 Euro.
    _______________________________________
    - AR 156 TS 2.0 ecu M1.5.5
    - 147 1.6 16v 105CV ecu ME7.3.1.
    - G 1.4 MA 170CV@190CV ecu 8GMF przebieg 91000 km.
    + e-Niro KIA 64 kWh battery, 200CV, 400 Nm

  9. #9
    9none
    Gość

    Domyślnie

    ja bym się pisał na ta płyte z firmware, podaj link lub zrób z tej płyty ISO i daj na jakiś serwer.... tylko jaką obecnie masz wersję firmware ?

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Myślę ze dobrym rozwiązaniem ( według mnie) jest zakup sprzętu multimedialnego np. LKENWOOD DNX7280BT. Oprócz typowych multimediów t,j radiu, tv na dwóch monitorach, nawigacja Garmin, zestaw głosnomówiący z wybieraniem głosowym ( blu& me jest lepsze) posiada możliwość odbioru TV Cyfrowej oraz podłączenia kamery CMOS-310 z przodu i trzypolowej z tyłu. Koszt radia z modułem can i ramka 4300,00zł Dodatkowe koszty ( jak ktoś ma ochotę) kamery przód 1300 zł ( polecam) tył 1100zł, moduł TV 1900 zł Jeden monitor na tył 2000 zł
    Ostatnio edytowane przez lechtak ; 09-02-2013 o 10:29

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo 156 fabryczna nawigacja
    Utworzone przez dragon910 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 17-07-2013, 14:35
  2. Fabryczna nawigacja.
    Utworzone przez www156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-04-2010, 21:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory