Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Podświetlenie prędkościomierza

  1. #1
    alukab
    Gość

    Domyślnie Podświetlenie prędkościomierza

    Witam wszystkich miłośników alfy Mam pewien problem, dzisiaj na podczas wieczornej jazdy moją MiTo coś złego zaczęło dziać się z podświetleniem prędkościomierza, mianowicie mniej więcej od wartości 160 km/h podświetlenie jest wyraźnie słabsze (żeby nie powiedzieć że w ogóle go nie ma), nawet w pewnym momencie podczas jazdy ze stała prędkością (100-120 km/h) podświetlało mi tylko te wartości. Mocno mnie to zaniepokoiło dlatego też postanowiłem się Was poradzić Mam też jeszcze jedno pytanie, co może oznaczać trójkąt z wykrzyknikiem na wyświetlaczu komputera ? Miałem taką ikonkę przez chwilę ale po zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu owa kontrolka zgasła. Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!

  2. #2
    profit
    Gość

    Domyślnie

    Chciałem podłączyć się do tematu ale z zapytaniem o kolor podświetlenia zegarów. U mnie jest wszystko na czerwono ( wskazówki i cyfry) ale widziałem na you tube , że są też niebiesko białe cyfry i czerwone wskazówki. Czy to zależy od rocznika ( ponoć był jakiś lift w Mito ale ja nie rozróżniam ) czy od wersji wyposażenia - mocy , itp ???

  3. #3
    alukab
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał profit Zobacz post
    Chciałem podłączyć się do tematu ale z zapytaniem o kolor podświetlenia zegarów. U mnie jest wszystko na czerwono ( wskazówki i cyfry) ale widziałem na you tube , że są też niebiesko białe cyfry i czerwone wskazówki. Czy to zależy od rocznika ( ponoć był jakiś lift w Mito ale ja nie rozróżniam ) czy od wersji wyposażenia - mocy , itp ???
    Podświetlenie zależy od pakietu (na przykład ja mam sportowy i mam białe), a z tego co się orientuję lifting był tylko silnika czyli dodali do oferty mulit jet'y (no chyba że się mylę to niech ktoś mnie poprawi).

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Geordie
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    383

    Domyślnie

    Liftingu modelu nie było. Ale została rozszerzona paleta silnikowa, właśnie o diesle. A zegary standardowo są całe w czerwieni, natomiast w pakiecie sport są białe. Nie słyszałem, aby fabryczna wersja miala niebiesko-białe. Pewnie ktoś sam we własnym zakresie zmienił kolor podświetlenia

  5. #5
    profit
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Geordie Zobacz post
    Nie słyszałem, aby fabryczna wersja miala niebiesko-białe.
    Sorki , źle się wyraziłem. Chodziło mi oczywiście o białe a nie niebiesko-białe.
    Ok. już rozumiem. Dzięki za info.

  6. #6
    alukab
    Gość

    Domyślnie

    Problem rozwiązany. Padło podświetlenie licznika. Element nienaprawialny, koszt nowego 2100 zł, na szczęście z uwagi na fakt, iż samochód ma niecałe 3 lata i tylko 30 tyś. km alfa z miejsca zdecydowała się pokryć 90% kosztów! Pozdrawiam.

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    O! I to się nazywa podejście do klienta.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  8. #8
    alukab
    Gość

    Domyślnie

    Faktycznie podejście okej, tylko że taka usterka nie powinna mieć miejsca a jeżeli już się zdarzyła to alfa powinna mi to zrobić za darmo, a tak 370 zł pękło (koszt licznika i robocizna). No dobra już nie marudzę i tak się cieszę, że przyjęli to na klatę po męsku i nie marudzili że już po gwarancji

  9. #9
    alfajet
    Gość

    Domyślnie

    Potwierdzam ta cała na czerwono podświetlona tablica zegarów jest bardzo nieprzyjemna dla oczu i bardzo słabo czytelna , faktycznie białe byłyby o niebo lepsze, podmieniał już może ktoś na wersję sport, jeżeli tak to jakie koszta??? gdyby nasze zegary w nocy wyglądały tak jak w dzień to byłoby TIP TOP

Podobne wątki

  1. [159] Podświetlenie prędkościomierza - wymiana żarówek.
    Utworzone przez delli w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-11-2013, 23:26
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 07-10-2013, 22:29
  3. 156 SW Oświetlenie prędkościomierza
    Utworzone przez Kacu6na9 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-06-2012, 15:41
  4. Kalibracja prędkościomierza
    Utworzone przez macmac w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-07-2010, 17:45
  5. [156] 2.5 v6 awaria prędkościomierza
    Utworzone przez Superjahu007 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-05-2008, 11:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory