Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Słabe ogrzewanie.

  1. #1
    profit
    Gość

    Domyślnie Słabe ogrzewanie.

    Witam, jak w temacie. Piszę bo po ostatnich chłodnych nocach (około 8 C rano) zaniepokoiło mnie stosunkowo słabe ogrzewanie w Mito. Autko w sumie sprawne , mały przebieg ( 4500 km) szybko nabiera temperatury ( na wskaźniku 90) i nawet po dynamicznej jeździe trudno mówić o jakimś oszałamiającym grzaniu. Słyszałem , że w tych nowych autach to coraz mniejsze nagrzewnice dają ( oszczędność) i szczególnie w małych turbodoładowanych silnikach ( TSi, TCe) to trudno nagrzać wnętrze ale w Mito mam prosty silnik 1,4 , autko też nie za wielkie i myślałem , że żonka będzie miała w zimie miłe ciepełko w Alfie. Co do samego ogrzewania to w ogóle nie udało mi się uzyskać gorącego powietrza wylatującego z kratek. A co dopiero będzie zimą przy -10 , -15 C ??? W takich warunkach to chyba w ogóle nie idzie rozmrozić przedniej szyby?
    Napiszcie jak u Was bywało w zimie. Macie ciepełko w swoich Mito ?( bez względu na rodzaj silnika )

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    To nie jest normalne - być może zapowietrzona nagrzewnica. Dolej płynu na maksa, ustaw ogrzewanie na Hi i zagrzej silnik do włączenia wentylatorów, a następnie pozwól mu ostygnąć
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  3. #3
    Flar
    Gość

    Domyślnie

    MiTo bardzo dobrze grzeje więc pewnie tak jak Maciek-156 napisał zapowietrzyła się nagrzewnica

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Geordie
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    383

    Domyślnie

    z mojej strony także powiem, że nagrzewanie w Mi.To działa sprawnie i wydajnie. Podobnie jest z klimatyzacją. W porównaniu z nowym Focusem Alfa wypada zdecydowanie na plus. Wnętrze nagrzewa się zdecydowanie szybciej (szybciej wydobywa się ciepło z kratek nawiewu).

  5. #5
    profit
    Gość

    Domyślnie

    Sądzę , że wszystko jest ok. Płyn w normie , silnik szybko się nagrzewa , wydaje mi się , że chyba trochę przewrażliwiony jestem. Ale to dlatego , że od czasu jak sprzedałem stare poczciwe Kangoo 1,4 E7J to już żadne auto , które obecnie posiadam nie dorównuje pod względem mocy grzania ( tam po rozgrzaniu silnika z kratek leciało tak gorące powietrze , że po chwili trzymania ręki na kratce wentylacyjnej aż parzyło. Dzisiaj pojeździłem trochę alfą i ogólnie było naprawdę ciepło ale wydaje mi się , że auta z południa Europy nie mają zbyt mocnych nagrzewnic. Nic , pozostaje poczekać na prawdziwe mrozy i wtedy zobaczymy jak sobie poradzi. Dodam również na marginesie , że jestem raczej z tych ciepłolubnych i dla mnie w zimie nigdy nie jest wystarczająco ciepło w samochodzie.

    - - - Updated - - -

    P.S. co do klimy to również nie narzekam. W upalne dni dawała radę. Sądzę , że zaletą jest mała kubatura wnętrza i nieduża powierzchnia szyb.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar k1robo
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    AR MiTo 1.4 Multiair
    Postów
    73

    Domyślnie

    Będzie dobrze,ja zeszłej zimy nie narzekałem,nawet w mrozy -20,było OK

Podobne wątki

  1. [159] Słabe ogrzewanie na postoju 2.4 JTDM
    Utworzone przez Paazik w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 31-01-2014, 09:52
  2. ALFA 166 2.5 v6 słabe ogrzewanie nawiewowe
    Utworzone przez bielik1982 w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-12-2013, 10:29
  3. Słabe ogrzewanie tylnej szyby
    Utworzone przez Pilar13 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-11-2013, 22:07
  4. [33] Słabe ogrzewanie
    Utworzone przez gprazmo6 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 01-02-2013, 21:45
  5. słabe ogrzewanie i temperatura silnika
    Utworzone przez ZimnyLech w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 10:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory