Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Giulietta JTDm 2.0 po wymianie silnika trudnosci z odpaleniem

  1. #1
    CetnaR
    Gość

    Domyślnie Giulietta JTDm 2.0 po wymianie silnika trudnosci z odpaleniem

    Wiec wyglada to tak, autko jest z 2010r. niestety woda dostała się do silnika po przez filtr powietrza, uginajac korbe i rozdzierajac wtryski.Koszta naprawy bardzo wysokie, wiec postanowiłem kupic nowy.Okazyjnie kupiłem caly kompletny z 2012r.Silnik wymieniony, odpalil po cieżkich prubach,ale na nastepny dzień mam problem z odpaleniem. Diagnoza komputerowa stwierdziła ze cos nie tak z rozrzadem a dokladnie czujnik znajdujacy sie na wałku rozrzadu.Majc stary silnik wykrecilem czujnik wymienilem i dalej to samo Mam nadzieję że dosyć to zobrazowalem. Może ktoś pomoze

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    I właśnie w rozrządzie jest problem, lub w zgraniu rozrządu z wtryskiem. Ostatecznie ( nie jestem pewien) wtryskiwacze są źle zapisane do twojej centrali. Przełóż wtryski ze starego silnika w tej samej kolejności.

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał CetnaR Zobacz post
    Wiec wyglada to tak, autko jest z 2010r. niestety woda dostała się do silnika po przez filtr powietrza, uginajac korbe i rozdzierajac wtryski.Koszta naprawy bardzo wysokie, wiec postanowiłem kupic nowy.Okazyjnie kupiłem caly kompletny z 2012r.Silnik wymieniony, odpalil po cieżkich prubach,ale na nastepny dzień mam problem z odpaleniem. Diagnoza komputerowa stwierdziła ze cos nie tak z rozrzadem a dokladnie czujnik znajdujacy sie na wałku rozrzadu.Majc stary silnik wykrecilem czujnik wymienilem i dalej to samo Mam nadzieję że dosyć to zobrazowalem. Może ktoś pomoze
    A przed założeniem widziałeś, jak silnik pracuje/odpala? Skoro błąd położenia wałka to pewnie rozrząd przestawiony lub właśnie niezaadaptowane/programowane wtryski. Silnik równo chodzi? Jest słabszy? Trochę mało informacji podałeś.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    MA TCT
    Postów
    88

    Domyślnie

    Słuchaj a czy mógłbyś tak poza pytaniem napisać jak to sie stało. W wyniku jakiegoś zdarzenia, czy grozi to nam wszystkim z racji umiejscowienia tego filtra w normalnej eksploatacji.

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał CetnaR Zobacz post
    Wiec wyglada to tak, autko jest z 2010r. niestety woda dostała się do silnika po przez filtr powietrza, uginajac korbe i rozdzierajac wtryski.Koszta naprawy bardzo wysokie, wiec postanowiłem kupic nowy.Okazyjnie kupiłem caly kompletny z 2012r.Silnik wymieniony, odpalil po cieżkich prubach,ale na nastepny dzień mam problem z odpaleniem. Diagnoza komputerowa stwierdziła ze cos nie tak z rozrzadem a dokladnie czujnik znajdujacy sie na wałku rozrzadu.Majc stary silnik wykrecilem czujnik wymienilem i dalej to samo Mam nadzieję że dosyć to zobrazowalem. Może ktoś pomoze
    przełóż wtsryki albo zaprogramuj te co masz do starego ECU za pomocą m.in MultiScana czyli starego FiatEcuScana.

  6. #6
    CetnaR
    Gość

    Domyślnie

    Niestety nie moge przełożyc wtrysków są uszkodzone

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    A przed założeniem widziałeś, jak silnik pracuje/odpala? Skoro błąd położenia wałka to pewnie rozrząd przestawiony lub właśnie niezaadaptowane/programowane wtryski. Silnik równo chodzi? Jest słabszy? Trochę mało informacji podałeś.
    Wiedzialem tylko że odpala,co do wtrysków (niejestem pewny na 100%)słyszałem że się nieprogramuje wiec to pominołem.Silnik jesli odpali to chodzi równiutko jak nowy,moc taka sama.

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Prawdopodobnie uszkodzony jest czujnik położenia kątowego wału korbowego (jest pod rozrusznikiem
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  8. #8
    CetnaR
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek-156 Zobacz post
    Prawdopodobnie uszkodzony jest czujnik położenia kątowego wału korbowego (jest pod rozrusznikiem
    Właśnie mam 3 czuniki prubowałem na wszystkich ten sam problem,poprostu kiedy zechce to zapali.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał teon Zobacz post
    Słuchaj a czy mógłbyś tak poza pytaniem napisać jak to sie stało. W wyniku jakiegoś zdarzenia, czy grozi to nam wszystkim z racji umiejscowienia tego filtra w normalnej eksploatacji.
    Poprostu unikać dużych kałuży przy sporej predkosci.

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    MA TCT
    Postów
    88

    Domyślnie

    Mam nadzieje, ze to byla jakas za..... kałuża przy za..... predkosci. Do tej pory pomysl czerpania powietrza z nadkola mi sie podobał, bo mniej syfu zasysa filtr w porownaniu do tego gdzie wlot jest bezposrenio z grilla a powietrze wpada sila rozpedu ze wszystkim co niesie, wydawalo mi sie to lepsze dla turbo. Ale teraz to nie wiem co sam mam o tym myśleć.

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Cytat Napisał CetnaR Zobacz post
    Właśnie mam 3 czuniki prubowałem na wszystkich ten sam problem,poprostu kiedy zechce to zapali.
    ....
    A te 3 czujniki to masz położenia wkątowego wałka rozrządu, czy położenia kątowego wału korbowego - to są dwa różne czujniki, a ja piszę o tym drugim
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

Podobne wątki

  1. [159] Alfa Romeo 159. 1.9 JTDM Problem z odpaleniem
    Utworzone przez qwer3 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-10-2015, 20:00
  2. Problem z odpaleniem silnika 156 gaz
    Utworzone przez Pocisk w dziale 156
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 03-05-2012, 19:14
  3. trudnosci z odkreceniem sruby miski olejowej
    Utworzone przez odison w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-04-2012, 09:24
  4. problem z odpaleniem po wymianie rególatora ciśnienia
    Utworzone przez teiras w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27-01-2011, 00:19
  5. Problem z odpaleniem silnika
    Utworzone przez kawa320 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-04-2010, 19:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory