Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Temat: Giulietta QV-wymiana oleju

  1. #1
    Gerard
    Gość

    Domyślnie Giulietta QV-wymiana oleju

    Koledzy,zwracam się z prośbą o poradę.
    Czy w Waszej ocenie ,zasadna jest wymiana oleju po przejechaniu pierwszych 2-3 tysięcy kilometrów ?
    W salonie mówili,że nie zachodzi taka potrzeba ale chciałbym usłyszeć Wasze opinie.

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar janek
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    było: 147, Giulietta jest: Giulia '17 i Spider '85
    Postów
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gerard Zobacz post
    Koledzy,zwracam się z prośbą o poradę.
    Czy w Waszej ocenie ,zasadna jest wymiana oleju po przejechaniu pierwszych 2-3 tysięcy kilometrów ?
    W salonie mówili,że nie zachodzi taka potrzeba ale chciałbym usłyszeć Wasze opinie.

    Mam 1.4 MA a nie QV jednak miałem podobne rozterki. Nie wymieniłem jak radzili w serwisie i nic się nie stało. Pytałem czy wymienić po roku to powiedzieli, żebym poczekał do 30 tysięcy i zrobił cały serwis. Nie dzieje się nic niepokojącego więc wymienię gdzieś po 1,5 roku dopiero zgodnie z instrukcją.

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    08 2011
    Auto
    Giulietta 1.4 TB Multiair
    Postów
    102

    Domyślnie

    Ja mam 1.4 MA i po 3500-4000km wymieniłem olej. Producent tego nie przewiduje, ale w serwisice radzili, żebym wymienił. Powód jest prosty - silnik się ułożył i jakieś małe cząstki pływają w oleju. Lepiej wymienić. Oczywiście jak się nie wymieni, to nic się nie stanie. Aczkolwiek przy większym przebiegu silnik może się "odwdzięczyć". Wtedy już nie będzie na gwarancji i zaboli...

    Po roku również wymieniłem olej oraz zrobiłęm przedgląd. Przegląd jest 30000km albo raz do roku. Miałem 25k na liczniku.

    Opinii jest wiele na ten temat, każdy robi jak chce. Ja osobiście na oleju jednak nie oszczędzam, szczególnie przy tak małym silniku o takiej mocy. 1.4 - 170 km, 1.75 - 235km (relacja podobna).

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Wprawdzie mam już zabytek ale zabiorę głos. Na przykładzie busów w mojej firmie. Mamy kilka peugeotów boxer i kilka fiatów ducato. Boxerki mają przeglądy co 35 tyś, fiaty 45tyś. W peugeotach z silnikami absolutnie nic się nie dzieje do przebiegów 450 tyś potem szef je sprzedaje, natomiast w dwóch fiatach (na trzy) przy przebiegu około 100-150tyś wymiana turbin na gwarancji. O ciągłych dolewkach oleju nie wspomnę. Silniki takie same, trasy 85% autostrady (pewnie dlatego jeszcze żyją) Nie wyobrażam sobie eksploatacji osobówki po polskich drogach i wymiany oleju rzadziej niż co 20tyś choćby olej był rafinowany na księżycu. Że wspomnę wolkswageny ściągane na handel przez moich znajomych z korbami wystającymi z bloku, 4-5 letnie auta, wymiana silnika i do ludzi (klepać nie trzeba) ciekawe od czego?
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar janek
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    było: 147, Giulietta jest: Giulia '17 i Spider '85
    Postów
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał Benzina Zobacz post

    Po roku również wymieniłem olej oraz zrobiłęm przedgląd. Przegląd jest 30000km albo raz do roku. Miałem 25k na liczniku.

    Jest co 30000 lub co 2 lata. W firmowych punto tak jeździmy i nigdy nic się złego nie stało.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    607

    Domyślnie

    Mam dieselka i wymieniłem olej po raz pierwszy po roku i ok 30000 km. Teraz wymieniłbym szybciej, po ułożeniu się silnika. Powód: po każdej wymianie oleju spadało mi spalanie, po pierwszej o litr, po drugiej o 0,5 litra.
    Z nabytego doświadczenia wiem, że dla silnika ważniejsze jest jego odpowiednie traktowanie niż przyspieszanie wymiany oleju.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar k1robo
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    AR MiTo 1.4 Multiair
    Postów
    73

    Domyślnie

    Co do mnie to miałem dylemat,czy po roku (miałem na liczniku 13000)czy czekać do 2 lat,ale stary nawyk wziął górę i zrobiłem wymianę po roku .

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Cytat Napisał janek Zobacz post
    Jest co 30000 lub co 2 lata. ....
    Przegląd to co innego niż wymiana oleju. A odnośnie wymiany proponuję doczytać dopisek nr 2 na dole tabeli
    Dla 1,4
    - W przypadku używania samochodu przeważnie w mieście lub przy przebiegu rocznym w kilometrach poniżej
    10.000 km konieczna jest wymiana oleju silnikowego i filtra co 12 miesięcy.-

    i dla 1750:- Olej silnikowy i filtr powinny być wymieniane po zapaleniu się lampki sygnalizacyjnej w zestawie wskaźników (patrz „Lampki sygnalizacyjne w zestawie wskaźników” w rozdziale „Poznawanie samochodu”) lub przynajmniej, co 12 miesięcy.-

    i lepiej się stosować - olej nie majątek...
    Ostatnio edytowane przez Maciek-156 ; 16-10-2012 o 18:48
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gerard Zobacz post
    Tak poza tematem dodam,że jestem bardzo mile zaskoczony dynamiką tego auta.
    Ja w pierwszym roku użytkowania, balem sie używać opcji Dynamic dzisiaj szykuje sie na zmiane i zwiększenie momentu oraz mocy
    Ostatnio edytowane przez lechtak ; 17-10-2012 o 20:15

  10. #10
    Gerard
    Gość

    Domyślnie

    Dziękuję za sugestie.Mam zamiar zmienić olej po 3 tyś a pózniej tak co 12-15 tyś.
    Tak poza tematem dodam,że jestem bardzo mile zaskoczony dynamiką tego auta.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Wymiana głośników Giulietta
    Utworzone przez barnio w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 96
    Ostatni post / autor: 24-04-2023, 13:52
  2. [Temat organizacyjny] Viva Giulietta - Ogolno Polski zlot Alfa Romeo Giulietta
    Utworzone przez Jabolek w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-03-2016, 12:32
  3. [Giulietta] Wymiana tylnych tarcz hamulcowych giulietta 2.0 170km
    Utworzone przez skoku86 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-02-2015, 13:21
  4. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-04-2014, 19:08
  5. [Giulietta] Giulietta 170 KM wymiana rozrządu?
    Utworzone przez Quadrifoglio156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-11-2013, 10:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory