Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 48

Temat: Opony zimowe

  1. #21
    Użytkownik Romeo Avatar _tomek_
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    tychy
    Auto
    Mieczysław i Julia
    Postów
    550

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrl Zobacz post
    Flar - małe pytanko, te zimowe kapcie w rozmiarze 205/55/16 zakładasz na stalowe felgi czy na alu w MITO ?
    Ja mam przygotowane na zimę dodatkowe alu -16" (foto poniżej) i nie wiem jak to będzie wizualnie wyglądało przy oponie szerszej (OK, różnica to tylko 10mm), poza tym nie zakładam żadnych dystansów - nic nie będzie obcierało o błotnik od wewnątrz ? - proszę o info.
    Załącznik 73844
    poszykam foto bo mam wlasnie 205/55 na tej feldze
    na aucie nic nie wystaje nic nie ociera ;]

  2. #22
    Użytkownik Rowerzysta Avatar piotrl
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    PL
    Auto
    AR Mito żony, mój to Outlander
    Postów
    55

    Domyślnie

    Dzięki Flar, OK, pytanie do użytkowników Miciaków - czy aktualnie jeździ ktoś na alu16" ale a oponami w rozmiarze 205/55/16 (zima/lato - typ opony bez znaczenia) ???
    Jeżeli tak, to proszę o opinie jak wygląda ta sytuacja. Będę wdzięczny za informacje.

    _tomek_ , rozumiem że te 205-tki masz założone na alu a nie na stal-owe ?
    Faktem jest że czym węższa opona zimowa tym lepsza i pewniejsza jazda w warunkach zimowych - to jest fakt.
    W moim wypadku, Miciem jeździ żona. Dla mnie nie byłoby różnicy przy szerszej oponie, ale chciałbym żeby żona czuła się pewnie, czy odczuje ten 1cm na szerokości ? Być może nie, ale prosiłbym o opinie - za wszystkie będę wdzięczny.

    Pozdrawy !
    Ostatnio edytowane przez piotrl ; 19-10-2012 o 10:41

  3. #23
    Flar
    Gość

    Domyślnie

    Może się mylę ale dla rozmiaru koła chyba felga nie będzie tu miała znaczenia ?

  4. #24
    Użytkownik Rowerzysta Avatar piotrl
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    PL
    Auto
    AR Mito żony, mój to Outlander
    Postów
    55

    Domyślnie

    Flar, jeżeli chodzi o kolizyjność rantu opony z elementami Mitowozu, to to co może mieć wpływ na położenie/ustawienie koła względem elementów zawieszenia i karoserii to szerokość felgi i wielkość jej odsadzenia ET przy założeniu tych samych średnic felg. Masz rację, absolutnie nie rozgraniczam materiału z jakiego wykonana jest felga, a jedynie jej parametry wymiarowe. Prawdę mówiąc nie zagłębiałem się jeszcze w to czy te wielkości różnią się dla felg stalowych/alu... na razie nie znam tych wielkości. Teoretycznie powinny być takie same dla tej samej średnicy 16" i szerokości felgi (...?). Chciałbym to sprawdzić, najszybciej ktoś z forumowiczów pomykających Mitowozem może mieć taką informację...??? Jeżeli nie to zmuszę się na kontakt z ASO, czego za bardzo nie lubię, tacy tam mądrzy ludzie pracują że każdy klient z jakimkolwiek pytaniem traktowany jest jak natręt, nie wiem i nie rozumiem dlaczego, ale tak jest, przynajmniej w lubelskim.

    PS - zdaję sobie sprawę że te dywagacje to takie małe popierdółki, ale są fajne, może komuś to o czym piszemy się również na coś przyda, dlatego dziękuję za wszystkie komentarze i informacje. _tomek_ jak masz jakieś fotki swoich 16" na 205-tkach to zapodaj, zobaczymy jak Miciak stoi na tym obuwiu. Mam zamiar wkleić kilka fotek Mito żony, bo jest to bardzo fajna wersja tego auta również od strony wizualnej, muszę znaleźć chwilę czasu i myślę że ten egzemplarz spodoba się na forum.

    Jeszcze raz pozdrawiam wszystkich !
    Ostatnio edytowane przez piotrl ; 19-10-2012 o 11:44

  5. #25
    Użytkownik Romeo Avatar _tomek_
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    tychy
    Auto
    Mieczysław i Julia
    Postów
    550

    Domyślnie

    to tak wyglada Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0049.jpg
Wyświetleń:	114
Rozmiar:	77.2 KB
ID:	73853

  6. #26
    Użytkownik Rowerzysta Avatar marekm
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    służy do jazdy, a nie do oglądania
    Postów
    443

    Domyślnie

    16" to białe szprychówki: http://www.flickr.com/photos/airsiwy...724061/detail/ (właśnie z oponą 205/55).
    W jeździe miejskiej czy takiej, jaką uprawia moja żona, widoczny jest tylko nieznacznie lepszy komfort jazdy (wyższy profil opony).

    Cytat Napisał piotrl Zobacz post
    Faktem jest że czym węższa opona zimowa tym lepsza i pewniejsza jazda w warunkach zimowych - to jest fakt.
    Uściślając - tylko na śniegu. A ile dni w sezonie jeździcie po śniegu, odpowiedz sobie sam

  7. #27
    Użytkownik Rowerzysta Avatar piotrl
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    PL
    Auto
    AR Mito żony, mój to Outlander
    Postów
    55

    Domyślnie

    marekm, wszystko się zgadza, tylko przed zimą nigdy nie wiadomo ile śniegu będzie danej zimy, poza tym żona codziennie dojeżdża do pracy z przedmieścia a tu z odśnieżaniem ulic jest permanentny problem.
    Obecnie Mitowóz stoi na 18"-ch, przepraszam za słabą jakość zdjęcia telefonem, niedługo poprawię się.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Miciak.jpg
Wyświetleń:	131
Rozmiar:	94.3 KB
ID:	74087

  8. #28
    Flar
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrl Zobacz post
    marekm, wszystko się zgadza, tylko przed zimą nigdy nie wiadomo ile śniegu będzie danej zimy, poza tym żona codziennie dojeżdża do pracy z przedmieścia a tu z odśnieżaniem ulic jest permanentny problem.
    Obecnie Mitowóz stoi na 18"-ch, przepraszam za słabą jakość zdjęcia telefonem, niedługo poprawię się.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Miciak.jpg
Wyświetleń:	131
Rozmiar:	94.3 KB
ID:	74087
    Jaka by zima nie była - jeśli nie mieszkasz na zadupiu to raczej z reguły jeździ się po drogach odśnieżonych

  9. #29
    profit
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekm Zobacz post
    16" to białe szprychówki:
    trochę odbiegam od tematu ale musiałem się pokusić o porównanie , iż podobne trochę mamy wózki ...
    Poza tym widzę , że wiele osób wybiera podstawowe alusy z przeznaczeniem na zimówki.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20120827342.jpg
Wyświetleń:	82
Rozmiar:	136.3 KB
ID:	74294   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20120429297.jpg
Wyświetleń:	119
Rozmiar:	120.2 KB
ID:	74295  

  10. #30
    Użytkownik Rowerzysta Avatar piotrl
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    PL
    Auto
    AR Mito żony, mój to Outlander
    Postów
    55

    Domyślnie

    Cytat Napisał Flar Zobacz post
    Jaka by zima nie była - jeśli nie mieszkasz na zadupiu to raczej z reguły jeździ się po drogach odśnieżonych
    ...zadupie jak zadupie, w tym kraju to wszędzie jest zadupie, jedno mniejsze drugie większe - nie obrażając żadnej lokalizacji.
    A tak na poważnie z przedmieść do centrum w większości przypadków nie jest łatwo jak zasypie. Ja nie mam z tym żadnego problemu, włączam 4x4 i jest OK, ale żona nie zawsze ma tak przyjemnie, szczególnie rano gdy sypało całą noc.

    Nie wiem jak będzie wyglądało to Miciakiem bo jest u nas dopiero od wiosny, nie wiem jak to auto radzi sobie z jazdą w zimie, ale myślę że tak samo jak inne tej wielkości auta.
    To co słyszałem, to że zimą Mito pracuje jak pług do odśnierzania ze względu na nisko zawieszony przedni zderzak - macie w tym względzie jakieś doświadczenia ?
    Gość w ASO mówił mi że na wiosnę jest dużo wymian przednich zderzaków, "hokejów" pod przednim zderzakiem i nadkoli przednich. Ponoć to najczęściej się urywa w zimie - prawda ???

Podobne wątki

  1. [Giulietta] QV- opony zimowe
    Utworzone przez gdynianka w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 23-01-2017, 18:36
  2. Opony zimowe 225 50 17
    Utworzone przez misiu7911 w dziale Pozostałe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-09-2013, 21:06
  3. Opony zimowe
    Utworzone przez Liz w dziale 147
    Odpowiedzi: 108
    Ostatni post / autor: 17-12-2012, 08:15
  4. 225/40 R18 - opony zimowe (AR GT)
    Utworzone przez grzybii w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-12-2008, 09:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory