Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Wycieraczka tylnej szyby )=-

  1. #1
    Użytkownik Ogier Avatar lizard
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    lodz
    Auto
    alfa romeo gt 1.9 jak i 147 1.9 jtdm BRERA 3.2 MITO 1.4 155 km
    Postów
    162

    Domyślnie Wycieraczka tylnej szyby )=-

    Witam borykam sie z problemem tylnej wycieraczki..... po przekreceniu kluczyka ta wykonuje kilka ruchow nastepnie zatrzymuje sie byle gdzie to samo po wlaczeniu jej z przelacznika chodzi chodzi jak ja wylaczam rowniez nie wraca na swoje miejsce tylko zostaje gdzie popadnie...........po wizycie w serwisie powiedzieli ze to wina silnika nabylem kolejny-a raczej z dwoch zrobilem jeden BO NOWO NABYTY PRZYSZEDL MARTWY rozebralem na czynniki pierwsze i zdaje sie byc wszystko w porzadku ZNAM ZASADE DZIALANIA takze awaria silniczka raczej nie wchodzi w gre (wspomne tylko w zalu ze juz zabawa kosztuje mnie przeszlo 180 zl gdyz ramienia wycieraczki nie dalo sie zdjac zadnym sciagaczem tylko zostalo uszkodzone po kawalku przy kazdej probie demontazu wiec FLEX poszedl w ruch )= zabwne jest zamontowanie go na nity mam tu na mysli silniczek ktory trzyma sie na trzech nitach po 10 ZL KAZDY..........ogolnie masakra nie wspomne juz o przeziebieniu z tegoz to tytulu )-=.

    TAKZE prosze o pomoc badz diagnoze na sucho czy to przekaznik czy moze sterowanie a moze gdzies kabelek ma przerwe.

    jak zawsze dziekuje za wszyskie pomocne mi slowa

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    Mito MA 135@175
    Postów
    173

    Domyślnie

    Cytat Napisał lizard Zobacz post
    Witam borykam sie z problemem tylnej wycieraczki..... po przekreceniu kluczyka ta wykonuje kilka ruchow nastepnie zatrzymuje sie byle gdzie to samo po wlaczeniu jej z przelacznika chodzi chodzi jak ja wylaczam rowniez nie wraca na swoje miejsce tylko zostaje gdzie popadnie...........po wizycie w serwisie powiedzieli ze to wina silnika nabylem kolejny-a raczej z dwoch zrobilem jeden BO NOWO NABYTY PRZYSZEDL MARTWY rozebralem na czynniki pierwsze i zdaje sie byc wszystko w porzadku ZNAM ZASADE DZIALANIA takze awaria silniczka raczej nie wchodzi w gre (wspomne tylko w zalu ze juz zabawa kosztuje mnie przeszlo 180 zl gdyz ramienia wycieraczki nie dalo sie zdjac zadnym sciagaczem tylko zostalo uszkodzone po kawalku przy kazdej probie demontazu wiec FLEX poszedl w ruch )= zabwne jest zamontowanie go na nity mam tu na mysli silniczek ktory trzyma sie na trzech nitach po 10 ZL KAZDY..........ogolnie masakra nie wspomne juz o przeziebieniu z tegoz to tytulu )-=.

    TAKZE prosze o pomoc badz diagnoze na sucho czy to przekaznik czy moze sterowanie a moze gdzies kabelek ma przerwe.

    jak zawsze dziekuje za wszyskie pomocne mi slowa
    U mnie też pojawił się identyczny problem. Można powiedzieć, że tylna wycieraczka "żyje" własnym życiem.
    W poniedziałek będę dzwonił do ASO bo auto jest jeszcze na gwarancji.
    Jak będę coś wiedział to napiszę w tym temacie.

  3. #3
    Użytkownik Ogier Avatar lizard
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    lodz
    Auto
    alfa romeo gt 1.9 jak i 147 1.9 jtdm BRERA 3.2 MITO 1.4 155 km
    Postów
    162

    Domyślnie

    oby twoje aso postawilo sluszna diagnoze MOJE JEST PELNE ZNACHOROW....i czasem 'CO JA SAM NIE ZROBIE ?!?' nie wychodzi na dobre (-=

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar marekm
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    służy do jazdy, a nie do oglądania
    Postów
    443

    Domyślnie

    u mnie jest wersja extended po włączeniu ogrzewania tylnej szyby, wycieraczka robi jeden cykl, po czym zatrzymuje się w połowie szyby, dodatkowo na sekundę pojawia się sygnalizacja otwartego bagażnika.

  5. #5
    Użytkownik Ogier Avatar lizard
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    lodz
    Auto
    alfa romeo gt 1.9 jak i 147 1.9 jtdm BRERA 3.2 MITO 1.4 155 km
    Postów
    162

    Domyślnie

    a mowili ze alfy sie ZMIENILY haha w 147 tego nie bylo nawet w starym ypsilonie....ba brera nawet nie ma tego problemu.....
    Ostatnio edytowane przez lizard ; 10-12-2012 o 13:02

  6. #6
    Użytkownik Ogier Avatar lizard
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    lodz
    Auto
    alfa romeo gt 1.9 jak i 147 1.9 jtdm BRERA 3.2 MITO 1.4 155 km
    Postów
    162

    Domyślnie

    panie wiadomo co ??? (-=

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Mito 1.4 MultiAir TB 135 KM Distinctive
    Postów
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekm Zobacz post
    u mnie jest wersja extended po włączeniu ogrzewania tylnej szyby, wycieraczka robi jeden cykl, po czym zatrzymuje się w połowie szyby, dodatkowo na sekundę pojawia się sygnalizacja otwartego bagażnika.
    u mnie jest dokładnie to samo

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar bogas
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    MiTo 1,4MATB 135KM
    Postów
    385

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Mito 1.4 MultiAir TB 135 KM Distinctive
    Postów
    25

    Domyślnie

    Dokładnie ten sam problem mam jak pisałem wyżej, Mitoza trafiła do ASO i problem zdiagnozowany, zawilgocenie przewodów i wiązki elektrycznej, elektryk w ASO w Wawie spędził 3 godziny na szukaniu usterki, naprawione zostało to poprzez osuszenie przewodów. Jak domniemuje do zawilgocenia doszło albo na myjni albo poprzez śnieg topniejący pomiędzy szybą a maską dostający się poprzez otwory wentylacyjne. Jak się dowiedziałem w ASO "do zawilgocenia przewodów doszło pomiędzy tyłem a przodem pojazdu"
    Usługa osuszania to 290 zł, podejrzewam że jakby Mitoza postała na słońcu przy wietrze to by się sama osuszyła po zimie.

  10. #10
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    08 2013
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 125kW diesel 2010 r.
    Postów
    3

    Domyślnie Wycieraczka tylna cd.

    Witam !
    Mam ten sam problem wyżej.
    Po włączeniu stacyjki ( przełącznik tylnej wycieraczki nie ważne w jakiej jest pozycji ) tylna wycieraczka włącza się do ruchu i nie reaguje na przełacznik w manetce, działając sobie tak od 30 do 120 sekund ( nie ma zasady, reguły na czas działania ).
    W do tego momentu wymieniłem silniczek wycieraczki, sprawdziłem przewody po względem przetacia na klapie i nic.
    Jedyną metodą wyłączenia wycieraczki jest z tego co zauważyłem jest zaraz po włączeniu stacyjki spryskanie tylnej szyby spryskiwaczem po którym to zabiegu pochodzi ona sobie trochę i się wyłącza.
    Cóż to może być ?
    A twórcy mocowania sliniczka na trzy nity, już strugam medal z kartofla.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-10-2016, 15:24
  2. [GTV] Podgrzewanie tylnej szyby i zacinajace się spryskiwacze przedniej szyby
    Utworzone przez Wodny w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 26-09-2014, 07:16
  3. [145] Wycieraczka tylnej szyby
    Utworzone przez williamdrake w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 11-08-2010, 07:59
  4. [156] wycieraczka tylnej szyby
    Utworzone przez bosniak_sg w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-07-2009, 14:56
  5. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-03-2009, 13:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory