Strona 26 z 42 PierwszyPierwszy ... 161718192021222324252627282930313233343536 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 251 do 260 z 416

Temat: Akumulator...

  1. #251
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    AR Giulietta 1.4 170 KM/Mustang 3.7 V6
    Postów
    408

    Domyślnie

    Cytat Napisał tx555 Zobacz post
    Może i wystarczy ale jak pisałem nie zaszkodzi też wypiąć 2pinowa wtyczkę obok ,wtedy masz całkowitą pewność że nic nie pobierze
    Możesz mi jakoś pokazać która to wtyczka? Rozumiem, że nie potrzeba do tego żadnych kluczy?

  2. #252
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Na minusowej klemie masz sensor,do niego idzie tylko jedna wtyczka- nie sposób jej nie znaleźć....

  3. #253
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    AR Giulietta 1.4 170 KM/Mustang 3.7 V6
    Postów
    408

    Domyślnie

    Jak najlepiej sprawdzic czy na postoju, kiedy auto stoi dłuższy czas nie pobiera zbyt dużo prądu?

    Jak odłączy się ten konektor S&S o którym pisałem powyżej to auto nie odpala i nie ma prądu, zatem chyba jeśli go odłączymy to tak jak by akumulator był odłączony od auta?

  4. #254
    Użytkownik Świeżak Avatar Anzelmo
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2,0 JTDM2 170KM
    Postów
    109

    Domyślnie

    Cytat Napisał sailor_p Zobacz post
    Jak najlepiej sprawdzic czy na postoju, kiedy auto stoi dłuższy czas nie pobiera zbyt dużo prądu?

    Jak odłączy się ten konektor S&S o którym pisałem powyżej to auto nie odpala i nie ma prądu, zatem chyba jeśli go odłączymy to tak jak by akumulator był odłączony od auta?
    Ten "konektor" to taki trzpień, który wyciąga się bez odkręcania klemy - jest to minus. Wtyczka czujnika od s&s przynajmniej u mnie w 2,0 JTDM jest po tej samej stronie (tj. przy klemie minusowej), do której biegnie z tego co pamiętam 2 cienkie kable.
    Odnośnie sprawdzenia auta pod względem nadmiernego pobierania energii to sprawa jest dość prosta. Wystarczy amperomierz (lub multimetr tylko żeby był dość dokładny), który wpina się szeregowo pomiędzy odłączoną klemę minusową, a minus w akumulatorze. Jeśli natężenie wynosi poniżej 0,25A (250mA) to jest w normie, oczywiście czym mniej tym lepiej ale poniżej 0,15A raczej się nie zejdzie w nowszych autach. Jak jest alarm to może pobierać pewnie trochę więcej. Ważne żeby po podłączeniu odczekać kilka minut bo na początku pobór prądu może sięgać nawet powyżej 1A.

  5. #255
    Użytkownik Świeżak Avatar Rossi 69
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Giulietta 1,4 MA Lusso TCT 170KM
    Postów
    114

    Domyślnie

    W ramach ratowania dobrego imienia firmy Exide informuję że dzisiaj wymienilem fabryczny akumulator.Miał równo 6 lat i ciągle doskonale sobie radzil ale psychicznie nie poradzilem sobie z niskim napięciem podczas rozruchu.Gdybym jezdził autem sam to pewnie nawet nie zawracał bym sobie głowy tym problemem-ale że jezdzi czasem też żona to dla świętego spokoju wymienilem na kolejnego Exide.W/g MES-a akumulator mial prawie 12 tysięcy rozruchów za sobą

  6. #256
    Użytkownik Świeżak Avatar Anzelmo
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2,0 JTDM2 170KM
    Postów
    109

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rossi 69 Zobacz post
    W ramach ratowania dobrego imienia firmy Exide informuję że dzisiaj wymienilem fabryczny akumulator.Miał równo 6 lat i ciągle doskonale sobie radzil ale psychicznie nie poradzilem sobie z niskim napięciem podczas rozruchu.Gdybym jezdził autem sam to pewnie nawet nie zawracał bym sobie głowy tym problemem-ale że jezdzi czasem też żona to dla świętego spokoju wymienilem na kolejnego Exide.W/g MES-a akumulator mial prawie 12 tysięcy rozruchów za sobą
    U mnie też Exide się sprawdził wytrzymałościowo. Od nowości do chwili obecnej minęło aż 8 lat. Chyba jestem rekordzistą
    Niestety poprzednik nie dolewał wody do aku i nie doładowywał (kilka lat aku nie był nigdy odłączany od instalacji). Samochód jeździł głównie po trasie i to może jest główny powód długowieczności akumulatora.
    Niestety jak uzupełniłem elektrolit (a były już odsłonięte płyty) akumulator po naładowaniu nie jest w stanie przez dłuższy okres utrzymywać napięcia powyżej 12,5V. Kilka dni jest ok ale po 2-3 miesiącach napięcie spada nawet do 12,25V.
    Będę go wymieniał choć z rozruchem nie mam jeszcze problemu.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Rossi 69 Zobacz post
    W ramach ratowania dobrego imienia firmy Exide informuję że dzisiaj wymienilem fabryczny akumulator.Miał równo 6 lat i ciągle doskonale sobie radzil ale psychicznie nie poradzilem sobie z niskim napięciem podczas rozruchu.Gdybym jezdził autem sam to pewnie nawet nie zawracał bym sobie głowy tym problemem-ale że jezdzi czasem też żona to dla świętego spokoju wymienilem na kolejnego Exide.W/g MES-a akumulator mial prawie 12 tysięcy rozruchów za sobą
    U mnie też Exide się sprawdził wytrzymałościowo. Od nowości do chwili obecnej minęło aż 8 lat. Chyba jestem rekordzistą
    Niestety poprzednik nie dolewał wody do aku i nie doładowywał (kilka lat aku nie był nigdy odłączany od instalacji). Samochód jeździł głównie po trasie i to może jest główny powód długowieczności akumulatora.
    Niestety jak uzupełniłem elektrolit (a były już odsłonięte płyty) akumulator po naładowaniu nie jest w stanie przez dłuższy okres utrzymywać napięcia powyżej 12,5V. Kilka dni jest ok ale po 2-3 miesiącach napięcie spada nawet do 12,25V.
    Będę go wymieniał choć z rozruchem nie mam jeszcze problemu.

  7. #257
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    AR Giulietta 1.4 170 KM/Mustang 3.7 V6
    Postów
    408

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anzelmo Zobacz post
    Ten "konektor" to taki trzpień, który wyciąga się bez odkręcania klemy - jest to minus. Wtyczka czujnika od s&s przynajmniej u mnie w 2,0 JTDM jest po tej samej stronie (tj. przy klemie minusowej), do której biegnie z tego co pamiętam 2 cienkie kable.
    Odnośnie sprawdzenia auta pod względem nadmiernego pobierania energii to sprawa jest dość prosta. Wystarczy amperomierz (lub multimetr tylko żeby był dość dokładny), który wpina się szeregowo pomiędzy odłączoną klemę minusową, a minus w akumulatorze. Jeśli natężenie wynosi poniżej 0,25A (250mA) to jest w normie, oczywiście czym mniej tym lepiej ale poniżej 0,15A raczej się nie zejdzie w nowszych autach. Jak jest alarm to może pobierać pewnie trochę więcej. Ważne żeby po podłączeniu odczekać kilka minut bo na początku pobór prądu może sięgać nawet powyżej 1A.
    Cześć, ja zmierzyłem dzisiaj u siebie tym sposobem i wyszło, że pobiera 0,3A-0,35A. Niby czytając Twoją wiaodmość jest to w normie jednak wydaj mi się to dużo. Bo stosując prostą matematykę i zakładając, że auta nie będę odpalał to przez 24 godziny pobierze 7,2 Amerogodziny. (0,3*24h). Idąc tym tropem jeśli nie odpale auta przez 8 dni to akumulator się rozładuje (pojemność akumulatora 60 Ah). Czy dobrze myślę i czy w związku z tym powinno się odłączać akumulator w Giulietta jeśli np. nie zamierza się nią jeździć np. około dwóch tygodni?

  8. #258
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    0.3-0.35 to bardzo dużo, jak piszesz, rozładuje Ci w ileś dni akumulator. jeśli masz aku np 60Ah, to na pewno nie jest ani 100% sprawny (powiedzmy 90-95%), do tego nie w pełni naładowany (zgaduję pewnie raczej 90%), do tego niższa temperatura też obetnie kolejne 10%, czyli w rzeczywistości całość do wykorzystania może być przyjmijmy 75% (45Ah), teraz żeby jeszcze zapalić auto, to też nie zrobisz tego jak wyładujesz aku do 20-30%, czyli tak naprawdę może z 30Ah masz do wykorzystania żeby jeszcze móc odpalić (wartości oczywiście przykładowe, ale chcę pokazać o co mniej więcej chodzi).

    Teraz tak, czy masz jakieś urządzenia na stałe podpięte pod +12V - nie wiem, nieoryginalne radio, kamera/rejestrator, odstraszacz na kuny itp itd. tu może być przyczyna zbyt dużego prądu.
    Inna możliwość jest taka ze pomiar zrobiłeś zaraz po podpięciu się amperomierzem - auto dostało zasilanie i pewne systemy się włączyły - jakieś oświetlenie, jakaś inicjalizacja (np B&M) itp itd. Zrób pomiar dłuższy - w GIulii obserwowałem że prąd bardzo się zmienia z czasem, szczególnie w tej pierwszej minucie. Z resztą np w Giulii po paru minutach dopiero słychać klikanie przekaźników wyłączających jakieś obwody. Czyli kilka minut minimum, i zobacz jaki będzie prąd.

    Kolejna sprawa to może masz np problem z którymś czujnikiem np otwrcia drzwi czy bagażnika (albo wiązką bagażnika) i świeci ci któraś lampka cały czas (albo czasem). Najepiej wyjmi tylną półkę, zamknij wszystkie drzwi/klapę i sprawdź czy nie świeci się któreś światło. Albo może w panelu od oświetlenia wew masz zapalone na stałe którąś lampkę? U żony czasem synek przełączy - i wtedy lampka świeci przez bodajże 20min po zamknięciu auta.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #259
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    AR Giulietta 1.4 170 KM/Mustang 3.7 V6
    Postów
    408

    Domyślnie

    esponix, dzięki za odpowiedź. Nie mam podłączonych żadnych nieoryginalnych urządzeń. Nie zaobserwowałem jakichś przypadków palących się świateł innych nież standardowe po zamknięciu.

    Zastanawia mnie tylko, dlaczego piszesz, że 0,3 to bardzo dużo skoro 2 posty powyżej Anzelmo pisze, że w Julce 0,25 to norma... Tak więc u mnie jest podobnie. Ile wg Ciebie powinno być poboru kiedu auto w stanie spocznku? Czy mierzyłeś w Giulietta/Giulia ile pobiera?

  10. #260
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    bo 0.3A to tak jak pisałeś aku 60Ah rozładowany do zera (czyli na śmietnik) w 8 dni, a tak naprawdę brak możliwości odpalenia auta w praktyce po jakiś 4-5dniach. To nie byłoby normalne. Z ciekawości pójdę zaraz do Giulietty i to zmierzę, zaraz dam znać.

    - - - Updated - - -

    daję update, jest jak pisałem. dla kompletu informacji, moja GIulietta ma dokładany alarm i odstraszacz na kuny.

    Przy otwrartym centralnym zamku, wyglądało to tak:
    pierwsze ok 10sek 324mA, potem 21mA
    przy zamkniętym zamku centralnym, pierwsze 10s 332mA, potem przez ok 22sek 194mA, potem ok 25mA z tym że przez jeszcze ok minutę było parę chwilowych podskoków - miernik szalał na wartości typu 100mA czy coś (za krótkie żeby zmierzyć cyfrowym z autorangem i pewnie filtracją). potem jeszcze monitorowałem jakieś 2min i było cały czas 24-25mA.
    I tak ma być.

    - - - Updated - - -

    jeszcze dodam że np w Giulii, aby kalibracja IBS przebiegła pomyślnie, to auto musi stać przez 4h a prąd pobierany z akumulatora nie może być większy niż 50mA - w Giulii jest znacznie więcej elektroniki.
    z tego co też gdzieś czytałem, ogólnie jako taką prostą regułę do 50mA przyjmuje się wszystko OK, więcej może świadczyć o ponadnormatywnym upływie prądu.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. Akumulator
    Utworzone przez groda w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28-01-2013, 13:02
  2. [Giulietta] Akumulator:(
    Utworzone przez kaponee w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-11-2012, 20:15
  3. Akumulator
    Utworzone przez tuzi5 w dziale 147
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 22-09-2011, 15:55
  4. akumulator-alarm-akumulator...
    Utworzone przez luj666 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-06-2011, 13:28
  5. [164] Akumulator
    Utworzone przez zawigrze w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 10-06-2011, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory