Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 97

Temat: Wymiana głośników Giulietta

  1. #21
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair / Mito 1.4 TB
    Postów
    511

    Domyślnie

    Ostatecznie za radą kolegi Dareek zamontowałem komplet oryginalnych mid-wooferów i tweeterów na tył (używane z allegro, koszt 66 pln + przesyłka).
    Do tweeterów były dołączone kostki z kawałkiem przewodu, dolutowałem do nich dłuższy kabel i wpiąłem się do głośników dolnych za pomocą szybkozłączek.
    Polecam wymianę wszystkim, którzy mają podstawowy zestaw z tyłu, różnica jest naprawdę duża.

  2. #22
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Mito 1.4 T-Jet 120 2009 BiancoSpino
    Postów
    19

    Domyślnie

    Bardzo dużo zależy od tego, jakie głośniki chcecie zastosować.
    Paradoksalnie, jeśli chcecie korzystać z oryginalnej instalacji i napędzać głośniki z oryginalnego radia to wsztstkie drozsze głośniki nie spełną zadania, bo one lubią moc i są zaprojektowane do grania ze wzmacniacza.
    Nawet te, które mają wyższą efektywność.

    Ja wymieniałem głośniki w Mito. Pierwszym etapem było zamontowanie Pionera FD-X730BT, czyli nowego radia 2din z bluetooth, które jest mocniejsze od radia oryginalnego w Mito.
    Potem zamontowałem głośniki o dużej czułości - Morel Maximus. Ale dopiero podpięcie ich pod wzmacniacz pokazuje ich potencjał.

    Jest jednak dużo konstrukcji głośnikó, które mogą grać z radia i efekt po wymianie głośników będzie zadowalać wielu.

  3. #23
    Użytkownik Świeżak Avatar cimon102
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Suwałki
    Auto
    AlfaRomeo Giulietta 1,6Jtdm
    Postów
    76

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek1983 Zobacz post
    Ostatecznie za radą kolegi Dareek zamontowałem komplet oryginalnych mid-wooferów i tweeterów na tył (używane z allegro, koszt 66 pln + przesyłka).
    Do tweeterów były dołączone kostki z kawałkiem przewodu, dolutowałem do nich dłuższy kabel i wpiąłem się do głośników dolnych za pomocą szybkozłączek.
    Polecam wymianę wszystkim, którzy mają podstawowy zestaw z tyłu, różnica jest naprawdę duża.
    Witam
    Demontowałeś cały boczek? Trzeba coś roznitowywać? Głośniki jakie dałeś są takie same jak idą na przód?
    Pozdrawiam

  4. #24
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,472

    Domyślnie

    głośniki takie jak na przodzie, przynitowane, boczek trzeba zdjąć

  5. #25
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair / Mito 1.4 TB
    Postów
    511

    Domyślnie

    Cytat Napisał cimon102 Zobacz post
    Witam
    Demontowałeś cały boczek? Trzeba coś roznitowywać? Głośniki jakie dałeś są takie same jak idą na przód?
    Pozdrawiam
    Tak jak pisał Dareek. Demontaż boczka to max 10 min, ale jak nie masz garażu to nie polecam tego robić przy zimowych temperaturach.
    Duży głośnik jest zamontowany na 3 nitach, wystarczy rozwiercić i po temacie.
    Ja kupiłem takie same jak mam na przodzie w przedlifcie (akurat były takie na allegro) ale można też kupić te, o których pisał Dareek (polift).
    Do zamontowania potrzebna jest nitownica na nity zrywane. Najwięcej zabawy moim zdaniem jest z lutowaniem przewodów, reszta to drobnostka jak ktoś ma choć trochę zdolności manualnych i podstawowe narzędzia.

  6. #26
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Jak zdjąć ten boczek żeby nic nie połamać? Gdzie podważać?

  7. #27
    Użytkownik Świeżak Avatar Ohapara
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Trójmiasto / Brodnica
    Auto
    Bella 159 1.9jTDM była/ Giulietta 1,4 TB była/ Mito 1.4 t-jet Jest!
    Postów
    72

  8. #28
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170 + LPG
    Postów
    563

    Domyślnie

    witam, macie jakieś sprawdzone głośniki firmowe pod fabryczne radio?? Bo to co jest w serii to jakiś dramat...

  9. #29
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Ja zakładałem same woofery na przód zarówno w GIulietcie jak i 159 Audison-y AP6.5. Są o tyle dobre że są wysokosprawne (nie trzeba wzmacniacza, radio je fajnie uciągnie) do tego nie są bardzo głębokie. Montowałem na dystansach z basser.pl. Do tego trochę mat wygłuszających butylowych wewnątrz drzwi, na drzwiach i pianka pod tapicerkę i gra to o niebo lepiej.
    Powoli się przymierzam też do updatu w GIulii - mam średnie audio z mniejszym wzmacniaczem, też nie jestem zadowolony i też planuje podobny update, choć tym razem może już coś ze zwrotnicami.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #30
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170 + LPG
    Postów
    563

    Domyślnie

    a jak sprawdzić jakie konkretnie audio siedzi?? Tj. ile głośników ? seryjnie były w drzwiach z przodu i z tylu?

Podobne wątki

  1. [159] 159 - wymiana głośników
    Utworzone przez maarkuss w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-05-2015, 21:56
  2. Wymiana głośników w 156
    Utworzone przez syfon w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-10-2014, 21:31
  3. Przewody do głośników Wymiana
    Utworzone przez davidpi w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-05-2012, 12:33
  4. Wymiana głośników na bose
    Utworzone przez Dawidos w dziale 166
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 31-08-2011, 13:31
  5. Wymiana głośników
    Utworzone przez Marcin166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 14-12-2010, 16:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory